İTALYA, TURİN ÜNİVERSİTESİ’NİN AKREDİTASYON ZİYARETİNE DOÇ.DR. BEGÜM YURDAKÖK DİKMEN

0
16

İTALYA, TURİN ÜNİVERSİTESİ’NİN AKREDİTASYON ZİYARETİNE EAEVE EKSPERİ DOÇ.DR. BEGÜM YURDAKÖK DİKMEN KATILIM SAĞLADI

 

Avrupa Birliği Veteriner Hekimlik Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) tarafından yapılan görevlendirme ile ESEVT temel bilimler eksperi olarak İtalya, Turin Üniversitesi’nin akreditasyonu için yapılan saha ziyaretine Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Doç.Dr. Begüm Yurdakök Dikmen tarafından başarıyla tamamlandı.

Ülkemize yine Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Esendal’ın yapmış olduğu eksperlik görevi sonrasında bu görevin, 17 yıl sonra ilk kez geldiği açıklandı.

Yoğun program kapsamında kurumda eğitimin yapıldığı intramural fasiliteler (hayvan hastanesi, fakülte çiftliği, izolasyon merkezleri, eğitim yapılan merkezler, kütüphane, laboratuvarlar, fakülte mezbahası), ekstramural fasiliteler (mezbaha, hal, özel klinikler, laboratuvarlar) yerinde gezilirken; Rektör ve diğer dış paydaşlarla yapılan akşam yemeği ve öğle yemeği kapsamında kurumun dış paydaşlarla ilişkileri yapılan görüşmelerle değerlendirilmiş; öğretim üyeleri, öğrenciler, personel ile yapılan görüşmelerde elde edilen bulguların rapora yansıtılmak üzere kesinleştirildiği açıklandı.

Yapılan açıklamalarda ‘’Eksper ekibi temel olarak ECOVE’un vereceği karar için sahadaki “göz ve kulak”ıdır; ancak akreditasyon için verilecek karar ECOVE’a aittir.’’vurgusu yapılmaktadır.

Sahada göstermiş olduğu eksperlik performansı ile kalıcı eksper listesine alınan Doç.Dr. Begüm Yurdakök Dikmen’in, Haziran 2022’de Almanya, Münih Ludwig-Maximilians Universitesi’ne yapılacak ziyarette kalite eksperi olarak görevlendirildiği açıklandı. Saha ekibindeki en genç üye olarak EAEVE’yi temsilen gidilen saha ziyareti kapsamında; Ankara Üniversitesi Veteriner Fakültesi de başarıyla temsil edilirken, ikili işbirliği için önemli adımlar atıldığı açıklandı..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz