Beypiliç vergide BİRİNCİ, Er Piliç ise İKİNCİ oldu 

0
43
EKONOMİ

Bolu’nun rekortmen 100 şirketi belli oldu

Beypiliç vergide BİRİNCİ, Er Piliç ise İKİNCİ oldu 

Bolu’ya kayıtlı şirketler arasında Beypiliç, 67 milyon 816 bin 658 lira vergi tahakkuku ile birinci; Erpiliç İse 59 milyon 441 bin 801 bin lira vergi tahakkuku ile ikinci  oldu..
Beypiliç vergide BİRİNCİ, Er Piliç ise İKİNCİ oldu 
Bolu’nun gelirlerine oranla, en çok vergi ödeyen 100 şirketi belli oldu. Bolu’nun en yüksek vergi ödeyen şirketi açıklandı.

Yerel merkezli basının haberine göre  Bolu’nun gelirlerine oranla, en çok vergi ödeyen 100 şirketi belli oldu. Bolu’nun en yüksek vergi ödeyen şirketi Beypiliç oldu.

Beypiliç şampiyon

Bolu’nun en yüksek vergi ödeyen şirketi olan BEYPİLİÇ, 67 milyon 816 bin 658 lira vergi tahakkuku ile birinci oldu.. Beypiliç, Bolu’ya kayıtlı yüksek gelirleriyle dikkat çekiyor ve vergi rekabetinde lider konumda yer alıyor. Şehrin ekonomik yapısına önemli katkılar sağlayan Beypiliç, vergi ödemeleriyle de Bolu’nun ekonomik canlılığına destek veriyor.

Er Piliç İKİNCİ, ARBA Kimya vergi arenasının ÜÇÜNCÜ olan isimler

Bolunun vergi rekortmenliğinde bir diğer önemli olan isim ise Er Piliç olurken, 59 milyon 441 bin 801 lira vergi tahakkuku ile listede yer alıyor. Bolu’nun vergi rekabetinde önemli bir rol oynayan Er Piliç, şehre ekonomik anlamda katkı sağlıyor

Bolu genelinde 2022 vergilendirme dönemi yıllık gelir vergisi beyanlarına ilişkin olarak, mükellefler tarafından yıllık gelir vergisi beyannameleri verildi.

Buna göre Bolu’daki en yüksek vergi tahakkuk eden 100 şirket belli oldu. Bolu’ya kayıtlı şirketler arasında Beypiliç, 67 milyon 816 bin 658 lira vergi tahakkuku ille birinci olurken,  Er Piliç ise, 59 milyon 441 bin 801 bin lira vergi tahakkuku ile ikinci oldu.Bolu’da  ARBA Kimya ise 16 milyon 125 bin 892 lira vergi tahakkuku ile üçüncü sırada yer aldı.

Bolu’da gelirlerine göre vergi ödeyen 100 şirketin tam listesi oluşturuldu. Bilgilerinin gizli kalmasını isteyen şirketler açıklanmadı.

Bilindiği gibi Beypiliç Beypi A.Ş. nin temeli Beyyem A.Ş. ile atılmıştır. Beyyem A.Ş. Ankara’nın Beypazarı İlçesinde karma yem üretmek amacı ile 1979 yılında kurulmuştur. Karma yem üretimi yapan fabrika, 1981 yılı Ekim ayında üretime başlamıştır.

Beyyem A.Ş. öncülüğünde piliç eti üretimi yapmak üzere 1986 yılında şirketimiz kurulmuştur. Beypi A.Ş. 1987 Ağustos ayında Bolu-Göynük’te kurduğu kesimhane ile piliç eti üretimine başlamıştır. Damızlık kümesleri, kuluçkahane ve üretim kümesleri yatırımları yapılarak faaliyetin tam entegre olması sağlanmıştır. Beypazarı İlçesinde başlayan yatırımlar daha sonraki yıllarda Bolu İlinde devam ettirilmiştir. Bolu İlinde, ikinci bir kuluçkahane, karma yem fabrikası ve kesimhane ile çok sayıda damızlık ve üretim kümesleri yatırımları gerçekleştirilmiştir.

Piliç eti üretiminde pişirilmiş ürünlere kadar geniş bir ürün portföyü sağlanmış, tam yağlı soya üretim gibi karma yem üretimine destek yan yatırımlarda gerçekleştirilmiştir.

1995 yılında şirket merkezi Bolu’ya alınmıştır.2004 yılında ise Beyyem A.Ş. tüm varlıkları ile Beypi A.Ş. ye katılmıştır. Böylece Beypi A.Ş. çok güçlü bir yapıya kavuşturulmuştur.

Sürekli ilk 100 kuruluş arasında yer alan ve sürekli büyümesi sonucu sektörde Türkiye’nin öncü firmalarından biri olan Beypi A.Ş. sektördeki pek çok konuda ilk olmanın haklı gururunu yaşamaktadır.

Diğer yandan bir diğer bolu merkezli bir firma olan ERPİLİÇ ise, Erpiliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve Ticaret A.Ş. veya kısaca Erpiliç, Türkiye merkezli bir gıda şirketidir. Şirket, 1969 yılında Ali Ericek tarafından kurulmuş olup ağırlıklı olarak et ürünleri üretimi yapmaktadır. Şirketin merkezi Bolu’da yer almaktadır

Tüketicisinin sağlıklı ve dengeli besleme arzusunda olan “ERPİLİÇ” tesislerinde, hijyenik ve islami kurallara uygun kesim yapılmakta olup ürünleri bütün piliç, parça ürünler, şarküteri ürünleri, tabaklı ürünler, sakatatlar ve işlenmiş ürünler olarak gruplandırılmıştır.

Sürekli teknolojiye ve insana yatırım yaparak kalite anlayışından vazgeçmeyen Erpiliç istikrarlı büyüme trendinde pazar payını büyüterek yoluna devam etmektedir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz