Gedik Piliç’in kurucusu Halil Gedik vefat etti !

0
7197

Gedik Piliç’in kurucusu Halil Gedik 92 yaşında vefat etti !

Türk kanatlı sektörünün öncü markaları arasında olan Gedik Piliç ailesinin acı günü!
Gedik Piliç’in Kurucusu Halil Gedik hayatını kaybetti.

Halil Gedik’in vefatına ilişkin Gedik Piliç’in sosyal medya hesapları üzerinden bir başsağlığı mesajı yayımlandı ve sonrasında 15 Şubat Perşembe günü öğle namazına müteakiben Uşak’ın Eşme ilçesindeki Eşme Merkez Camisinden naaşı kaldırıldı.

GEDİK PİLİÇ’İN KURUCUSU

Binlerce kişiye iş imkânı sunan Halil Gedik’e Allah’tan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.
Binlerce kişiye iş imkânı sunan Halil Gedik’e Allah’tan rahmet ve kederli ailesine başsağlığı diliyoruz.

VEFAT ETTİ..

Kanatlı sektörün öncü markalarından birisi olan Gedik Piliç’in Kurucusu ve Onursal Başkanı Halil Gedik, 92 yaşında hayatını kaybetti. Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik’in babası Halil Gedik’in cenazesi 15 Şubat Perşembe günü öğle namazına müteakiben Uşak’ın Eşme ilçesindeki Eşme Merkez Camisinden kaldırıldı.

CENAZE TÖRENİNE ÇOK SAYIDA İSİM KATILDI

Uşak’ın önemli iş adamlarından olan Halil Gedik’in cenaze törenine Uşak Vali Yardımcısı Önder Can, Eşme Belediye Başkanı Hacı Mustafa Çetin, Eşme İlçe Emniyet Müdürü Sezgin Akdağ, CHP Uşak Belediye Başkan Adayı Özkan Yalım, Gedik Piliç ailesinin yakınları, Gedik Piliç’in Türkiye genelinde faaliyet gösteren iş ortakları, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Halil Gedik’in cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Eşme Asri Mezarlığındaki aile kabristanlığında dualarla son yolculuğuna uğurlandı. Halil Gedik’in oğlu Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik ve kızı Nuriye Ekinci ile aile fertleri törenin ardından taziyeleri kabul etti.

Halil Gedik Kimdir?

1933 yılında Uşak`ta doğan Halil Gedik, ilkokul ve ardından Erkek Sanat Enstütüsü eğitimini Uşak`ta tamamladıktan sonra 1953 yılında İstanbul Yıldız Teknik Okulu Makine Teknikerliği bölümünden mezun olmuştur.

Eğitimine daha sonra Almanya`da devam eden Halil Gedik, 1956 yılında Konstanz Devlet Üniversitesi makine mühendisliği ve Frankfurt`da Alman Kaynak Cemiyetinin Kaynak Mühendisliği bölümlerinden mezun olmuş ve Almanya`daki eğitimi süresince MAN fabrikasının muhtelif bölümlerinde çalışmıştır.  Türkiye`nin ilk kaynak mühendislerinden olan Halil Gedik, 1957 yılında Eskişehir Devlet Demiryolları Fabrikaları Kaynak Grubunda kariyer hayatına başlamıştır. 1964 yılından itibaren özel sektörde kaynak alanında çalışma hayatına devam etmiş ve sırasıyla elektrot, döküm ve vana, kaynak makineleri fabrikalarını yönetmiştir.

1983 yılında tüm firmalarını Gedik Holding şemsiyesi altında toplayan Halil Gedik 1991 yılında Gedik Yatırım Menkul Değerler Firmasını kurmuştur. Başarılı sanayici kimliği yanında, uzun yıllardır eğitime ve toplumsal sorumluluk projelerine katkısını sürdüren. Halil Gedik bu çalışmalarından dolayı 5 Nisan 2007 tarihinde üstün hizmet madalyasına layık görülmüştür.

Başarılara örnek yaşamıyla GEDİK PİLİÇ’in Şirket Hikâyesinde Kendi Anlatımlarıyla Halil Gedik:

1975 yılında günde 25 tavuk kesim işiyle başladı..

Gedik Tavukçuluğun şirket hikâyesinde onursal başkan olarak bahsedilen Halil Gedik’in başarı hikayesi, “Kurucumuz, aynı zamanda da Onursal Başkanımız olan değerli büyüğümüz Halil Gedik, canlı tavuk yetiştiriciliği ile firmanın ilk temellerini atmıştır. Yedi yıl sonra, yani 1975 senesinde el yordamıyla günlük 25 adet tavuk keserek işe devam etmiştir. Zaman içerisinde kendi yetiştirdiği tavukların tamamını  kendisi kesmeye başlayarak entegrasyonun ilk temellerini atmıştır. İkinci kuşak olan Osman Gedik’in işin başına geçmesiyle kısa zaman içerisinde Eşme’de günlük kapasitesi 10 bin olan ilk kesimhanesini kurmuş, takip eden yıllarda yem fabrikası, kuluçkahane, damızlık çiftlikleriyle beraber entegrasyonu tamamlamıştır. Mevcut kesimhane kapasitesi zaman içerisinde talebi karşılayamayınca yine Eşme ilçesine ikinci ve daha büyük bir kesimhane yapmıştır.

Bugüne gelindiğinde, ikibinden fazla çalışanı olan, günlük yaklaşık iki kesimhanede toplam 400 bin tavuk kesimi yapıyoruz. Bunun yanı sıra, ileri işlenmiş tesisimizde, aylık 500 ton döner, 3.000 ton şarküteri,3.500 ton pişmiş ve kaplamalı ürünler olmak üzere toplamda 7 bin ton ileri işlenmiş ürün üretme kapasitesine sahip ve İSO’nun her yıl yayınladığı ilk 500 firma içerisinde üst sıralarda yer alan ve yaklaşık otuz altı ülkeye ihracat yapan dev bir gıda firması olmuştur. Kaliteden her ne olursa olsun asla ödün vermeyen, tesiste üretilen her ürünü öncelikle kendisi tüketen anlayışla çalışmaya devam eden bir işletme olmayı çalışanlarımızla beraber başardık. En önemli gurur duyduğumuz özelliklerimizden birisi de, bulunduğumuz bölgede yetiştirdiğimiz tavukların doğallığı ve de lezzeti ile beraber halkımıza sağlıklı ürünler sunmak olup, bölgede çok ciddi bir istihdam sağlayarak ülke ekonomisinin destekçisi olmaya devam etmekteyiz” şeklinde anlatılmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz