Gedik Tavukçuluk, bir kez daha İSO 500 listesinde..!

0
5

Egeli ihracatçılar, İSO 500 listesine damgalarını vurdular..

İlk 500 Sanayi Kuruluşu Listesi’nde, Ege Bölgesi’nden tamamına yakını sektörlerinde ihracat lideri olan 113 firma yer alma başarısı gösterdi.

İstanbul Sanayi Odası, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasını açıkladı.

İzmir’den 43 firma listede yer bulurken, Manisa 12, Denizli 10, Balıkesir 9, Aydın 3, Muğla ve Uşak 2’şer, Afyon ve Kütahya 1’er firma ile temsil edildi. Kanuni merkezi Ege Bölgesi illeri dışında olan ancak üretim tesisleri Ege Bölgesi’nde olan 31 firma İSO 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesine girdi.

Uşak’tan da Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş. bu yılda listede yerini aldı..

Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER'den Gedik PİLİÇ'E yarattıkları ekonomik katkı ve istihdam sonrası ''İSO 500 sıralamasına girmeleri nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajı..
Uşak Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa SEZER’den Gedik PİLİÇ’E yarattıkları ekonomik katkı ve istihdam sonrası ”İSO 500 sıralamasına girmeleri nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajı..

Uşak’tan da Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş. ve Özerdem Mensucat San. ve Tic. A.Ş. sanayi devleri arasına adını bu yıl bir kez daha yazdırırken, Oruçoğlu Yağ San. ve Tic. A.Ş. Afyonkarahisar’ı, Nursan Kablo Donanımları San. ve Tic. A.Ş. Kütahya’yı temsil etti.

Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman GEDİK
Gedik Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Osman GEDİK

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO), yarım asrı deviren ve her yıl yayımlanan Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşunun yayınlanan listesinde Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş. bu yılda yerini aldı.

2009 yılından bu yana İSO 500 listesine girmeyi başaran ve sırasını  bu yıl da yükselterek devam eden Gedik Piliç Yöneticisi Osman Gedik yaptığı açıklamada “Pandemi döneminde zorlu bir süreç geçirdik, normalleşmeyle birlikte vatandaşımızın gıda tüketimi de artıyor. Siparişlerden de görüyoruz ki korona virüs sürecinde de üretimimizi halkımızın gıda ihtiyacını gidermek açısından durdurmadık, normalleşmeyle birlikte, üretimimiz  hep arttı. . Biz üretimimizi ara vermeden devam ettirdik. Ülkelere ihracatımız devam ediyor. ” diye konuştu.

Denizli sanayisinin ilk 10’u belli oldu.. Abalıoğlu Yem Sanayi A.Ş.,Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş’ sıya girenlerden..

Denizli’den 10 firma İSO ilk 500’deki yolculuğuna devam ederken, listeye Denizli’den yeni firma katılmadı. Er-Bakır Elektrolitik Bakır Mamulleri A.Ş. genel sıralamada 30. olurken, Denizli illeri arasında birinci sıradaki yerini korudu. Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş., Seval Kablo Aydınlatma Cihazları İth. İhr. San. ve Tic. A.Ş., Abalıoğlu Yem Sanayi A.Ş., Kardemir Haddecilik San. ve Tic. A.Ş., Aynes Gıda San. ve Tic. A.Ş., Menderes Tekstil San. ve Tic. A.Ş., Pamukkale Kablo San. ve Tic. A.Ş., Gamateks Tekstil San. ve Tic. A.Ş. ve Atom Kablo San. ve Tic. A.Ş. listede Denizli’nin gururu olan diğer firmalardı.

Balıkesir’den 4 firma İSO 500’le tanıştı.. Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş vs..

Balıkesir sanayinin şampiyonlar liginde 2019 yılında 6 firma ile temsil edilmişken, 2020 yılında 9 firmaya yükseldi. Balıkesir’den 4 firma listeyen bu yıl girme mutluluğu yaşadı. 2019 yılında İSO ikinci 500’de 17. olan Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş., 2020 yılında 49 sıra birden sıçradı ve İSO ilk 500’e 468. sıradan merhaba dedi.

Eskinazi: “Ege Bölgesi listede gücünü arttırdı”

İstanbul Sanayi Odası, Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu Araştırmasında İzmir’den 75, Ege Bölgesi’nden ise; 113 firmanın yer almasını gurur verici olarak nitelendiren Ege İhracatçı Birlikleri Koordinatör Başkanı Jak Eskinazi, 2021 yılında bu listedeki Egeli firma sayısının artmasını diledi.Gedik Tavukçuluk, bir kez daha  İSO 500 listesinde..!

2019 yılında İSO’nun ikinci 500 listesinde yer alan pek çok firmanın bu yıl ilk 500’e çıktığını görmenin mutluluğunu yaşadıklarını anlatan Eskinazi, “2019 yılında Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ilk 1000 ihracatçı listesinde 160 Egeli yer almıştı. Benzer bir artışın TİM ilk 1000 ihracatçı listesinde de yaşanması halinde mutluluğumuz ikiye katlanacak. EİB olarak sürdürülebilir ihracat için İnovasyon, Ar-Ge ve tasarım odaklı projeler geliştirmeye devam edeceğiz. Covit-19 virüsünün aşılama ile ortadan kaldırılmasıyla birlikte üretim ve ihracatta daha iyi noktalara geleceğimize inancımız tam” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz