Ana Sayfa Gıda-Tarım Süt ve Süt Ürünleri Dev süt fabrikası satıldı: Yeni sahibini duyan şaşırıyor…

Dev süt fabrikası satıldı: Yeni sahibini duyan şaşırıyor…

0
4628

Dev süt fabrikası satıldı: Yeni sahibini duyan şaşırıyor…


Türkiye’nin sayılı süt ve süt ürünleri fabrikalarından olan Acıpayam kökenli Aynes’in yeni sahibi belli oldu.


Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ihalede en yüksek fiyat veren iki firmadan yeniden teklif alınacağı belirtilmişti.

İMZA AŞAMASINDA…

Edinilen son bilgilere göre, Aynes için en yüksek fiyat veren Tarım Kredi Kooperatifi’nin fabrikanın yeni sahibi olduğu öğrenildi.


İhalede verilen fiyatın miktarı açıklanmazken satışın imza aşamasında olduğu bildirildi.

ÜÇÜNCÜ KEZ İHALEYE ÇIKILDI…

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), daha önce iki kez satış ihalesi düzenlediği Aynes Gıda’yı yeniden satışa çıkardı. 785 milyon 500 bin TL muhammen bedelli satış ihalesi, geçtiğimiz Eylül de yapılmıştı.

Tarım Kredi 3 şirketiyle İSO 500 listesinde

Dev süt fabrikası satıldı: Yeni sahibini duyan şaşırıyor...

 

İstanbul Sanayi Odası, ”Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Ülke tarımının öncü kuruluşu Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 2021 yılı en büyük sanayi kuruluşları listesinde üç şirketiyle yer aldı.

İstanbul Sanayi Odası’nın 2021 yılı araştırma sonuçları açıklandı. “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” araştırması sonuçlarına göre, Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri 2021 yılı listesine Tarım Kredi Yem, GÜBRETAŞ ve Tarım Kredi Birlik şirketleriyle girdi.

İSO’nun araştırma sonuçlarına göre 2021 yılında, Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (TÜPRAŞ), üretimden satışlarda 136,8 milyar lirayla en büyük sanayi kuruluşu olma unvanını korudu. Listede Tarım Kredi Kooperatifleri, geçen yıl da olduğu gibi Tarım Kredi Yem, GÜBRETAŞ ve Tarım Kredi Birlik şirketleriyle yer alarak İSO 500 listesine damga vurdu.

“Perakende sektöründe ciddi bir oyuncu olacağız”

Dev süt fabrikası satıldı: Yeni sahibini duyan şaşırıyor...

Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın, TK Birlik A.Ş.’yi ziyaret ederek şirket yöneticileri ve çalışanlarıyla görüştü. Tarım Kredinin güçlü altyapısı üzerine modern bir kurum kültürü oluşturacaklarını belirten Aydın, “Perakende sektöründe ciddi bir oyuncu olacağız. Bunun için de üretimi artıracağız.” dedi.

Genel Müdür Aydın, kurum iştiraklerine yönelik ziyaretlerine devam ediyor. Kooperatif Marketlere ürün tedarikinde görev alan TK Birlik A.Ş.’yi ziyaret eden Genel Müdür Aydın şirket idareci ve çalışanlarıyla görüşerek, faaliyetler hakkında bilgi aldı.

TK Holding Yönetim ve İcra Kurulu Üyeleri Mustafa Hamurcu ve Yılmaz Bademli, TK Birlik Genel Müdürü Kadir Aydın ve TK Birlik idarecilerinin katıldığı toplantıda konuşan Aydın, Tarım Kredi Kooperatiflerinin halihazırda ülke genelinde teşkilatlanmış, güçlü operasyon kabiliyetine sahip bir organizasyon olduğunu söyledi.

“Üretimi artıracağız”

Tarım Kredi Kooperatiflerinin köklü bir geçmişe ve güçlü bir altyapıya sahip olduğunu kaydeden Aydın, “Merkez ve Bölge Birliklerimiz, ülke genelinde teşkilatlanmış kooperatiflerimiz, her biri sektöründe öncü şirketlerimiz, çalışanlarımız ve baş tacımız olan ortaklarımız ile Tarım Kredi Grubu büyük ve güçlü bir aile. Biz bu güçlü altyapının üzerinde bir gelenek oluşturacağız. Bu geleneği de modern zamanın gerçekleriyle örtüştürerek bu grubun kurum kültürünü inşa edeceğiz. Perakende sektöründe ciddi bir oyuncu olacağız. Market sayımız her geçen gün artıyor dolayısı ile üretimi de artıracağız. Önceliğimiz ülke tarımı ve üreticilerimiz. Bizden beklenenleri ve kurumumuzun gücünü çok iyi biliyoruz. Her zaman olduğu gibi üreticilerimizin yanındayız. Bununla birlikte piyasanın gereği neyse onu da yapacağız” dedi.

“İndirimli ürün sayımızı artıracağız”

Kamuoyunda Tarım Kredi markasının zihinlere yerleşmeye başladığına işaret eden Aydın şunları söyledi;

“Anadolu’nun dört bir yanında bereketli topraklardan üreticilerimizin el emeğiyle ürettiği kaliteli gıdayı kaynağından aracısız temin edip ürettiğimiz ürünleri doğru iş ilişkileriyle maliyetleri aşağı çekerek üretmeye devam edeceğiz. Bu sayede ilerleyen günlerde indirimli ürün sayımızı da artıracağız.

“Birinci önceliğimiz çiftçinin işini büyütmek”

Herkesin referansı işidir, bizim birinci önceliğimiz hammadde temin ettiğimiz çiftçinin tarladaki, ağıldaki işini büyütmek sonra da buradan aracısız aldığımız en kaliteli ürünü en iyi şekilde işleyerek market rafına çıkarıp orada da en uygun fiyata vermek. Bunun için tarladaki üretimin de sanayideki üretimin de her aşamasında yer alacağız. İşimizi iyi takip edip, en uygun maliyetlerle ürünleri üreteceğiz, ürettireceğiz.”

“İndirim kampanyası çok iyi başladı”

Mevcut tesislerin modernize edilerek daha uygun maliyetlerle üretimin artırılmasını hedeflediklerine işaret eden Aydın, “Biz çok büyük bir aileyiz. Bugüne kadar bu kurum için çok güzel işler yapıldı. Ama daha iyisini yapmakla mükellefiz. Çıktığımız yol uzun süreli bir maraton. Herkesin bu bilinç ve sorumlulukla hareket ediyor olması gerekiyor. Zaten bu bakış açısıyla, ülke gündeminde yer alan indirim kampanyasında çok iyi bir başlangıç yaptık. İyi de gidiyoruz. İnanıyorum ki Tarım Kredi Grubu olarak çok daha iyilerini yapabilecek, güçteyiz.” ifadelerini kullandı.

YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz