‘Kanatlı hayvan sektörü’ üreticilere yeni kapılar aralıyor!

0
8828

KANATLI SEKTÖRÜ

İhracatta 1 milyar doları aştılar..

‘Kanatlı hayvan sektörü’ üreticilere yeni kapılar aralıyor!


Piliç ve hindi etini kapsayan kanatlı ürünlerde ihracat 1 milyar doların üzerine çıkarken, B2B e-ihracat platformu TurkishExporter’da sektöre dair sayısız ithalat ilanları ve ithalatçı listeleri kullanıcılara sunuluyor.

2023 yılında Türkiye’den önemli bölümü Irak, İran, Birleşik Arap Emirlikleri, Bahreyn, Kuveyt ve Katar’a olmak üzere 100’den fazla ülkeye 1 milyar 57 milyon dolarlık kanatlı eti ve yumurta ihracatı yapıldı. Söz konusu ihracatın, yüzde 70’ine denk gelen 704 milyon doları da Körfez ülkelerine gerçekleştirildi.

”Türkiye, tavuk eti üretiminde dünya 9, yumurtada ise 10’uncu sırada yer alıyor” diye ifade ediliyorken; et ve yumurtada da hem üretim hem ihracatta çok önemli bir noktada olduğu görülüyor. İhracat değerlerinde de beyaz et ihracatında dünya 5’incisi, yumurta ihracatında dünya 3’üncüsü olarak ön plana çıkın Türkiye Kanatlı sektörü ürünlerde 1 milyar doların üzerine çıkan ihracatı ile yeni pazarlar ararken, yumurta tozu ve sıvı yumurta gibi endüstriyel ürünlerle de kazancının artırılması hedefleniyor.

Türkiye’nin en tanınmış markalarından en küçük işletmelerine kadar geniş bir yelpazede üyeleri içerisinde bulunduran TurkishExporter ve global markası Forie de kanatlı hayvan sektöründen her gün gelen sayısız ithalat ilanlarını yayınlıyor. Yaşanan bu olumlu gelişmelerle birlikte kanatlı hayvan sektörü ihracatta milyar dolar seviyesini korumak istiyorken TurkishExporter ayrıca kullanıcılarına sunduğu verimli e-ihracat deneyimi ile birçok farklı ülkenin kanatlı hayvan sektöründeki ithalatçı listelerini de üyeleri ile paylaşıyor.

TurkishExporter, kendini diğer platformlardan farklı kılan anlık alım ilanı özelliğiyle sayısız ihracat fırsatlarını yayınlamaya devam ederken, kanatlı hayvan sektöründe iyi bir tedarik ağı olanları, kurumsal üyeliklerine alarak yaparak yüzlerce güncel ithalatçı firmaya erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz