Beypiliç: Bolu’da İstihdamın EKONOMİ Yüzü..

0
5152

EKONOMİ

İşsizlik oranlarına meydan okuyor..

Beypiliç: Bolu’da İstihdamın EKONOMİ Yüzü..

Bolu ilinde yerleşik olan ve Türkiye’nin önde gelen tavuk entegrelerinden biri olan Beypiliç, ülkedeki işsizlik oranlarına meydan okuyarak istihdamda yeni bir dönemi temsil ediyor.

Beypiliç: Bolu'da İstihdamın EKONOMİ Yüzü.. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) geçtiğimiz günlerde açıkladığı verilere göre yurt genelinde işsizlik oranı %10’u geçmiş durumda. Ancak bu tabloya rağmen birçok sektörde işçi bulma sorunu yaşanıyor. Bu sektörlerden biri de Türkiye ekonomisi için son derece önemli olan kanatlı eti üretim sektörü ve ihtiyaç duyulan personel durumu olarak dikkat çekiyor.

Günlük olarak 400,000 adet tavuk kesimi YAPILIYOR..

Ancak, ülkedeki bu zorlu işsizlik tablosuna rağmen Bolu’da faaliyet gösteren Beypiliç, işsizlik oranlarına meydan okuyarak kendi alanında ve bölgesinde istihdamda yeni bir dönemi temsil ediyor.

Bolu ilinde yerleşik olan ve Türkiye’nin önde gelen tavuk entegrelerinden biri olan Beypiliç, bölge halkına sağladığı istihdam imkanıyla adından adından söz ettirirken, ülke ekonomisine yaratığı ekonomik katma değer ise bir başka taktir nedeni..

Beypiliç’in Genel Müdürü Dr. Sait Koca liderliğinde sürekli büyüme gösteren firma; günlük olarak 400,000 adet tavuk kesimi, işlemesi ve ambalajlaması gerçekleştirerek Türkiye’nin dört bir yanına hizmetlerini sunmaya devam ediyor.

Beypiliç: Bolu'da İstihdamın EKONOMİ Yüzü..

”Beypiliç’in 3,000’den fazla çalışanı ve binlerce yetiştiricisi ile birlikte Bolu bölgesinde istihdama sağladığı katkı göz ardı edilemez.”şeklinde ifadeler ile taktir edilen Beypiliç Genel Müdürü Doktor Sait KOCA’ya konuyla ilgili görüşlerini rica ettik

BEYPİLİÇ’te her seviyede çalışan ihtiyacı bulunmakta..

Konu ile ilgili görüşünü paylaşan Dr. Sait Koca, “Beypiliç olarak, sürekli büyümeye ve yeni yatırımlara önem veriyoruz. Bu büyüme, iş arayanlara yeni istihdam fırsatları sunarak bölge istihdamına sağladığımız katkıyı artırıyor.” diyor ve ekliyor: “İşletmemizdeki pozisyonlar çeşitlilik göstermekte ve her seviyede çalışan ihtiyacı bulunmaktadır. İş arayanlara cazip bir maaş politikası sunmaktayız.”şeklinde açıklamalarda bulundu.
Beypiliç: Bolu'da İstihdamın EKONOMİ Yüzü..Sosyal haklar ve mesleki gelişim imkanları fazla..

Genel ölçekli büyüme hızına bakıldığında Beypiliç, çalışanlarına sadece rekabetçi maaşlar sunmakla kalmıyor, aynı zamanda sosyal haklar, mesleki gelişim imkanları ve kariyer ilerleme fırsatları ile motivasyonlarını artırmayı hedefliyor.

Ayrıca, iş sağlığı ve güvenliği konularına da büyük önem verildiği gözlenen Beypiliç,tesislerinde modern ekipmanlar kullanılıyor ve hijyenik bir çalışma ortamı da çalışanları için bir imkan.

Bolu ve Türkiye ekonomisine büyük katkı..


Genel Müdür Dr.Sait Koca, “Beypiliç ailesine katılmak isteyenler için büyük bir fırsat sunuyoruz. İş arayan herkesi, istikrarlı bir kariyer, rekabetçi ücretler ve çalışan refahı ile tanışmaya davet ediyoruz.”şeklindeki ifadeleriyle bu ekonomik sıkışıklıkta iş arayanlara bir umut ışığı olduğu görülüyor..

Beypiliç firması yıllardır sürekli büyüyen bir firma olarak, Bolu ve Türkiye ekonomisine katkı sağlamaya devam ediyorken ve bu durum, ”Bölgedeki istihdamın yeni yüzü” denilerek taktir ve dikkat çekiyorken”ülke ekonomisine kattıkları değerinde farkında olarak haklı bir mutluluk yaşadıkları yetkililerinin sözlerinde ifade buluyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz