Köy hayatını seçenlere 250.000 TL hibe..! 

0
9144

İşte başvuru şartları ve detayları…

Köy hayatını seçenlere 250.000 TL hibe..! 

Kırsal Kalkınma Projesi dahilinde köy hayatında etkin bir rol oynamak isteyenler için devlet tarafından hibe desteği verileceği açıklandı. Bu hibe desteğinden faydalanacak olan kişilerin belli başlı bazı şartları da taşıyor olması gerekmektedir.

Köy hayatını seçenlere 250.000 TL hibe..! 
Köy hayatını seven bu konuda eğitim almış kişilerin ellerinde imkan olmadığı için bu konuda etkin bir rol oynayamıyorlar. İşte tam da bu noktada devlet duruma el atarak bu kişilere yeterli desteği vermek ve onları bu hayata kazandırmak istemektedir. Hibe desteği için gerekli şartlar haberimizin devamında sizlerle…

Kırsal Kalkınmada Uzman Eller Projesine dahil olabilirsiniz..

Köy hayatını seven bu konuda üretken olabilecek kişiler için devlet Uzman Eller Projesini hayata geçirmişti. Bu proje kapsamında köy hayatına kazandırılan kişiler için 2023 yılı başvuru şartları da belli oldu. Bu anlamda toplam 250 bin TL hibe desteği devlet eli ile veriliyor. Bu hibe desteğinden faydalanmak için bazı özellikleri de taşımanız gerekiyor. Bu anlamda üniversite ya da lise mezunu olmanız gerekiyor.
Hayvancılık, ormancılık ya da gıda ve su ürünleri alanında eğitim aranıyor
Üniversite mezunlarının hayvancılık, ormancılık ya da gıda ve su ürünleri alanında herhangi bir bölümü bitirmiş olması gerekiyor. Lise mezunları için ise tarım, hayvan yetiştiriciliği ve sağlığı, laboratuvar hizmetleri ya da gıda teknolojisi alanlarında ilgili olmak, sertifika sahibi olmak ya da meslek lisesinde bu alanlarda okumuş olmak şartları aranmaktadır.Köy hayatını seçenlere 250.000 TL hibe..! 

 Aynı zamanda tüm adaylar için 18 yaşını doldurmak ve kırsalda yaşayacağını taahhüt etmek gerekmektedir. Bu kişiler için hibe desteği başvuruları açılacaktır.

Uzman Eller Projesi dahilinde yapılacak olan projeler
Uzman eller projesi kapsamında bazı projeler belirlenmiştir. Bu projeleri yapacak olan lise ve üniversitede belirlenmiş bölümlerden mezun olan kişiler 250 bin TL değerindeki hibe desteğinden faydalanabilecektir. Bu anlamda bakanlık tarafından belirlenen projeler de şu şekildedir;

·        Hayvansal üretime yönelik olan projeler.


·        Bitkisel üretime yönelik olan projeler.

·        Su ürünleri üretimine yönelik projeler (maksimum üretim kapasitesi 29 ton/yılı aşmaması şartıyla).

·        Coğrafi işaretli ürün ve geleneksel ürün üretimine uygun olan projeler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz