Gıda firmaları bitkisel ete geçmeli mi..?

0
5509
BM raporu: 50 milyar dolar değer kaybedecekler .
Gıda firmaları bitkisel ete geçmeli mi..?

BM raporu: Büyük tarım ve gıda firmaları bitkisel ete geçmezse 150 milyar dolar değer kaybedecekler ..Gıda firmaları bitkisel ete geçmeli mi..?

Bitkisel bazlı et alternatifleri   – 
AFP- Birleşmiş Milletler tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, önde gelen tarım ve gıda firmaları eğer yeni hükümet politikalarına ve iklim değişikliğine bağlı tüketici davranışlarına uyum sağlamazlarsa 2030 yılına kadar değerlerinin dörtte birini kaybetmeye riski ile karşı karşıya kalacaklar.
Gıda firmaları bitkisel ete geçmeli mi..?

Sunulan bu araştırmada, tarım üreticileri ve gıda perakendecileri de dahil olmak üzere 40 büyük şirketin, karbon emisyonu vergileri veya tüketicilerin et tüketimini azaltması gibi senaryolarda nasıl hareket edebileceğine bakıldı.

ABD’de bitkisel et alternatiflerine ilgi artıyor ..

Reuters’ın eriştiği raporda, şirketlerin değerinin 2030 yılına kadar ortalama yüzde 7 oranında azalacağı ve yeni uygulamaları benimsemedikleri takdirde yaklaşık 150 milyar dolarlık kayıp yaşayacakları öngörüsünde bulunuluyor.

Rapor aynı zamanda bu şirketlerin neler yapabileceğini de değerlendirerek, bitki bazlı et alternatifleri ile orman restorasyonu gibi iş alanları sayesinde yeni ve büyük fırsatlar yakalayabileceklerini de kaydediyor.Gıda firmaları bitkisel ete geçmeli mi..?

Olumlu veya olumsuz yatırım tavsiyesi olarak kullanılmaması için raporda şirketlerin adı verilmiyor.

Araştırmacılar, danışmanlık firması McKinsey & Co’nun bir parçası olan Vivid Economics’in verilerini kullanarak bu bulgulara ulaştığı ifade ediliyor..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz