Beyaz etçi Şenpiliç’ten İstihdam Hamlesi..!

0
4395

Beyaz etçi Şenpiliç’ten İstihdam Hamlesi..!

KANATLI SEKTÖRÜNÜN önde gelen firmalarından Piliç Et Üreticisi Şenpiliç, 400 kişilik ilave istihdam sağlamaya hazırlanıyor.

Beyaz etçi Şenpiliç'ten İstihdam Hamlesi..!

Ülkemizde piliç eti imalatının önde gelen kuruluşlarından olan ŞENPİLİÇ, vardiya artışıyla birlikte 400 kişilik ilave istihdam sağlamaya hazırlanıyor. İŞKUR desteğiyle gerçekleşen bu anlaşma, piliç eti üretiminde dünya sıralamasında üst sıralarda yer alan Türkiye’nin, kendi ihtiyaçlarına yeten ve ihracat yapan bir konumda olduğunu vurguluyor. Şirket, sektöre yaptığı yatırımlar ve modern tesisleriyle gelecekteki büyümesini sürdürmeyi planlıyor.

Beyaz etçi Şenpiliç'ten İstihdam Hamlesi..!

ŞENPİLİÇ Genel Müdürü Aydın Başyurt’tan Açıklamalar..

ŞENPİLİÇ GIDA SAN. A.Ş Genel Müdürü Aydın Başyurt, kuruluşlarının temellerini 1978’de attıklarını ve bugün Türkiye’nin en büyük piliç eti üreticisi olduklarını belirtti. Yapılan yatırımlar ve yeni tesislerle büyümeye devam eden ŞENPİLİÇ, ileri teknoloji kullanarak dünya standartlarında ve hijyenik ortamda sağlıklı beslenme için temel gıda üretimine önemli bir katkıda bulunuyor.

Türkiye’nin tavuk eti üretimindeki liderlerinden..

İlave istihdam sağlamak adına İŞKUR ile yapılan işbirliği, bölgesel kalkınmaya olumlu bir etki yapması bekleniyor. Vali Yaşar Karadeniz, Türkiye’nin tavuk eti üretimindeki lider konumunu vurgulayarak, ŞENPİLİÇ’in ilave istihdam sağlamasıyla ilgili memnuniyetini dile getirdi.Beyaz etçi Şenpiliç'ten İstihdam Hamlesi..!

Bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacak..

İŞKUR Genel Müdürlüğü İstihdam Uzmanı Şebnem IŞIK, yapılan anlaşmanın bölgesel kalkınmaya katkı sağlayacağını belirterek, Türkiye’deki işsizlik oranının son 10 yılın en düşük seviyesine ulaştığını ve genç işsizlik oranının önemli ölçüde azaldığını vurguladı. İstihdamın arttırılması ve işsizliğin azaltılması amacıyla İŞKUR’un çeşitli programlar ve destekler sağladığını ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz