Depremden Etkilenen Patililerin Yaralarını Nestlé Gönüllüleri Sarıyor

0
6360

Nestlé Gönüllüleri, Depremden Etkilenen Patililerin Yaralarını Sarıyor

İyilik ve dayanışmayı hayatın her alanına yaymak üzere faaliyetlerini şekillendiren Nestlé Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, Nestlé Purina PetCare öncülüğünde 11 ili etkileyen deprem afetinden kurtarılan patili dostlar için bir araya geldi. 4 Nisan Dünya Sokak Hayvanları Günü’nde gönüllüler, Bursa’da yer alan Her Eve Bir Pati Derneği’nde (HEPAD) kulübe yapımından beslemeye kadar birçok alanda patili dostların yaşamlarını iyileştirdi. Depremden Etkilenen Patililerin Yaralarını Nestlé Gönüllüleri Sarıyor

Dünyanın lider gıda şirketi Nestlé’nin ortak değer yaratmayı çalışma kültürünün merkezine alan çalışan gönüllülük kulübü Nestlé Cares, depremden etkilenen hayvanlar için harekete geçti. 2 binden fazla gönüllüsü ile son 3 yılda 61 bin saatini iyilik için ayıran kulüp, patili dostlara kapılarını açan Her Eve Bir Pati Derneği’nde Nestlé Purina PetCare öncülüğünde bir araya gelerek patili dostlarla keyifli zaman geçirdi.

100’den Fazla Gönüllü, 600 Patili Dostun Hayatına Dokundu

İyilik için çalışan kulüp üyelerinin minik hayvansever çocukları, HEPAD’a gelerek patili dostların yeni kulübelerini aileleriyle birlikte inşa etti. Oyun oynamaktan hayvanların gezdirilmesi ve alan temizliğine kadar birçok konuda gönüllüler bir aradaydı. İlk andan itibaren depremden etkilenen hayvanların yanında olan ve desteğini sürdüren Purina, etkinlik kapsamında toplam 9 ton mamayı HEPAD’a bağışladı. HEPAD ile inşa edilen kulübeler, ihtiyacı olan patili dostlara yuva oldu.

Destek çalışmaları kapsamında, Nestlé Türkiye merkez ofisinde de depremden etkilenen patililer için kedi evleri yapıldı.Depremden Etkilenen Patililerin Yaralarını Nestlé Gönüllüleri Sarıyor

Yaşamın Her Alanında İyilik Peşindeyiz

Kurulduğu günden bu yana kulübün iyilik faaliyetlerinin katlanarak arttığını belirten Nestlé Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü Zeynep Sungu, “Nestlé DNA’mızda var olan iyilikle, yaşamımızın her alanına dokunarak, yarattığımız ortak değerin etkisini büyütüyoruz. 2 binden fazla kişiden oluşan Nestlé Cares Gönüllülük Kulübümüz, sivil toplum kuruluşları ve yerel yönetim iş birlikleriyle geçen yıl 11 bin, son 3 yılda ise 61 bin saatini iyilik için ayırdı. Bugün de, hepimizi derinden üzen depremden etkilenen patili dostlarımız için bir olduk. İyiliği çoğaltan çalışmaları için tüm gönüllülerimize teşekkür ediyorum.” dedi.

Patili Dostlarımız için Desteğimizi Sürdürüyoruz

Hayatın patili dostlar ile çok daha iyi olduğunu vurgulayan Nestlé Purina PetCare Türkiye Genel Müdürü Ayça Erkol ise, “80 yılı aşkın süredir, evcil hayvanların beslenmesine dünya çapında öncülük ederken, onların yaşam koşullarını iyileştirmek en büyük hedefimiz oldu. Bu doğrultuda barınma merkezi, dernek gibi kurumlarla dostlarımıza desteğimizi daimî olarak sürdürüyoruz. Yaşanan depremin ilk günlerinden itibaren, patili dostlarımız için hem afet bölgesine hem de yeni yuvaları olan dernek ve barınaklara 50 tondan fazla mama ulaştırdık. Aynı zamanda bölgedeki veteriner hekimlere ve fakültede eğitim gören veteriner hekim adaylarına destek için Türk Hekimler Birliği Derneği’ne 5 milyon TL bağış yaptık. 4 Nisan Sokak Hayvanları Günü’nde de depremden etkilenen patililerin yaralarını sarmak ve onlara daha iyi bir dünya yaratmak için gönüllülerimizle çalıştık. Tüm canlılar için bu zorlu günlerin üstesinden birlikte geleceğimize inanıyorum.” dedi. Depremden Etkilenen Patililerin Yaralarını Nestlé Gönüllüleri Sarıyor

Nestlé Türkiye Hakkında: 

Dünyanın lider beslenme, sağlık ve iyi yaşam şirketi Nestlé, 1875 yılında süt bazlı bebek maması Farine Lactee ile Türkiye pazarına girdi. 1909 yılında Karaköy’de ilk satış ofisini açtı, 1927 yılında Feriköy’de ilk fabrikasını kurdu. Nestlé, 1933’te ilk fıstıklı çikolatası “DAMAK”, 1984’te ilk çözünür kahve “NESCAFE” ve 1986’da çocuklar için üretilen çikolatalı toz içecek “NESQUIK” gibi birçok kategoriye Türkiye’de öncülük etti. 1989’da ilk kahve kreması “COFFEE MATE” ve 2002’de ilk hazır kahve karışımı “NESCAFE 3’ü1 Arada” ürünleri ile yelpazesini geliştirdi. 2001 yılında Nestlé, Türkiye’de su pazarına “NESTLÉ PURE LIFE” ile girdi ve bunu 2006’da ERİKLİ Su ile birleştirdi. Nestlé, hem dünyada hem de Türkiye’de faaliyetlerini genişletmeye devam ederek, 2007’de Novartis Tıbbi Beslenme Birimi’ni ve 2012’de globalde Pzifer Nutrition’ı satın alarak SMA bebek mamasını çalışmalarına kattı ve operasyonlarına tıbbi beslenmeyi de ekledi. 2020 yılında, Nestlé Health Science iş birimi ile Türkiye’nin ilk ve dedike Medikal Beslenme Fabrikası’nın temellerini attı.

Bugün Türkiye’de 11 farklı kategoride 800’ü aşkın ürünü ve 50’ye yakın markasıyla faaliyet gösteren Nestlé, Bursa’daki beş fabrikasında üretim ve ihracat faaliyetlerine devam ediyor.

Depremden Etkilenen Patililerin Yaralarını Nestlé Gönüllüleri Sarıyor

Nestlé Purina PetCare Hakkında:

Nestlé Purina PetCare evcil hayvanların ve insanların birlikte daha iyi olduğuna inanır ve uygun beslenme ve bakım yoluyla evcil hayvanların daha uzun, daha mutlu ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmaya kendini adamıştır. 120 yılı aşkın süredir Purina, en yüksek kalite ve güvenlik standartlarında yapılan besleyici ve lezzetli ürünler sağlamada öncülerden biridir. Purina’nın evcil hayvan tutkusu, evcil hayvan beslemesindeki ilerlemenin ötesine geçiyor ve 2016’da Purina PetCare Europe, evcil hayvan sahiplenilmesinin artırılması, iş yerinde evcil hayvanlar ve evcil hayvan obezite riskinin azaltılmasına yardımcı olunması dâhil evcil hayvanlar ve toplum üzerinde olumlu bir etkiye sahip olmak için 10 Purina in Society sözünü başlatmıştır. Purina portföyü Felix®, Friskies®,Purina ONE®, Gourmet® ve Pro Plan® dâhil olmak üzere en çok bilinen ve en sevilen evcil hayvan mamalarının çoğunu içerir. 

Evcil hayvan ürünlerinin önde gelen global bir üreticisi olan Nestlé Purina PetCare, beslenme, sağlık ve zindelik alanlarında dünya lideri olan İsviçre merkezli Nestlé S.A.’nın parçasıdır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz