Canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldı..

0
4340

SEKTÖR

Depremzede yetiştiricilere 909 milyon liralık

Canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldı..

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, depremzede yetiştiricilere 909 milyon TL değerinde canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldığını duyurdu.

Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Deprem bölgesindeki yetiştiricilerimizin yaralarını sarmak için tüm imkanlarımızla ve kalbimizle çalışarak hayvan dağıtımını tamamladık.Canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldı..

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla hayvanları telef olan yetiştiricilerimize toplam 909 milyon TL bütçeli canlı hayvan ve arılı kovanı bedelsiz olarak teslim ettik.

Rabb’im ülkemize bir daha böyle acılar yaşatmasın, her türlü afetten memleketimizi muhafaza eylesin” ifadelerini kullandı.

Canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldı..

Canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldı..Büyük ve küçükbaş, arılı kovan ile kanatlı hayvanların teslimatını hızlı şekilde sürdürdüklerini ifade eden Bakan Yumaklı, bölgede 5 bin 804 büyükbaş, 43 bin 317 küçükbaş, 549 bin kanatlı hayvan ve 26 bin 318 arılı kovan dağıtımı yapıldığını belirtti.

Hayvancılığı daha fazla geliştirmek, tarımsal üretimde önemli olan deprem bölgelerindeki bütün deprem illerindeki bu teslimatları ”TİGEM’in verim ve kalitede üst düzey olan hayvanlarıyla yapıyoruz. Çok şükür bu dağıtımlara devam ediyoruz.”diye ifade eden Bakan YUMAKLI” Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın depremde hayvanları telef olan besicilerin zararlarının karşılanması için verdiği talimatın ardından sözlerimiz yerine getirildi.”diye konuştu.

Canlı hayvan ve arılı kovan dağıtıldı..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz