DSM, hayvan besleme ve sağlığı sektörünün dönüşümü için yeni stratejik girişimini açıkladı..  

0
31

DSM, hayvan besleme ve sağlığı sektörünün dönüşümü için yeni stratejik girişimini açıkladı..

 Sürdürülebilir hayvansal üretimi mümkün kılan lider hayvan besleme ve sağlığı şirketi..

DSM, hayvan besleme ve sağlığı sektörünün dönüşümü için yeni stratejik girişimini açıkladı..   

Dünya nüfusu arttıkça hayvansal proteine olan talep de artmaya devam edecektir. Zamanla, hali hazırda gezegenimizin sınırlı olan doğal kaynakları üzerinde muazzam bir baskı oluşturan hayvansal protein için giderek artan bu ihtiyaç, önemli bir çevresel sorun oluşturacaktır.

Bu noktada gezegenimizin sınırları dahilinde, gıda sistemlerimizin yönetimi oldukça zor bir hale gelecektir.

Nüfusun her geçen gün artması ile birlikte, insanlar için yeterli yeterli hayvansal proteinin üretimi ve bu üretimin olumsuz çevresel etkilerinin azaltılması ihtiyacı, akılcı bilim ve yenilikçi çözümler gerektirecektir. Bu zorluklara değinmek için DSM Hayvan Besleme ve Sağlığı iş birimi, önde gelen yeni stratejik girişimini tanıttı:

Bizimle Mümkün. 

Bu girişimin amacı, sürdürülebilir hayvansal protein üretimi konusunda güçlü ve erişilebilir bir dönüşüme öncülük etmek ve daha aydınlık bir gelecek sağlayacak çözümleri hızlandırmak olarak açıklandı.

DSM, hayvan besleme ve sağlığı sektörünün dönüşümü için yeni stratejik girişimini açıkladı..   

DSM Hayvan Besleme ve Sağlığı Birimi Başkanı Ivo Lansbergen konu ile ilgili açıklamasına, “DSM amaca yönelik ve performans odaklıdır ve biliyoruz ki tarımsal endüstri kendisini dönüştürebilecek yeteneğe sahip” sözleri ile başlarken; “Çok uzun zamandır, sürdürülebilirlik başkasının problemi, geleceğin problemiydi. Ancak şimdi, üstesinden gelmesi imkansız bir zorluk değil. Biliyoruz ki, hayvansal üretimi sürdürülebilir hale getirebiliriz. İhtiyacımız olan şey, hayvansal üretimi sürdürülebilir hale getirirken, üreticilerimize iyi bir hayat sağlamak ve tüm insanlığa uygun bütçeli hayvansal protein sunabilmek. Bizimle Mümkün kampanyası kısaca, en önemli müşterimize, yani insanlığa ve dünyamıza, somut ve uygulanabilir çözümler sunarak hizmet etmeye olan adanmışlığımızdır.

 

DSM, hayvan besleme ve sağlığı sektörünün dönüşümü için yeni stratejik girişimini açıkladı..   

Sürdürülebilirlik DNA’mızda var. DSM dahilinde ve ötesinde, yeni vizyonumuzu, tarımsal endüstrinin geleceğini nasıl gördüğümüzü ve oynamak istediğimiz rolü göstermek istiyoruz. Bu stratejik girişim yalnızca değer zincirinin bir parçası olduğumuza değil aynı zamanda değişim elçisi de olduğumuza, küresel iletişimleri izlediğimize, çiftçilik ekosisteminin çeşitli paydaşları ile bağlantı kurduğumuza, geleceği düşündüğümüze, yeni fikirler ve çalışma şekilleri oluşturduğumuza dair bağlılığımızı yansıtmaktadır.

”Şimdi değilse, ne zaman?”

BM’nin Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri 2, 3, 12, 13 ve 14* ile uyumlu hale getirilen stratejik girişim, hayvansal üretim endüstrisindeki ana problemlere işaret eden altı sürdürülebilirlik platformu öncülüğünde yürütülecektir. Bunlar:

Çiftlik hayvanlarının performansını yaşam süresince iyileştirmek

  • Gıda kaybını ve israfını önlerken gıda kalitesini attırmak (ör; et, süt, balık, yumurta)
  • Hayvansal kaynaklı emisyonları azaltmak
  • Doğal kaynakları verimli kullanmak
  • Deniz kaynaklarına olan bağımlılığı azaltmak
  • Antimikrobiyal dirençle mücadeleye yardımcı olmak” şeklindeki bilgilendirmelerini  aktardı.

 

DSM Hayvan Besleme ve Sağlığı Bölümü Başkan Yardımcısı Christie Chavis ise yaptığı konuşmada, “DSM sürdürülebilirlik alanında uzun ve zengin bir mirasa sahiptir ve bu nedenle amaca yönelik bir şirket olarak faaliyet göstermektedir. Şirketler artık bu bakış açısını erteleyemezler.

Ayağa kalkıp, sürdürülebilirliği tüm yönleri ile kavramak ve benimsemek zorundadırlar; Sürdürülebilirlik her anlamda olduğu gibi, sektörün başarısı açısından da yaşamsal  öneme sahiptir” açıklamasında bulundu ve sözlerini şu şekilde tamamladı: ”Eşzamanlı olarak üç düzlemde değer yaratacağız: İnsanlar, Gezegen ve Karlılık ”…

 

DSM ANH Sürdürülebilirlik ve İş Çözümleri Başkan Yardımcısı David Nickell ise yaptığı konuşmada “Bu önemli alanların arka planında bilimimizi, inovasyonumuzu ve sürdülebilirliğimizi uygulayarak, hayvansal protein endüstrisinin sürdürebilirliğinde önemli bir fark yaratacağımıza inanıyoruz” diye konuşurken;“DSM’de gezegenimizi koruma konusundaki rolümüzün sorumluluğunu üstleniyoruz ve endüstrinin hayvansal protein üretiminin sürdürülebilirliği konusunda ekonomik ve ölçülebilir gelişmeler oluşturmasına olanak tanıyacak işletme çözümlerini geliştirdik, geliştirmeye devam ediyoruz ve diğer firmaların da bunu takip edeceğini umuyoruz.”şeklinde sözlerini tamamladı..

Yapılan açıklamalarda ”Bizimle Mümkün sloganlı stratejik girişim, tarım endüstrisinin karşılaştığı zorluklara gerçek cevaplar sunmayı amaçlamaktadır ve uzun yıllar süren yatırımların, yenilikçi çözümlerin sonucunda ortaya çıkmıştır. Yalnızca yeni bir başlangıcı değil, daha sürdürülebilir bir geleceğe doğru daha hızlı bir yolculuğu işaret etmektedir.”vurgusunun ön plana çıktığı gözlendi.

DSM, hayvan besleme ve sağlığı sektörünün dönüşümü için yeni stratejik girişimini açıkladı..   

*BM sürdürülebilir gelişim hedefleri hepimiz için daha fazla sürdürülebilir bir geleceğe ulaşmak için detaylı bir plandır.  Yukarıda belirtilen hedefler şunlardır: 2 – Sıfır açlık; 3 – Sağlık ve refah; 12 – Sorumlu tüketim ve üretim; 13 – İklim Faaliyeti; 14 – Sualtı Yaşam (Kaynak).

DSM –  Parlak Bilim. Daha Parlak Bir Yaşam.™

Royal DSM, Besin, Sağlık ve Sürdürülebilir Yaşam konularında amaca yönelik bilime dayalı bir şirkettir. DSM, tüm paydaşlar için sürdürülebilir değer oluşturmak adına ekonomik refah, çevresel gelişme ve sosyal ilerlemeleri yönlendirmektedir. DSM insan beslenmesi, hayvan beslenmesi, kişisel bakım ve hoş koku, tıbbi cihazlar, yeşil ürünler ve uygulamalar ve hareketlilik ve bağlanabilirlik için yenilikçi işletme çözümleri sunmaktadır. DSM ve bağlı şirketler yaklaşık 23,000 çalışan ile 10 milyar € civarı yıllık net satış sağlamaktadır. Şirket Euronex Amsterdam listesinde kayıtlıdır. Daha fazla bilgi için www.dsm.com/wemakeitpossible. 

Veya: Daha fazla bilgi için: DSM ANH Press Office KWT Global

dsm@kwtglobal.com +44 (0)775 753 5968

 

DSM ANH/ Kunal Mehta / Global Pazarlama İletişimleri Yöneticisi – kunal.mehta@dsm.com

 

Geleceğe Yönelik Beyanlar

Bu basın bülteni DSM’nin gelecek (finansal) performansı ve konumu ile ilgili olarak geleceğe yönelik beyanlar içerebilir. Bu tür beyanlar DSM’nin güncel beklentilerine, tahminlerine ve perspektifine ve şirkette bulunan mevcut bilgilere dayanmaktadır. DSM, okuyucuları, bu tür ifadelerin tahmin edilmesi zor olan belirli riskler ve belirsizlikler içerdiği konusunda uyarır ve bu nedenle, birçok faktörün fiili performansın ve konumun bu ifadelerden net bir şekilde farklı olmasına neden olabileceği anlaşılmalıdır. DSM’nin bu basın bülteninde bulunan beyanları yasa tarafından talep edilmediği sürece güncelleme yükümlülüğü yoktur. Bu basın bülteninin İngilizce versiyonu esastır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz