HAYVANCILIKTA VERİMİ ARTIRAN EkipmanTEKNOLOJİLERİ.. !

0
10

İŞTE, HAYVANCILIKTA VERİMİ ARTIRAN TEKNOLOJİLER !

Ülkemizde son yıllarda tarımda teknoloji çalışmalarının yanında hayvancılık sektöründe teknoloji çalışmalarına da sıklıkla yer veriliyor.

Akıllı hayvanlar için akıllı sistemler gerekir diyen mühendislerimiz, hayvanların refahı için de teknolojilere ağırlık vermeye başladı.
Peki nasıl oluyor da hayvanlar akıllı oluyor ya da hayvancılık akıllı hale geliyor?

HAYVANCILIKTA VERİMİ ARTIRAN EkipmanTEKNOLOJİLERİ.. !

En gelişmiş sağım ve sürü yönetim sistemlerinin yer aldığı hayvancılık teknolojileri büyük şirketler kadar küçük ölçekli üreticilerinde dikkatini çekmeye başladı.

Hayvancılık işletmelerinde Nesnelerin İnterneti (loT) uygulamaları ile hayvanların yaşamsal faaliyetleri,  süt verimliliği ve sürü yönetim sistemi kolaylıkla takip edilebiliyor.

HAYVANCILIKTA VERİMİ ARTIRAN EkipmanTEKNOLOJİLERİ.. !
Bununla birlikte çiftliklerde bulunan bilgisayarlı sürü yönetim sistemi ile ileri teknoloji kullanılabilir hale getiriliyor.

“Her işin zorluğu vardır” tabiri artık bu teknolojilerle son bulmaya başlıyor. Hayvancılık işletmelerinde sürüdeki hayvan sayısındaki artış ile birlikte hayvanların takip edilmesinin zor olduğunun farkına varılması da sürü yönetim sisteminin kullanılması mecburi hale getirmiş oluyor.

Sürü yönetim sistemine dahil olan makro ve mikro ölçekli işletmeler artık hayvanların tüm bilgilerini, yaşamsal faaliyetlerini sürü yönetim sisteminden kontrol ediyor. alıntı:tarım.com.tr

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz