Pratik Piliç Ürünleri Kategorisinde İhracatta Lider LEZİTA..!

0
4207

Lezita’dan 50’den fazla ülkeye ihracat ile 125 MİLYON DOLAR hedef..

Lezita Genel Müdürü Mesut Ergül, Lezita olarak 50’den fazla ülkeye ihracat yaptıklarını, 2021’de ihracatta 75 milyon dolarlık ciroya ulaştıklarını , pratik piliç ürünleri kategorisinde ihracatta lider olduklarını söyledi.

Bu yıl beyaz et ihracatında hedeflerinin 125 milyon dolar olduğunu vurgulayan Ergül, üretim kapasitelerini iki katına çıkaracak Kahramanmaraş’taki tesis yatırımıyla ihracattaki iddialarını daha da büyüteceklerinin altını çizdi.

Ergül, dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’a katıldıklarını anımsatarak, fuarda stantlarının uluslararası katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü, farklı ülkelerden binlerce ziyaretçiyi ağırladıklarını, uzun soluklu olacağına inandıkları iş birliklerine başlama fırsatı bulduklarını bildirdi.

Mesut Ergül, dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’a katıldıklarını anımsatarak, fuarda stantlarının uluslararası katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü de söyledi..
Mesut Ergül, dünyanın en büyük gıda fuarı Gulfood’a katıldıklarını anımsatarak, fuarda stantlarının uluslararası katılımcılar tarafından büyük ilgi gördüğünü de söyledi..

4 milyon avroluk yenilenebilir enerji yatırımı yolda..

Lezita Genel Müdürü Ergül, bu yıl yapacakları 50 milyon avroluk yatırımın içerisinde, “işçilikli ürünlerin üretim kapasitesini artırmak amacıyla 5 milyon avroluk otomasyon yatırımının” da bulunduğunu belirterek, elektrik tüketiminden kaynaklanan karbon salınımını yarı yarıya azaltmak için 4 milyon avroluk yenilenebilir enerji yatırımını hayata geçireceklerini söyledi.

ERGÜL:”Şarküteri kapasitemiz yüzde 60 arttı..”

Lezita Genel Müdürü Ergül daha sonra “Ayrıca 2022’de 9 milyon avroluk şarküteri hattı, 2 milyon avroluk hat hızlandırma yatırımı yaptık. Şarküteri kapasitemiz yüzde 60 arttı. Piliç etinde yüzde 10, ileri işlemin toplamında yüzde 20’lik bir büyüme sağladık. Şarküteri yatırımımız geçen ay hayata geçirildi. Bu yıl yapacağımız yatırımlarla piliç eti parçalama kapasitemizi artıracağız. Kesim hızının da artmasıyla fabrikamızdaki günlük piliç işleme sayımız 455 bin seviyesine çıktı.” diye konuştu.

Tüm anlattıklarının yanı sıra Malatya’daki fabrikalarına ekleyecekleri 5-6 bin tonluk soğuk hava deposuyla depo kiralama maliyetlerini de düşüreceklerini sözlerinde ifade eden Mesut Ergül, Lezita konsept mağazalarını bu yıl müşterilerle buluşturacaklarını söyledi..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz