HASTAVUK yeni yılda da sofralarda Türkiye’nin tercihi oldu..

0
3954
HASTAVUK AŞ. SATIŞ PAZARLAMA MÜDÜRÜ ORKUN ŞENYURT YAPILAN ARAŞTIRMALARA GÖRE, TÜRK HALKININ YÜZDE 80'İNİN YILBAŞI SOFRASINDA TAVUK TERCİH EDERKEN SADECE YÜZDE 20'SİNİN HİNDİ VE KIRMIZI ET TERCİH ETTİĞİNİ SÖYLEDİ.

HASTAVUK, Yeni Yılda da Sofralarda Türkiye’nin Tercihi Oldu..

”TAVUK, daha kısa sürede pişmesi, porsiyonlanmaya uygunluğu, pratikliği, kolay lezzetlendirilebilir olması ve Türk halkının damak tadına daha uygun olması gibi özellikler sebebiyle tercihte önde geliyor.. “

HasTavuk AŞ. Satış Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt:”sofralarının kralı vazgeçilmezi tavuk oluyor.”
HasTavuk AŞ. Satış Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt:”sofralarının kralı vazgeçilmezi tavuk oluyor.”

2024 yılına girerken Türk halkının yılbaşı sofralarını hindi yerine yine  tavuk eti süsledi..

HasTavuk AŞ. Satış Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt yeni yıla giriş ile beraber yapılan araştırmalara göre, Türk halkının yüzde 80’inin yılbaşı sofrasında tavuk eti tercih ettiğini ve geri kalan yüzde 20’sinin de hindi ve kırmızı eti tercih ettiğini söyledi.

”Tercih edilmemiz bizleri gururlandırdı..”

Yapılan çalışmalarda yılbaşı sofralarını renklendiren tavuk eti markaları içinde HasTavuk ürünlerinin ağırlıklı olduğunun gözlemlendiğinin kendilerine ifade edildiğine vurgu yapan HasTavuk AŞ. Satış Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt, bunun kendilerini çok gururlandırdığını sözlerinde ifade etti.

Araştırmalar YILBAŞININ tercihi TAVUK diyor..

Yeni yıla girmeden önce bile, yılbaşına sayılı günler kala yılbaşı gecesine özel hazırlanacak yemekler olarak tavuk etinin  düşünülmeye ve planlanmaya başlandığını ve yılbaşı gecesi sonrasındaki araştırmalarda yılbaşının olmazsa olmazı hindinin bin 500 liraya kadar fiyatı yükseltilince  vatandaşlar tarafından hindi olmasa da olur denilerek tavuğa yöneldiğini sözlerinde ifade eden HasTavuk AŞ. Satış Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt sözlerine şöyle devam etti:

“Tüm dünyada yılbaşı sofralarının vazgeçilmezi hindi olsa da, Türkiye’de bu özel akşamda misafir ağırlama sofralarının kralı vazgeçilmezi tavuk oluyor. Araştırmalar Türk halkının tercihinin tavuk olduğunu gösteriyor. Yüzde 80 yılbaşı sofrasında tavuk tercih ederken, yüzde 20’lik bir kısım ise hindi ve kırmızı et tüketiyor”

Bunların başında hindinin pişiriminin zorluğu, boyutunun büyüklüğü, tavuğun hindiye göre daha ekonomik olması, tercihlerde tavuğu öne çıkarıyor..
Bunların başında hindinin pişiriminin zorluğu, boyutunun büyüklüğü, tavuğun hindiye göre daha ekonomik olması, tercihlerde tavuğu öne çıkarıyor..

Tavuk hindiye göre daha ekonomik..

HasTavuk AŞ. Satış Pazarlama Müdürü Orkun Şenyurt, tavuk etinin tercih edilmesinin birçok sebebi olduğunu belirtirken “Bunların başında hindinin pişiriminin zorluğu, boyutunun büyüklüğü, tavuğun hindiye göre daha ekonomik olması, daha kısa sürede pişmesi, porsiyonlamaya uygunluğu, pratikliği, kolay lezzetlendirilebilir olması ve Türk halkının damak tadına daha uygun olması gibi özellikler geliyor” diye konuştu..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz