Nutreco ‘Hayvan Besleme Sektöründe En Yenilikçi Şirket’ Seçildi

0
3560

Dünyanın en önemli iş dünyası dergilerinden World Finance, teknoloji ve bilimin ışığında çiftliklerin verimliliğini artırmak için çalışan Nutreco’yu ödüllendirdi

 Nutreco ‘Hayvan Besleme Sektöründe En Yenilikçi Şirket’ Seçildi..

Nutreco ‘Hayvan Besleme Sektöründe En Yenilikçi Şirket’ SeçildiHayvan besleme ve akuakültür balık yemi alanındaki 100 yıllık deneyimi ile hayvancılık sektörüne yüksek katma değer sunan Nutreco, dünyanın en önemli iş dünyası dergilerinden biri olan World Finance tarafından ‘Hayvan Besleme Sektöründe En Yenilikçi Şirket’ seçildi.

Derginin her yıl farklı sektörlerde mükemmelliği onurlandırdığı İnovasyon Ödülleri’nin bir parçasını oluşturan bu ödül, Nutreco’nun son teknoloji ve bilimin ışığında çiftliklerin verimliliğini artırmak için hayata geçirdiği inovatif çalışmaları doğrultusunda verildi.

 

“Geleceği besleme” misyonuyla hayvan besleme ve akuakültür balık yemi alanında faaliyette bulunan 100 yıllık global sektör devi Nutreco, dünyanın en önemli iş dünyası dergilerinden World Finance’ın her yıl farklı sektörlerde mükemmelliği onurlandırdığı İnovasyon Ödülleri kapsamında ‘Hayvan Besleme Sektöründe En Yenilikçi Şirket’ seçildi. 

Çiftliklerin verimliliğini artıran çalışmaları ödüllendirildi

İş dünyasının bu prestijli ödülünü son teknoloji ve bilimin ışığında çiftliklerin verimliliğini artırmak için hayata geçirdiği inovatif çalışmaları doğrultusunda kazanan Nutreco, hayvan beslenme sektöründe araştırma odaklı küresel bir lider olarak yenilikçi çözümler sunmaya devam ediyor. Balık, karides, kümes ve ruminant çiftlik hayvanları için daha iyi beslenme misyonuna ulaşma yönünde çalışmalarını sürdüren şirket, sahip olduğu inovasyon ekipleri ile birlikte çiftliklerin hayvan besleme konusunda veriye dayalı karar vermelerini sağlamak ve uygulamalarını optimize etmeleri için yardımcı oluyor. Hayvanların gereksinimlerine göre özelleştirilen bu çözümler, çiftliklerin daha fazla üretim yapmalarına, hayvanların sağlıklarını ve dayanıklılıklarını güçlendirmelerine ve antibiyotik gibi harici katkı maddelerini kullanma ihtiyacını azaltmalarına destek oluyor.

Sektöründe inovatif çalışmalarıyla dikkat çeken Nutreco, bilimin ışığında yenilikçi tarım ve hayvancılık teknolojisi ve tekniklerini takip ederek olası gıda kıtlığı ve gıda güvenliği sorunlarında kilit katkı sağlamayı hedefliyor.

 Nutreco Hakkında

100 yılı aşkın deneyimiyle Nutreco, hayvan besleme konusunda Trouw Nutrition ve akuakültür balıkçılığı yemleri konusunda Skretting markalarıyla global bir lider olarak faaliyetlerini sürdürüyor. Nutreco’nun dünya çapında 37’den fazla ülkedeki 12 bin 100 yetkin çalışanı yaptıkları her işte sürdürülebilirliğin en öncelikli odak noktası olmasını sağlayacak şekilde “Geleceği Besleme” misyonu çerçevesinde çalışıyor. Çözümlerini beslemenin ötesine ulaştıran Nutreco, müşterilerinin artan nüfus için daha fazla besini  sürdürülebilir şekilde üretmelerine yardımcı olmak üzere sınıfının en iyi tavsiye ve teknolojilerini sunuyor. NuFrontiers ekibi değer zinciri üzerinden gelecek nesil çığır açan yeniliklerin tanımlanması, geliştirilmesi ve bu alanda yatırım yapılması için çalışıyor. 2019 yılında 6.4 Milyar Euro net gelir elde eden ve 19.2 milyar net satışa sahip olan Nutreco, çok uluslu bir aile kuruluşu olan SHV Holdings N.V’nin bir iştirakidir.

www.nutreco.com/ 

Trouw Nutrition ve Trouw Nutrition Türkiye Hakkında

Müşterilerinin sağlıklı çiftlik hayvanları yetiştirmelerine yardımcı olmak için kendisini 90 yıldır inovasyona adayan Trouw Nutrition, hem sektör hem de dünyanın her yerindeki insanlar için daha sürdürülebilir bir gelecek inşa etmeyi derinden önemsiyor. Kaliteli et, yumurta ve süt üretimine yardımcı olmak için bilimin ve teknolojinin ışığında hareket eden şirket; gıda üreticilerini, tavsiye ve verileri parmak uçlarına getiren eknolojisiyle destekliyor.

Trouw Nutrition, 39 ülkede 8.000’den fazla çalışanı ile yemden işlenmiş gıdaya kadar besin zincirinin karşılaştığı zorlukları çözmek ve müşterilerine yardımcı olmak amacıyla çalışmalarını gerçekleştiriyor.

Trouw Nutrition’ın geniş yem spesiyaliteleri, yem katkıları, premiksler, besleme modelleri ve hizmetler portföyü, markayı yem, çiftlik ve sağlıkta sürekli artan uzmanlığıyla birlikte her müşterinin yerel durumuna uygun, ihtiyaca özel, entegre çözümlerin oluşturulması konusunda sınırsız olanaklar sağlayan tek durak noktası haline getiriyor.

Trouw Nutrition, 105 ülkede 22 üretim tesisiyle çiftçiler, kendi yemini üreten işletmeler, yem üreticileri, entegre üreticiler ve distribütörlere ihtiyaç duydukları her yerde destek oluyor. Doğru beslemenin ve iyi çiftlik yönetiminin endüstriyi ve hatta gezegeni dönüştürebileceğine inanan Trouw Nutrition, bu hedefle günümüzün yemden işlenmiş gıdaya uzanan besin zincirinin sürdürülebilir işleyişi için çalışıyor. Global marka gücünü yerel pazarın dinamiklerine hâkim olma yetisiyle birleştiren Trouw Nutrition Türkiye, Ankara’da bulunan genel merkezi, Zonguldak’taki üretim tesisi ve İzmir’de Antrepo-Lojistik Merkezi ile faaliyetlerini gerçekleştiriyor. Zonguldak’taki fabrikasında; ruminant, balık ve kanatlı kategorilerinde vitamin ve mineral premiksleri ile toksin bağlayıcılar gibi özel ürünler üretiyor, maya ve organik asit karışımlarının ise tedariğini sağlıyor. Aynı zamanda analizler, besleme ve ekonomik üretim modelleri içeren NutriOpt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

konsepti ile ham madde ve yem analiz hizmetleri sunarak Türk hayvancılık sektörünün gelişimi ve sürdürülebilir büyümesi için çalışıyor. Trouw Nutrition Türkiye; global ağı, güçlü Ar-Ge yapısı, kaliteli, geniş ve artırılabilir ürün gamı, çözüm odaklı hizmet ve servisleri, deneyimli insan kaynağı, teknolojik ve dijital alt yapısı ile 2007 yılından bu yana her yıl artan bir ivmeyle Türkiye’de faaliyetlerini sürdürüyor.

www.trouwnutrition.com.tr/ 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz