”Beyaz et ve yumurta fiyatları artmayacak..”

0
7325

Ve,Yaz Geldi Mangal Sezonu Açıldı..

HasTavuk, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde 72 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulu, 1200 işçinin çalıştığı ve günde 250 bin adet tavuğun kesilip işlendiği beyaz et üretim tesislerinin 10. yılını tüm çalışanlarıyla birlikte pasta keserek kutladı.

Tavuk eti ve yumurtaya enflasyona rağmen zam olmayacağı açıklandı. HasTavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir, yaz ayları boyunca fiyatların enflasyona inat artmayacağını söyledi.

''Beyaz et ve yumurta fiyatları artmayacak..''

HasTavuk A.Ş. Genel Müdürü Şahin Aydemir, yaz ayları boyunca fiyatların enflasyona inat artmayacağını söyledi.

Beyaz et sektörünün önde gelen kuruluşlarından HasTavuk A.Ş.’nin Genel Müdürü Şahin Aydemir, bu yaz mangal ateşinin vatandaşın cebini yakmayacağını söyledi. Mangalcılara ve menemencilere müjde veren Aydemir, tavuk eti ve yumurtaya enflasyona rağmen zam olmayacağını dile getirdi.Tavuk pirzola, kanat ve bagette talep patlaması var. Talebin bu kadar fazla olması etiketlere fiyatların zamlı olarak yansıması konusunda vatandaşlar endişe duyuyor..

Türk Kanatlı sektörünün önde gelen firmalarından olan HasTavuk, Balıkesir’in Susurluk ilçesinde 72 bin metrekarelik arazi üzerinde kurulu, 1200 işçinin çalıştığı ve günde 250 bin adet tavuğun kesilip işlendiği beyaz et üretim tesislerinin 10. yılını tüm çalışanlarıyla birlikte pasta keserek kutladı.

HasTavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir ve beraberindeki birim müdürleri çalışan işçilerle birlikte bir araya geldi. Toplanan personele konuşma yapan Genel Müdür Aydemir, tesis çatısı altında 10 yılını doldurmuş çalışanları da tebrik etti. Daha sonra işçilerle birlikte dev 10. yıl pastasının kesildiği görüldü..

Konuşmasında sektörde 51. yılını yaşayan HasTavuk’ta her geçen gün yeni yatırımlar olduğunu belirten Şahin Aydemir, “10 yıl önce kesimhane tesisimizi kurduğumuz ve halkımıza hayvansal proteini sunduğumuz o gün, mutlu bir gündü bizim için. Bu yıl da kesimhanemizin 10. yılını çalışan arkadaşlarımızla birlikte kutladık. İnşallah yeni yatırımlarımızı da bu arkadaşlarımızla birlikte kutlarız” dedi.

Yumurta ve beyaz etin fiyatı yaz boyunca artmayacak

Hayvansal protein dendiği zaman Türkiye’de, en temel ve kolay ulaşılabilen gıdanın tavuk ve tavuk ürünlerinin olduğuna dikkat çeken Şahin Aydemir, “İnşallah önümüzdeki yaz sezonu ile beraber pikniğe gideceğiz. Türk halkı olarak pikniği, mangalı ve ailecek vakit geçirmeyi bir şeyler yapmayı severiz. Bu sezon da güzel olacak gibi görünüyor. Önümüzdeki günlerde halkımızın bu ihtiyacını rahatlıkla karşılayabilecek üretim planlarımızı, üretim mekanizmalarımızı yaptık. Halkımıza rahatlıkla şunu söyleyebilirim, yaz ayları boyunca gerek yumurtada gerek beyaz et konusunda fiyatlar enflasyona inat tam tersi artmayan ve rahatlayan hal alacak. Bu sevinci ben de halkımızla paylaşmak isterim. İnşallah sağlıklı proteinleri tüketen, sağlıklı gıdalarla beslenen nice nesilleri HasTavuk olarak birlikte kucaklarız” diye konuştu.

''Beyaz et ve yumurta fiyatları artmayacak..''

Bakıldığında, Yumurta fiyatları artmayacak

HasTavuk Genel Müdürü Şahin Aydemir, Türkiye’nin hayvansal protein tüketiminde dünya ülkeleriyle karşılaştırıldığında bir miktar geride olduğunu belirterek  bu açığı hayvansal proteine en kolay ve en ucuza ulaşabildiğimiz tavuk ve yumurta ile karşılanabildiğini sözlerinde ifade etti.

Bu önümüzdeki gönlerde yaz sezonuna giriş nedeniyle sebze ve diğer gıdalar ile beraber yumurta tüketiminde bir miktar düşüş olacağını ifade eden AYDEMİR; bunun sonucunda da şu günlerde düşüşte olan yumurta fiyatlarının önümüzdeki günlerde de yükselmeyeceğini dile getirdi.''Beyaz et ve yumurta fiyatları artmayacak..''

Şahin Aydemir, “Halkımızın sağlıklı proteine ulaşması çocuklarımızın sağlıklı proteini tüketebilmesi için güzel bir fırsat diye değerlendiriyorum. Özellikle bizim halkımız; menemen gibi yaz sebzeleriyle proteini karıştıran besinleri çok sever. İnşallah önümüzdeki günlere sağlıklı gıda tüketerek yürüyeceğiz. Biz hayvansal protein tüketiminde dünya ortalamasının altında olmamıza rağmen yumurta üretiminde dünya ikincisi, beyaz et üretiminde ve ihracatında da dünyada 7. sıradayız. Yani dünyanın önünde rekabet edebilen rekabetçiliği hijyen ile kalite ile sağlamış bir sektör olarak Türk halkına hizmet vermekteyiz. Tavukçuluk sektöründe Türkiye, kalitesi, hizmeti ve hijyeni ile dünya literatüründe ön planda yer almaktadır. Bundan da gurur duyuyoruz” diye konuştu.

''Beyaz et ve yumurta fiyatları artmayacak..''Ekonomik bir şekilde halkımız beyaz et tüketebilecek

Beyaz et ürünlerinin fiyatlarında bir artış beklemediklerinin altını çizen Şahin Aydemir, “Üretim miktarlarını ve üretim planlarını sıcak yaz günlerine göre yaptık. Bu ürünlerde de aslında fabrika çıkış fiyatlarıyla son tüketiciye ulaşan fiyatlar arasındaki makas konusunda bir sorun var. Bunun da önümüzdeki günlerde yapılmış olacak çalışmalarla önüne geçilmiş olacaktır. Ekonomik bir şekilde halkımız beyaz et tüketebilecek. Rahatlıkla bu müjdeyi halkımıza verebiliriz. Bu müjdemiz özellikle mangalcılarımıza bugünün anısı olarak gelebilir. Rahatlıkla yaz mangallıkları, pirzola, biftek, kanat, özellikle kök kanat gibi ürünleri ekonomik olarak alabileceklerini şimdiden söylemiş olalım” açıklamasında bulundu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz