Milas Yem Fabrikası açıldı 

0
45

14 Mayıs Dünya Çiftçiler Günü’nde

Milas Yem Fabrikası açıldı

Her yıl tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de Dünya Çiftçiler Günü olarak kutlanan 14 Mayıs tarihinde, anlamlı bir açılış gerçekleşti.Milas Yem Fabrikası açıldı 

Milas Ziraat Odası bünyesine katılan Toprak Mahsulleri Ofisi’nin bulunduğu alanda kısa bir süre önce deneme üretimlerine başlanan Milas Yem Fabrikası, resmen açılarak başta Milaslı çiftçiler olmak üzere bölge çiftçisine hizmet verecek.

Programın açılış konuşmasını yapan Milas Ziraat Odası Başkanı Kahraman Akar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

Milas Yem Fabrikası açıldı  Milas Yem Fabrikası açıldı 
“MİLAS YEM’İN GÜCÜ, MİLAS ÇİFTÇİSİNE AİT”
“Tarım, ülkeler açısından kritik öneme sahip üretim kolları arasında yer alıyor. Yerleşik hayata geçilmesiyle birlikte tüm medeniyetler için tarım, başlıca geçim ve üretim kaynağı, çiftçilik ise en temel mesleklerden bir tanesi haline gelmiştir. Çiftçilerin tarım ürünlerini üretebilmeleri için desteklenmeleri, güçlendirilmeleri ve tüketicilerin de bu gıdalar uygun fiyattan sürdürülebilir bir şekilde ulaşabilmelerinin sağlanmasıdır.

Türkiye’deki hayvancılık üretim faaliyeti genelde bitkisel üretim faaliyeti ile bir bütünlük içerisinde sürdürülebilmektedir. Hayvancılık üretim faaliyetinin en önemli katkılarından birisi de besin maddeleridir. Biz de Milas Yem Fabrikası olarak bu besin maddelerinin hayvanımıza kaliteli besi ve süt yemi üretimi için besin maddelerini düşünerek kaliteli bir yem ortaya çıkardık.
Bizim 6 tane silomuz var. Buğday, arpa, mısır, kepek gibi tarımsal ürünlerden oluşan yem ile 18 tane silosu olan büyük firmalarla rekabete girme şansımızın az olduğunu, bu nedenle şu andaki girdi maliyetleriyle süt yemi 600, besin yemi 500 TL ile kar gütmeden üreticimizle buluşturacağız..”

“BU İŞLETME HEPİMİZ İÇİN BİR GURUR KAYNAĞIDIR”
Milas Ziraat Odası Başkanı Kahraman Akar’ın ardından kürsüye gelen Muğla İl Tarım Müdürü Barış Saylak ise, “Bu işletme hepimiz için bir gurur kaynağıdır. Her şeyden önce Milas Yem markası, başlı başına gurur duyulacak bir şeydir. ” diyerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
“MİLAS BELEDİYESİ OLARAK ÇİFTÇİNİN YANINDA OLACAĞIZ”
Milas Belediye Başkanı Fevzi Topuz ise Milas Belediyesi olarak üreten köylünün, çiftçinin yanında olacağımızın bilinmesini istiyorum” diyerek 14 Mayıs Çiftçiler Günü’nü kutladı.
“MİLAS YEM’E SAHİP ÇIKMAK, MİLASLI ÇİFTÇİYE SAHİP ÇIKMAKTIR”
Milas Yem Fabrikası’nın açılış töreninde son konuşmacı olarak kürsüye gelen Milas Kaymakamı Mustafa Ünver Böke ise, ”Başta Milaslı çiftçilerimiz olmak üzere, tüm bölge çiftçinse kaliteli yemi ulaştıracak olan Milas Yem markasına hep birlikte sahip çıkacağız. Çünkü bu kuruluşa sahip çıkmak, Milaslı çiftçiye sahip çıkmaktır” diye konuştu
Yapılan konuşmaların ardından buzağı güzellik yarışması yapıldı. İlk üçe girenlerin yanı sıra yarışmaya katılan tüm buzağılara Milas Yem hediye edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz