İZİKAD’ın Yılın Kadın Girişimcisi Aylin Şensabah oldu..!

0
4414
İZİKAD’dan başarılı iş kadınlarına ve kadın dostu kente ödüller verildi.İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), düzenlediği İzmir 3. Girişimcilik Başarı Ödülleri’ni sahipleri ile buluşturdu.
AGROMİKS Firması Kurucusu olan Aylin Şensabah Yılın Kadın Girişimcisi olurken , Yılın Üst Düzey Yöneticisi Arzu Berk, Yılın Kadın İstihdamında Lider Kurumu Novar Poliklinik, Yılın Kadın Yaşam Kalitesini Arttıran Kurumu Bornova Belediyesi, Yılın Kadın Dostu Kenti Efes Selçuk Belediyesi oldu ve Jüri Özel Ödülü’nü ise İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü kazandı.İZİKAD’ın Yılın Kadın Girişimcisi Aylin Şensabah oldu..!

AGROMİKS’ten Aylin Şensabah, İZİKAD’ın seçimiyle ”Yılın Kadın Girişimcisi ” oldu..!

İzmir Güzelbahçe’de kurulduğunda 70 m2’lik kiralık bir dükkanda 1 elemanla faaliyete başlayan, 2015 yılında ise, İzmir Kemalpaşa’da 640 m2 kapalı alanı olan bir işletme satın alarak burada 8 personele istihdam sağlayan girişimci Aylin Şensabah İzmir 3. Girişimcilik Başarı Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu etkinlikte ”2021 Yılının Başarılı Kadın Girişimcisi” olarak ödüllendirildi..
İZİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Betül Sezgin yaptığı açılış konuşmasında iş yaşamında kadının daha çok görünür olması ve işe katılımda kadın oranının artması için çalıştıklarını ifade ederek, başarılı iş kadınlarının ve kadına yönelik teşvik edici bir tutum takınan kurumları bu kapsamda ödüllendirmek istediklerini söyledi.
Aylin Şensabah İzmir 3. Girişimcilik Başarı Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu etkinlikte ”2021 Yılının Başarılı Kadın Girişimcisi” olarak ödüllendirildi..”
Aylin Şensabah İzmir 3. Girişimcilik Başarı Ödülleri’nin sahiplerini bulduğu etkinlikte ”2021 Yılının Başarılı Kadın Girişimcisi” olarak ödüllendirildi..”

Geniş bir jüri değerlendirmesi ile ödül alan kişi ve kurumları belirlediklerini söyleyen İZİKAD Başkanı Sezgin, “Bu ödüllerin farkındalık yaratmak, rol model olabilecek karakterleri belirlemek ve kurumları toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda çalışmaya teşvik etmek amacıyla üç yıldır veriyoruz. Her geçen yıl bu ödüllerin etkisinin daha yukarı çıkacağına ve toplumsal cinsiyet eşitliği noktasında teşvik edici olacağına inanıyoruz” dedi.

İZİKAD’ın Yılın Kadın Girişimcisi Aylin Şensabah oldu..!ŞENSABAH ‘2021 Yılının Başarılı Kadın Girişimcisi” oldu..
Konu ile ilgili konuşurken AGROMİKS’in başarılı gelişimine de değinen Aylin Şensabah ‘2021 Yılının Başarılı Kadın Girişimcisi” olarak yaptığı açıklamalarda  kendisinden de şöyle bahsetti:  ”1991 EÜ Ziraat Fakültesi mezunuyum. Mezuniyet sonrası İngiltere’ye dil öğrenmek için gittim. Memur bir ailenin kızı olduğum için orada hem yarı zamanlı çalıştım hem de okula gittim. Döndükten sonra dış ticaret yapan bir işletmede tarım ürünleri departmanında çalışmaya başladım. Kurumsal bir şirkette iş deneyimi kazanmak mükemmeldi. Yabancı firmalarla devamlı iletişim halindeydik bu sayede ithalat ve ihracat işlemlerini öğrendim. 2011 yılında da işletmemiz AGROMİKS’i kurduk.”
İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), düzenlediği İzmir 3. Girişimcilik Başarı Ödülleri’ni sahipleri ile buluşturdu. Yılın Kadın Girişimcisi Aylin Şensabah oldu..
İzmir İş Kadınları Derneği (İZİKAD), düzenlediği İzmir 3. Girişimcilik Başarı Ödülleri’ni sahipleri ile buluşturdu. Yılın Kadın Girişimcisi Aylin Şensabah OLDU..(Ortada)
”AGROMİKS olarak yurt dışında talep yarattık ve ihracata başladık..”
”2021 Yılının Başarılı Kadın Girişimcisi” seçilen ŞENSABAH ayrıca konuşmasında şunları söyledi: ”İşletmemiz AGROMİKS’i 2011 yılında kurarken yem katkı sektöründe farklılığı olan ürünler üretmeyi amaçlamıştık. KOSGEB’in kadın girişimci desteği ile antibiyotiklere alternatif olarak esansiyel yağlarla, yem katkı üretimi yapmak üzere firmamızı kurduk.  Yem katkısı, hayvanların yemden yararlanmalarını arttıran, hayvanların bağışıklık sistemlerini destekleyen, yemlerine ya da içme sularına katılan maddelerdir.
‘AGROMİKS olarak bir çok yurt içi firmaya hem kendi ürünlerimizle hem de yeni formüllerle fason üretim yapmaya başladık. Yurt dışında talep yarattık ve ihracata başladık…”
AGROMİKS olarak bir çok yurt içi firmaya hem kendi ürünlerimizle hem de yeni formüllerle fason üretim yapmaya başladık. Yurt dışında talep yarattık ve ihracata başladık…”
Söz konusu üretimle ilgili bazı ürünler o dönemde Türkiye’ye ithal edilmekteydi. Amaç iç piyasada hem ürün kalitesi, hem de fayda fiyat dengesi açısından fark yaratmaktı. Buna inanıyorduk, neticesinde öyle de oldu. Bir çok yurt içi firmaya hem kendi ürünlerimizle hem de yeni formüllerle fason üretim yapmaya başladık. Yurt dışında talep yarattık ve ihracata başladık. Kuruluşta 1 personel ile başladığımız işimize 8 personelle devam etmekteyiz.”
”İşletmemiz AGROMİKS’i, KOSGEB’in kadın girişimci desteği ile antibiyotiklere alternatif olarak esansiyel yağlarla, yem katkı üretimi yapmak üzere kurduk.”
”İşletmemiz AGROMİKS’i, KOSGEB’in kadın girişimci desteği ile antibiyotiklere alternatif olarak esansiyel yağlarla, yem katkı üretimi yapmak üzere kurduk.”
KOSGEB’dende DESTEK ALDILAR ..

Başarıları ile alakalı AGROMİKS olarak KOSGEB’den ne gibi destekler aldınız? sorusuna da Aylin Şensabah şu cevabı verdi: ”KOSGEB’ten kurulum aşamasında Girişimci Desteği aldık. Neticesinde şirket kurulumunu ve makine alımlarımızı bu destekle gerçekleştirdik. Ayrıca Mesleki Fuar desteği aldık. Bu destekle müşteri portföyümüzü genişletme şansımız oldu. Yine Tanıtım Desteği alarak katalog bastırdık.

Ürünlerimizin daha fazla müşteri kitlesine ulaşmasını ve ürünlerimizi daha iyi anlamalarını sağlamış olduk.  Daha sonra ilk kez ihracat yaptığımız ülke için Lojistik Desteği aldık. Bu sayede ihracat öncesi öngörülemeyen masrafların yükünden kurtulmuş olduk. Son olarak da KOBİGEL projesini gerçekleştirdik. Bu destek sayesinde üretimimizin bir bölümünü otomasyona çevirdik ve üretimlerimizde kalitede standardizasyonu sağlayabildik.

”Üretim parkurlarımızı ful otomasyona çevirmeyi, en az 5 ülkede daha distribütörlük vermeyi, İşletmemize GMP Plus kalite standardını almayı istiyoruz.”
”Üretim parkurlarımızı ful otomasyona çevirmeyi, en az 5 ülkede daha distribütörlük vermeyi, İşletmemize GMP Plus kalite standardını almayı istiyoruz.”

”İşletmemize GMP Plus kalite standardını almayı istiyoruz..”

Hedeflerini konusundaki bir soruya da ”Aslında hedeflerimiz çok uzak, çok büyük ya da ulaşılamaz değil. Şu ana kadar kat ettiklerimizi göz önüne alırsak, üretim parkurlarımızı ful otomasyona çevirmeyi, en az 5 ülkede daha distribütörlük vermeyi, İşletmemize GMP Plus kalite standardını almayı istiyoruz. Bu sayede Avrupa’ya ihracat hayalimizi gerçekleştirmiş olacağız. Bunlar hedeflerimizin bazıları.” cevabını veren ŞENSABAH ” Mükemmel olan ise mevcut hedeflere ulaşınca yeni hedefler için tekrar hayal kurmaya başlamaktır.”diye sözlerini tamamladı..

Hedeflerinizden de bahseden Aylin Şensabah ”Aslında hedeflerimiz çok uzak, çok büyük ya da ulaşılamaz değil. Şu ana kadar kat ettiklerimizi göz önüne alırsak, üretim parkurlarımızı ful otomasyona çevirmeyi, en az 5 ülkede daha distribütörlük vermeyi, İşletmemize GMP Plus kalite standardını almayı istiyoruz. Bu sayede Avrupa’ya ihracat hayalimizi gerçekleştirmiş olacağız. Bunlar hedeflerimizin bazıları. Mükemmel olan ise mevcut hedeflere ulaşınca yeni hedefler için tekrar hayal kurmaya başlamaktır.” diye konuştu.

HABER EDİTÖRÜ:ŞENOL CİĞERLİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz