Dünya Veteriner Hekimler Günü ne zaman başladı?

0
138

Her yıl aynı tarihlere denk gelen Dünya Veteriner Hekimler Günü, halk sağlığı ve hayvan sağlığına yapmış oldukları katkıların anılmasını sağlayan ÖZEL bir gündür.

Minnet duygusu içeren mesajlarla bu ulvi mesleği devam ettiren veteriner hekimlere siz hayvan severler de teşekkür edebilirsiniz.

Sağlık sektöründe çalışan veteriner hekimlerin günlerini en güzel mesajlarla kutlayabilirsiniz.

Dünya Veteriner Hekimler Günü ile ilgili güzel sözleri ve kutlama mesajlarınızı siz yakın dostlarınıza göndererek onların yanında olduğunuzu hissettirmek onları mutlaka mutlu edecektir..

Küresel çapta hayvanların tıbbi ihtiyacını ve sağlıkları ile ilgili faaliyetlerini sağlayan Veterinerler Hekimlere bu özel günde  kısa uzun mesajlar ve sözlerle daha anlamlı hale geliyor.

Peki, dünyanın en eski mesleklerden biri olan ve her yıl aynı tarihlerde kutlanan Dünya Veteriner Hekimler Günü ne zaman? Biliyormusunuz..

Bu yıl da ”Dünya Veteriner Hekimler Günü” 25 Nisan 2020 tarihinde kutlanıyor.

Veteriner hekimler, sağlık alanında, halk sağlığı çalışmalarında omuz omuza, dayanışma içinde oldukları bir mesleğin değerli HAYVAN SAĞLIĞI mensuplarıdır.

Dünya Veteriner Hekimleri Günü, Dünya Veteriner Hekimleri Birliği tarafından 2000 yılından bu yana her yıl Nisan ayının son Cumartesi günü kutlanmaktadır.

Veteriner hekimlerimize hayvan sağlığı, gıda güvenilirliği ve dolayısıyla insan sağlığına sundukları katkılar nedeniyle teşekkür ediyoruz.

Dünya Veteriner Hekimler Günü kutlu olsun

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz