HasTavuk,bu yılda 500 Büyük  Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

0
31

HASTAVUK Türkiye’de 3 idari noktada, 5 kuluçkahane, 3 yem fabrikası, 1 beyaz et üretim tesisi, 1 ileri işlem tesisi, damızlık ve yarka tesisi ile 50’ye yakın noktada, 2 bin 100 çalışanıyla bir dünya markası olarak da önemli bir kanatlı sektörü oluşturucusu isimlerden.

HasTavuk,bu yılda 500 Büyük   Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

Büyümesine emin adımlarla devam eden, Türkiye beyaz et sektörünün önde gelen firmalarından  Hastavuk, İstanbul Sanayi Odası’nın 2020 yılı verilerine göre açıkladığı 500 Büyük Sanayi Kuruluşu listesinde 229’uncu sırada yer aldı.HasTavuk,bu yılda 500 Büyük   Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

Bilindiği üzere Türkiye’de 50’ye yakın noktada 2 bin 100 kişiye yarattığı iş istihdamıyla ülke ekonomisine kattığı ekonomik değerle taktir edilen HasTavuk başarılı büyümesine devam ediyor..

Her yıl ilk 500 firmadaki yerini alan HASTAVUK bu yıl da , İSO’nun açıkladığı Türkiye’nin en büyük 500 sanayi kuruluşu arasında bu seferde 229. sırada yerini aldı..HasTavuk,bu yılda 500 Büyük   Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

HASTAVUK Türkiye’de 3 idari noktada, 5 kuluçkahane, 3 yem fabrikası, 1 beyaz et üretim tesisi, 1 ileri işlem tesisi, damızlık ve yarka tesisi ile 50’ye yakın noktada, 2 bin 100 çalışanıyla bir dünya markası olarak da önemli bir kanatlı sektörü oluşturucusu isimlerden.

Günlük yaklaşık olarak 5 -5,5 milyon adet piliç kesimi yapılan Türkiye’de sağlıklı sürülerden elde edilen lezzetli ürünler, gıda sektörünün geleceği ve sağlıklı nesiller için güvence.  Yani endüstriyel üretim olmasaydı, sayıca bu kadar çok tavuk üretilip insanlara ulaştırılmasaydı, proteine ulaşmak zorlaşacaktı. Türkiye’de tesisler bio-güvenlik nedeniyle ari bölgelerde bulunuyor.  Kuluçkahaneler, Tarım ve Ormancılık Bakanlığı tarafından her altı ayda bir düzenli olarak kontrole tabi tutuluyor. Türkiye’deki bütün tesislerde kesim süresince her aşama gıda mühendisleri ve Bakanlık akreditasyonuna sahip veteriner hekimlerce denetleniyor.

Beypiliç, Erpiliç, Gedikpiliç, Banvit , Abalıoğlı Yem, PROYEM ve ABALIOĞLU Lezita da “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde..HasTavuk,bu yılda 500 Büyük   Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

Ayrıca Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunun yer aldığı 2020 yılı İSO 500 listesine BOLU’DAN Er Piliç Entegre Tavukçuluk Üretim Pazarlama ve BEYPİ Beypazarı Tarımsal Üretim Pazarlama firması da yerini aldı…

Diğer sektör firmalarımızdan kimler girdi diye bakıldığında da GEDİKPİLİÇ, Banvit , Abalıoğlı Yem, PROYEM ,ABALIOĞLU Lezita ,ET ve SÜT KURUMU , CP Standart , Pınar Süt , Tarım Kredi Yem, Çamlı Yem Besicilik  bulunurken; AGROMEY Gıda ve Yem2inde listede olduğu dikkat çekiyor..HasTavuk,bu yılda 500 Büyük   Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

 

İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) açıkladığı 2020 yılı “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu” listesinde bir diğer sektör entegre şirketi olan  76’ncı sırada yer alırken; doğrudan veya dolaylı olarak kanatlı sektörünün ihtiyaç gidericileri olan Toros Tarım San. ve Tic. A.Ş. 57’nci, Ofis Yem Gıda San. Tic. A.Ş. 310’ncu oldu.HasTavuk,bu yılda 500 Büyük   Sanayi Kuruluşu listesinde yerini aldı.

Hektaş Ticaret T.A.Ş.327’nci olurken; ilk 500’de ayrıca Akyem Adana Yem Yağ Biodizel Tarım ve San. Tic. A.Ş.  315’nci sırada, Abalıoğlu Lezita Gıda Sanayi A.Ş 93.sırada ve Abalıoğlu Yem Sanayi A.Ş. 181.sırada yerlerini aldılar.

Bakıldığında 2019 yılında İSO ikinci 500’de 17. olan Kula Yağ ve Emek Yem San. Tic. A.Ş. 2020 yılında 49 sıra birden sıçradı ve İSO ilk 500’e 468. sıradan merhaba dedi.Uşak’tan ise Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşunun yer aldığı 2020 yılı İSO 500 listesinde Gedik Tavukçuluk ve Tarım Ürünleri Tic. San. A.Ş 183. sıradan yerini alırken; ayrıca BUPİLİÇ Entegre firması da 367.ci sıra , ÇAMLI Yem Besicilik 375.sırada ve AGROMEY Gıda ve Tarım şirketinin de 382 sıradan listede olduğu görülmekte..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz