II. Uluslararası, VII. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi Balıkesir’de düzenlendi.

0
3400

II. Uluslararası, VII. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi Balıkesir’de düzenlendi…

Moderatörlüğünü Prof.Dr. Ender Yarsan’ın yaptığı son gündeki Panele Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Taner Öncel ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Genel Sekreteri Sinan Sağlam panelist olarak katıldı.

 

II. Uluslararası, VII. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi Balıkesir'de düzenlendi.

VİSAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Taner ÖNCEL Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin ev sahipliğinde 7-10 Eylül 2022 tarihleri arasında Balıkesir’de gerçekleştirilen II. Uluslararası, VII. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresine VİSAD adına katıldı. “Türkiye’de Hayvancılık Sektöründe Antibiyotik Kullanımı” Veteriner Sağlık Ürünleri sektörünün bakışı konulu sunumuyla, ilgili kongreye katkı verdi.  

II. Uluslararası, VII. Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin ev sahipliğinde 7-10 Eylül 2022 tarihleri arasında Balıkesir’de gerçekleştirildi. Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı ev sahipliğinde, Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği’nin desteğiyle düzenlenen Kongre, Burhaniye Uygulamalı Bilimler Fakültesi Uygulama Oteli’nde yapıldı. Kongrenin açılışına, Balıkesir Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Balıkesir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen, Balıkesir Tarım İl Müdürü Veteriner Hekim Erkan Alkan, Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Genel Sekreteri Sinan Sağlam, Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı ve Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Derneği Başkanı Prof.Dr. Ender Yarsan, Balıkesir Üniversitesi Veteriner Fakültesi Dekanı ve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İzzet Karahan, Veteriner Fakültesi Öğretim üyeleri, Uluslararası katılımcılar, veteriner ilaç firması temsilcileri, çeşitli Üniversitelerden akademisyenler ile Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan yetkililerin de yer aldığı yaklaşık 175 bilim insanı ve davetli katıldı.

Kongrenin son günü  “Türkiye’de hayvancılık sektöründe antibiyotik kullanımı” konulu bir panel düzenlendi.

Moderatörlüğünü Prof.Dr. Ender Yarsan’ın yaptığı Panele, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Ahmet Ateşşahin; Tarım Bakanlığı Veteriner Sağlık Ürünleri ve Halk Sağlığı Daire Başkanı Mustafa Bebek; Veteriner Sağlık Ürünleri Sanayicileri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Taner Öncel ve Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi Genel Sekreteri Sinan Sağlam panelist olarak katıldı.
Panel kapsamında; hayvanlarda antibiyotik kullanımı, güncelliğini hala koruyan ve önemli bir sorun olan antibiyotiklere direnç, ilaç firmalarının bu konuya bakışı, sahadaki veteriner hekimlerin yaklaşımı ve Tarım ve Orman Bakanlığı’nın yaklaşımları ile konunun halk sağlığı boyutu farklı yönleriyle ele alındı. Panel oturumu katılımcıların soru ve katkılarıyla olgunlaştırıldı; Plaket Töreniyle de tamamlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz