EBK GENEL MÜDÜRÜ BREZİLYA’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

0
5524

SEKTÖR

Et ve Süt Kurumu Genel Müdürü Mustafa Kayhan,

Brezilya’da çeşitli temaslarda bulundu.

Brezilya Tarım Bakanlığının resmi davetlisi olarak çeşitli programlara katılmak üzere Brezilya’ya giden EBK Genel Müdürü Mustafa Kayhan ve beraberindeki heyet, Brezilya Tarım Bakanlığı yetkilileri ile bir araya geldi. Genel Müdür KAYHAN’a Brezilya temaslarında ESK Yönetim Kurulu Üyesi Mücahit Taylan, Ticaret ve Pazarlama Daire Başkanı İsmail Cem Arzıtaş eşlik etti.

EBK GENEL MÜDÜRÜ BREZİLYA’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDUEBK Genel Müdürü Mustafa Kayhan Brezilya Tarım Bakanlığı Ticaret ve Uluslararası İlişkiler Sekreteri Roberto Perosa ve beraberindeki heyetlerle düzenlenen toplantılara katıldı.

Roberto Perosa yaptığı açıklamada, “Tarım ve Orman Bakanlığı Türk heyetini burada ağırlamak büyük memnuniyet vericidir. Türkiye ile ilişkilerimizi geliştirmek, ortaklıklarımızı güçlendirmek ve birlikte gıda güvenliğine katkıda bulunmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Heyet daha sonra Brezilya Tarım Bakanlığı Tarımsal Savunma Sekreteri Carlos Goulart ve bakanlık mensupları ile düzenlenen toplantıda tarım ve hayvancılık alanında iş birliği konuları görüşüldü.EBK GENEL MÜDÜRÜ BREZİLYA’DA ÇEŞİTLİ TEMASLARDA BULUNDU

Türkiye’nin Brezilya Büyükelçiliği Sekreteri Ömer Muharrem Yazgan’ın da eşlik ettiği Brezilya ziyareti kapsamında üretici birlikleri ve sektör temsilcileri ile toplantılar düzenlendi.

Çiftlikler ve işletmelerin ziyaret edildiği Brezilya temaslarında ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesine yönelik konular ele alındı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz