Gedik Piliç’ten BİR ÖNCÜLÜK DAHA..!

0
271

Kanatlı sektörünün önde gelen firmalarından Gedik Piliç  bayileriyle enerjide dışa bağımlılığın azaltılması için büyük adım attı..

Ülkemizde 1968 yılından bugüne kadar Türk kanatlı sektörünün lider beyaz et üreticilerinden birisi olan Gedik Piliç, bugüne kadar sektöründe birçok teknolojik yeniliği ilk kullanan entegre tesis olarak yatırımlara hız kesmeden devam ederken; büyük takdir toplayıp öncü de oluyor..

GEDİK PİLİÇ, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerjiyi destekliyor ve bu noktada sektöründe öncü olmaya devam ediyor.
GEDİK PİLİÇ, yenilenebilir ve sürdürülebilir enerjiyi destekliyor ve bu noktada sektöründe öncü olmaya devam ediyor.

Türkiye’nin övgüye değer firması Gedik Piliç şimdi de bayisi olan Sofuoğlu Gıda ile beraber depolama tesislerinde güneş enerjisi panellerini kullanmaya başlayarak, ülkemizin enerji kaynaklarında dışa bağımlılığını azaltılması ve doğaya verilen zararının engellenmesi için yatırımları adına önemli bir adım daha attı.

Gedik Piliç, bayisi olan Sofuoğlu Gıda ile beraber depolama tesislerinde güneş enerjisi panellerini kullanmaya başladı..
Ülkemizin enerji kaynaklarında dışa bağımlılığını azaltılması ve doğaya verilen zararının engellenmesi için bu önemli bir adımı  atan GEDİK PİLİÇ,
1968 yılından bu güne kanatlı sektörünün lider beyaz et üreticilerinden birisi olarak büyümeye devam ediyor..

Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik
Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman Gedik

Gedik Piliç, Türkiye’de birçok teknolojik yeniliği ilk kullanan entegre tesis olarak yatırımlarıyla dikkat çekerken;  şimdi de, bayisi olan Sofuoğlu Gıda ile beraber depolama tesislerinde güneş enerjisi panellerini kullanmaya başlayarak, ülkemizin enerji kaynaklarında dışa bağımlılığını azaltılması ve doğamıza verilen zararının engellemesi noktasında önemli bir projeyi hayata geçirmiş oldu.

Gedik Piliç'ten BİR ÖNCÜLÜK DAHA..!

Yapılan açıklamalarda ”Bütün enerjimizi Konya Ovası’nın güneşinden alıyoruz”  söyleminde bulunan Sofuoğlu Gıda yetkilileri, kısıtlı fosil kaynaklara bağlı kalmamak ve çevreyi korumak için yenilenebilir enerji kaynağı olan güneş enerjisini, tesislerine entegre etmeye başlayarak sürdürülebilirliği bir şirket politikası haline getireceklerini ifade ediyorlar..

Konu ile ilgili olarak Gedik Piliç ve bayileri adına yapılan açıklamalarda, karbondioksit ve sera gazlarıyla dünyamızı kirleten ve bir gün tamamen tükenecek olan doğalgaz, petrol gibi yakıtlardan elde edilen enerji yerine yenilenebilir ve sürdürülebilir enerjiyi destekledikleri açıklanırken,bu noktada sektöründe öncü olmaya devam edecekleri de sözlerinde ekleniyor..Gedik Piliç'ten BİR ÖNCÜLÜK DAHA..!

Yaptığı teknolojik yatırımlarla sektöründe öncü olan Gedik Piliç’in bundan sonra da “Temiz ve yaşanabilir bir dünya için çare sürdürülebilir enerji” sloganıyla yatırımlarına devam edeceği açıklandı.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz