Ana Sayfa Hayvancılık Arıcılık Korona Virüslere Karşı Bağışıklığınızı Kefir İLE Güçlendirin..

Korona Virüslere Karşı Bağışıklığınızı Kefir İLE Güçlendirin..

0
102

Korona Virüslere Karşı Bağışıklığınızı Kefir İLE Güçlendirin..Korona Virüslere Karşı Bağışıklığınızı Kefir İLE Güçlendirin..

Virüslere Karşı Bağışıklığınızı Kefir ile Güçlendirin

Virüslere Karşı Bağışıklığınızı Kefir ile Güçlendirin

Tüm dünyaya zor günler yaşatan corona virüsünün etkileri sürüyor.. Bütün ülkeler peş peşe önlemlerini artırırken, uzmanlar da virüse karşı hijyen kurallarının yanı sıra beslenmedeki öneme dikkat çekiyor.

Sağlıklı beslenmenin ve bağışıklığın önemini vurgulayan uzmanlar, bağışıklığın güçlendirilmesi için mutlaka kefir içilmesini öneriyor. Keçi veya inek sütünden üretilen kefir, bağışıklık sistemini güçlendirip mikrobik enfeksiyonlara karşı direnci artırmada önemli bir rol oynuyor.

Kefirin uzmanların da söylediği gibi sağlık için vazgeçilmez bir içecek olduğunu belirten Baltalı Gıda CEO’su Funda Özer Baltalı; “Bildiğiniz gibi uzmanlar corona virüsüne karşı hijyenin yanı sıra dengeli ve iyi beslenmenin de çok önemli olduğunu vurguluyor. Bağışıklığınız ne kadar güçlü olursa hastalıklarla savaşmanız da o kadar kolay olacaktır. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılan kefir, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi denilince akla ilk gelenlerden biridir.. Kişinin bünyesini oldukça güçlendiren, hastalıklardan koruyan, hasta olmadan evvel de önleyici etkisi olan ve içerisinde yüksek derecede B12 vitamini, kalsiyum, magnezyum, K2 vitamini, biotin, folik asit, enzimler ve probiyotik bulunduran kefirin bu dönemde sık sık tüketilmesinin önemli olduğunu düşünüyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz