Pfizer dünyanın en beğenilen dördüncü şirketi oldu

0
238

‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ Açıklandı: Pfizer listede ilk beşte yer alıyor

Pfizer dünyada en beğenilen ilaç şirketi

İş dünyasının saygın dergilerinden olan New York merkezli Fortune, her yıl olduğu gibi 2022’de de ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ listesini yayınladı. Yaklaşık 3 bin 700 şirket yöneticisi, müdürü ve analistiyle ortaklaşa yapılan anketler sonucuna göre; Pfizer ‘Dünyanın En Beğenilen Şirketleri’ sıralamasında 236 sıra birden yükselerek dünyanın en beğenilen 4. şirketi oldu. Son 16 yıldır ilk kez Top 50 listesine adını yazdırmayı başaran Pfizer, aynı zamanda listenin üst sıralarında yer alan tek ilaç şirketi oldu.Pfizer dünyanın en beğenilen dördüncü şirketi oldu

Pfizer Türkiye Genel Müdürü M. Cem Açık, biyoteknoloji şirketi Pfizer’in elde ettiği bu sıralamayla ilgili şunları söyledi: “Bu başarımızın arkasında, başta pandeminin ilk gününden beri COVID-19 ile küresel çapta gösterdiğimiz mücadele ve değerli iş ortağımız BioNTech ile birlikte geliştirdiğimiz, milyonların yaşamına umut olan aşımız olmak üzere; hastaların hayatını değiştiren çığır açan tüm yeniliklerimiz olduğunu biliyoruz. Hasta ve hasta yakını odaklı yaklaşımımız, küresel gücümüz, yenilikçi bakış açımız ve şirket değerlerini paylaşan güçlü ekibimiz sayesinde hedeflerimize ulaşmanın gururunu yaşıyoruz.”

Pfizer Hakkında:
Pfizer, 170 yıldır “hastaların hayatını değiştiren çığır açan yenilikler” hedefiyle çalışmakta, bugünün ilaç endüstrisinde yenilikçi ve yüksek teknolojili yaklaşımlarla yeni tedavilere odaklanmaktadır. Pfizer, bir yandan dünyanın en yaygın kullanılan temel sağlık ürünlerini üretip ilaç ve aşılarıyla sağlığın korunmasına katkı sağlarken, diğer yandan geleceği şekillendirecek ve hastaların en yüksek faydayı sağlayabileceği tedaviler üzerinde araştırmalar yürütmektedir. Pfizer’de kanser, kardiyovasküler hastalıklar gibi evrensel sağlık sorunlarına karşı tedaviler geliştirilirken, çok nadir görülen hastalıklara karşı mücadele için çalışılmaktadır. Üniversiteler, dernekler ve kamu ile yaptığı ortak çalışmalarla iş, yatırım ve inovasyon ortamına katkı sağlayan Pfizer, 1957 yılından bu yana Türkiye’de kesintisiz üretim yapan ve ülkemize yüksek teknoloji transfer eden yerli üreticidir. Yıllar içinde geliştirdiği üretim kapasitesi ve devam eden ürün transferlerinin de tamamlanması ile birlikte aşı dahil, yerli üretim ürünlerini birkaç yıl içinde hacim bazında %90’a çıkarmayı hedefliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz