HasTavuk, Ortadoğu ve Afrika’nın hayvancılık arenasında öne çıktı..

0
9134

ETKİNLİK

HasTavuk’u, Ortadoğu ve Afrika’nın hayvancılık arenasında VIV MEA Fuarı öne çıkardı!

   
HasTavuk A.Ş. Damızlıklar Genel Müdürü Müfit Yavuz, Abu Dabi’de düzenlenen VIV MEA fuarının Türkiye ve Ortadoğu’nun güçlü oyuncularından biri olan HasTavuk için önemli bir platform olduğunu belirtti.
Yavuz, fuarın firma için büyüme ve uluslararası bağlantılar açısından değerli bir fırsat sunduğunu ifade etti.HasTavuk, Ortadoğu ve Afrika'nın hayvancılık arenasında öne çıktı..

Yem’den, Hayvancılığa ve Gıda’ya uzanan iş ağında dünya profesyonellerini buluşturan VIV MEA, geçtiğimiz günlerde Abu Dabi National Exhibition Centre’da gerçekleştirildi.

Nispeten kısa bir süre içinde, hem yerel hem de uluslararası sektör liderlerini ve profesyonellerini bir araya getirebilen başarılı bir etkinlik olduğunu fuara katılımların artışından ve kendi katılım tecrübemizden söyleyebiliriz” dedi.


51 ülkeden yaklaşık 500 firmanın katıldığı bir önceki fuarı Ortadoğu ve Afrika ülkeleri başta olmak üzere 8 binden fazla kişinin ziyaret ettiğini hatırlatan Yavuz, “Bu yıl bu rakamlar daha da arttı. Ülkeler, firmalar ve markalar için her geçen gün önemini arttıran bu fuar, Orta Doğu ve Afrika bölgesine açılan kapı görevini üstlenmekte. Yem den hayvancılığa ve gıda ya uzanan iş ağında dünya profesyonellerini buluşturmakta” dedi. HasTavuk, Ortadoğu ve Afrika'nın hayvancılık arenasında öne çıktı..

Hem Türkiye’nin  hem de Ortadoğu’nun güçlü oyuncularından biri olan HasTavuk için bu bölgenin çok önemli olduğuna dikkat çeken Yavuz, “Bu yüzden uzun yıllardır katılım sağladığımız bir fuar burası. Bölgedeki çeşitli ülkelerden üreticiler ayrıca Afrika ve uzak doğudan çeşitli üreticiler fuara ciddi katılım gösterdiler. Özellikle son yıllarda sattığımız ırklarla ilgili yapılan gelişmeleri ve son dönemde dünya yumurta pazarındaki yeni trendleri bu fuarda müşterilerimizle paylaşma imkanı bulduk. Akabinde çeşitli firmalarla birebir görüşmeler gerçekleştirdik. Bölgeye olan ihracatımızın son yıllardaki artışında özellikle bu tür fuarlara katılmanın, yapılan tanıtım çalışmalarının ciddi katkısını görmüş olduk. VIV MEA’ de, Abu Dabi’de Türk tavukçuluğunu ve ülkemizi en iyi şekilde temsil ettik. Amacımız; büyüme trendimizi daha ileriye taşımaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz