HASTAVUK’un YYS BELGESİ GURURU

0
5459
SEKTÖR
Beyaz et sektöründe ,

HASTAVUK’un YYS BELGESİ GURURU..!

Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürlüğü tarafından yapılan incelemeler sonucu YYS Belgesi hakkını kazanan Hastavuk, artık daha hızlı gümrükleme yapabilecek.

 

Sektörün güzide firması HasTavuk’a Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi tarafından verilen Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS) belgesi HasTavuk yetkilileri tarafından teslim alındı.

”Beyaz et sektöründe sadece Hastavuk YYS belgesi almayı hak kazandı.”
”Beyaz et sektöründe sadece Hastavuk YYS belgesi almayı hak kazandı.”

Belgeyi alan HasTavuk Mali İşler Müdürü Özer Usta”YYS belgesi usta işi bir statü belgesidir. Aynı zamanda kurumsallaştıran bir belgedir. HasTavuk olarak yetkilendirilmiş YYS belgesi almaya hak kazandık.

‘Beyaz et sektöründe sadece Hastavuk YYS belgesi almayı hak kazandı.”

YYS belgesi gümrük işlemleri güvenilirliği, şeffaflığı, izlenebilirliği sağlayan bir belgedir. Gümrüklerde zamandan, efordan ve maliyetlerde avantaj sağlar. Türkiye’de bin ihracatçı arasında çok az sayıda bu belgeye sahip firma vardır. YYS’yi alabilmek için sizin sevkiyat alanınızı gümrük inisiyatifinde güvenilir hale getirmeniz gerekiyor.

Gümrüklerde öncelikli geçiş hakkı ve işlem kolaylığı gibi imtiyazlar sağlanıyor.

Aynı zamanda dijital izlenebilirliği, sürdürülebilirliği ve personel güvenliğini hem yazılı hem de uygulamalı sağlamanız gerekiyor. Bunları sağlayan firmalar YYS belgesi alabiliyor. Bu şartları sağlayıp YYS belgesi alan firmalara, gümrüklerde öncelikli geçiş hakkı ve işlem kolaylığı gibi imtiyazlar sağlanıyor. Aynı zamanda karşılıklı ikili anlaşmaların olduğu ülkelerde yaptığınız ihracatlarda ülkelerde size imtiyaz ve geçiş hakkı sağlıyor.

Türkiye’ye artı değer kazandırmak gerekli..

Dolayısıyla YYS belgesi kurumsallaşma ve gümrüklerde güvenilirlikle ilgili önemli bir statü belgesidir. Bunu şirketimize kazandırdığımız için son derece memnunuz”dedi.Daha çok firmanın YYS belgesi alıp daha çok ihracat yapıp Türkiye’ye artı değer kazandırması gerektiğini belirten Usta, ”Beyaz et sektöründe sadece Hastavuk YYS belgesi almayı hak kazandı.

HASTAVUK'un YYS BELGESİ GURURU YYS belgesi önemli bir statü belgesidir..

HasTavuk ilkleri gerçekleştiren firma olmanın yanında sektöründe en çok ihracat yapan firmalardan da birisi aynı zamanda. İhracatımızı daha da arttırmak için YYS belgesini almak üzere bir strateji belirledik, yönetimimizin de kararlılığıyla birlikte bu belgeyi almaya hak kazandık”dedi.

HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer:”YYS sürecinde en alt kademeden en üst kademeye emeği geçen tüm çalışanlarımızı kutlarım.”

Uludağ Gümrük ve Dış Ticaret Bölge Müdürü Hüseyin Şanverdi ise belgeyi takdim ederken şu cümleleri kurdu: ”Yükümlük sertifikası, hem ithalatta hem ihracatta çok büyük kolaylıklar sağlıyor. İhracatçılarımızın bütün ihracatlarında ve kolaylaştırılmış işlemlerde indirimli teminat, belge, beyan ile çeşitli argümanları var. Bu belge ile İhracatlarımızı 2, 3 katına çıkarmayı hedefliyoruz.”

HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer:İşletmemize hayırlı olmasını dilerim..

Müjdat Sezer:”Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)’ belgesinin öncelikle işletmemize hayırlı olmasını diler, YYS sürecinde en alt kademeden en üst kademeye emeği geçen, destek veren tüm çalışanlarımızı kutlarım.”
Müjdat Sezer:”Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü (YYS)’ belgesinin öncelikle işletmemize hayırlı olmasını diler, YYS sürecinde en alt kademeden en üst kademeye emeği geçen, destek veren tüm çalışanlarımızı kutlarım.”

HasTavuk Yönetim Kurulu Başkanı Müjdat Sezer ise konu ile ilgili yayınladığı mesajında
”24.07.2023 tarihinde aldığımız ‘Yetkilendirilmiş Yükümlü Statüsü
(YYS)’ belgesinin öncelikle işletmemize hayırlı olmasını diler, YYS sürecinde en alt kademeden en üst kademeye emeği geçen, destek veren tüm çalışanlarımızı kutlarım. , Daha nice başarıları birlikte gerçekleştirmek dileğiyle…”şeklinde açıklamalarda bulundu

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz