Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı: Başkan YENİDEN Prof.Dr. Rüveyde Akbay..

0
3141

Bilimsel Tavukçuluk Derneği (WPSA Türkiye) Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı..

Duyuru:
Olağan Genel Kurul toplantısı yapıldı
Olağan genel kurul toplantısı 31 Ocak 2023 tarihinde Tarım ve Orman Bakanlığı
Tavukçuluk Araştırma Enstitüsüsü Müdürlüğü Rüveyde AKBAY toplantı salonunda
Dernek üyesi ve Ankara Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Öztürk başkanlığında
gerçekleşti.

Derneğin son dönem faaliyetleri Başkan Prof.Dr. Rüveyde Akbay ve Başkan Yardımcısı
Mustafa Kemal Akman tarafından aşağıdaki şekilde özetlenmiştir;

Tüm ülkeyi etkileyen Corona salgını nedeniyle Dernek faaliyetleri zorunlu olarak
yavaşlatılmıştır. Buna rağmen Zoom aracılığı ile yönetim kurulu toplantıları düzenlenerek
sektörün durumu değerlendirilmiştir. Çeşitli kurumlar tarafından organize edilen zoom
toplantılarına iştirak edilerek katkıda bulunulmuştur. 17 Mart 2020 tarihinde değerli bilim
insanlarının katılımı ile Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığımız “Tavuk Etinde Yanlış
Bilinen Doğrular” konulu sempozyum davetiyelerinin gönderimi aşamasında pandemi
yasaklarının başlaması nedeni ile gerçekleştirilememiştir.

Akdeniz Ülkeleri Tavukçuluk zirvesinin, kurucusu ve organizasyon kurulu üyesi olanBaşkanımız Prof. Dr. Rüveyde Akbay 7-10 Haziran 2022 tarihleri arasında İspanya-
Cordoba da yapılan 7. Akdeniz Tavukçuluk Zirvesine katılmış ve toplantıda OturumBaşkanlığı da yapmıştır. Kongre Başkanı Prof. Dr. Carlos Garces Narro ve WPSA Genel Sekreteri Dr. Roel Mulder tarafından Başkanımıza, aktif çalışmaları ve önemli
katkılarından dolayı ödül sunulmuştur.

Bilimsal Tavukçuluk Derneği: ”Kongre Başkanı Prof. Dr. Carlos Garces Narro ve WPSA Genel Sekreteri Dr. Roel Mulder tarafından Başkanımıza, aktif çalışmaları ve önemli katkılarından dolayı ödül sunulmuştur.”
Bilimsal Tavukçuluk Derneği: ”Kongre Başkanı Prof. Dr. Carlos Garces Narro ve WPSA Genel Sekreteri Dr. Roel Mulder tarafından Başkanımıza, aktif çalışmaları ve önemli katkılarından dolayı ödül sunulmuştur.”

”Prof.Dr. Rüveyde Akbay 8-11 Ağustos 2022 tarihleri arasında Fransa-Paris de yapılan 26. Dünya Tavukçuluk Kongresine davet edilmiştir.”

WPSA nın Onursal Eski Dönem Dünya Başkanı olan Başkanımız Prof.Dr. Rüveyde Akbay 8-11 Ağustos 2022 tarihleri arasında Fransa-Paris de yapılan 26. Dünya Tavukçuluk Kongresine davet edilmiştir. Kongreye katılan Başkanımız oturumlardan birine de Başkanlık yapmıştır.
05-08 Ekim 2023 tarihinde Elazığ’da genel sekreterimiz Prof.Dr. Kazım Şahin’in organizasyonunda “2. Uluslararası Kanatlı Kongresi” yapılmasına karar verilmiştir.

Yönetim kurulunca, Kongre Başkanlığına Prof.Dr. Rüveyde Akbay, Onursal Başkanlığa Fırat Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Fahrettin Göktaş, Bilimsel Komite başkanlığına Prof.Dr. Sezen Özkan, Organizasyon Komitesi başkanlığın da Prof.Dr. Kazım Şahin seçilmiştir. Konu ile ilgili olarak sektörel basınımıza duyuru yapılmış, ayrıca sponsor olabileceği düşünülen kişi ve kuruluşlara da gerekli mektuplar gönderilmiştir.

Yönetim ve Denetim Kurullarının ibra edilmesini takiben yeni dönemde görev alacak üyelerin seçimine geçilmiştir. Yapılan oylama sonucunda, Yönetim Kurulu üyeliğine, Prof.Dr. Rüveyde Akbay, Prof.Dr. Sezen Özkan, Prof.Dr. Kazım Şahin, M. Kemal Akman, Süleyman Kalebaşı, Yüce Canoler, Gülbenk Yalçın seçilmişlerdir.

Seçimden sonra gündem gereğince sektörle ilgili güncel konuların görüşülmesine geçilmiş ve yönetim kurulu üyesi Yüce Canoler tarafından 2022 yılı kanatlı eti ve yumurta üretimi, ihracatı konularında katılımcılara bilgi sunulmuştur. Toplantıya katılan üyeler tarafından üretim, maliyetler, pazarlama ve ihracat durumu konusunda güncel bilgiler ve değerlendirmeler dile getirilmiştir. Konular tartışamaya açılmış katılımcılar görüş ve önerilerini ifade etmişlerdir.

Dilek ve temenniler faslında oturum başkanı İbrahim Öztürk ve toplantıya katılanlar yeni yönetim kurulu üyelerini tebrik ederek başarı dileklerinde bulunmuşlardır.
Toplantıdan sonra yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında, üyeler arasında görev taksimi yapılmıştır. Buna göre yeni dönemde: Başkan Prof.Dr. Rüveyde Akbay, Başkan Yardımcısı M. Kemal Akman, Sayman Süleyman Kalebaşı, Genel Sekreter Prof.Dr. Kazım Şahin olarak belirlenmiştir.

Kanatlı sektörüne hayırlı ve uğurlu olmasını dileriz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz