Salih Çelik Hayvancılık Genel Müdürü oldu..

0
3719

Salih Çelik Hayvancılık Genel Müdürü oldu..

Bekir Pakdemirli’nin yerine Tarım ve Orman Bakanlığı’na getirilen Vahit Kirişçi, Bakanlıktaki ilk yüksek düzey atamasını Hayvancılık Genel Müdürlüğünde yaptı. Bakan Kirişçi uzun zamandır Tarım Bakanlığı Hayvancılık Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Zekeriya Erdoğmuş’u bu görevinden alarak yerine Genel Müdür Yardımcısı Ordu’nun Ünye ilçesi nüfusuna kayıtlı Salih Çelik’i getirdi.

Hayvancılık Genel Müdürlüğüne Salih Çelik gibi sektörü iyi bilen bir ismin atanması Bakanlık çevresinde ve üretici örgütlerinde büyük bir memnuniyetle karşılanırken, bu atama Bakan Vahit Kirişçi’nin yapılacak atamalarda liyakate dikkat edileceğinin de önemli bir işareti olarak yorumlandı.

Salih Çelik kimdir?

1966 yılında Ordu’nun Ünye ilçesinde doğan Salih Çelik ilk orta ve lise tahsilin Ünye’de tamamladıktan sonra 1988 yılında İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun oldu.

1990–1992 yılları arasında Kumru Belediyesi’nde, 1992–1993 yılları arasında Erzurum-Uzundere İlçe Tarım Müdürlüğü’nde, 1993–1994 yılları arasında Erzurum-Tortum İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Veteriner Hekim olarak ve 1994–2001 yılları arasında Balıkesir-Ayvalık İlçe Tarım Müdürlüğü’nde Hayvan Sağlığı ve Su Ürünlerinden sorumlu Veteriner Hekim olarak görev yaptı.

2001–2004 yılları arasında Kars İl Tarım Müdürlüğü’nde, 2004–2005 yılları arasında Uşak İl Tarım Müdürlüğü’nde Hayvan Sağlığı Şube Müdürlüğü ve 2005–2011 yılları  arasında Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı, Tarımsal Üretim ve Geliştirme Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Salih Çelik,2011-2017 yılları arasında Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, İdari İşler ve Koordinasyon Dairesi Başkanlığı’nda Daire Başkanı olarak görev yaptı.

2017 yılından bu yana Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık Dairesi Başkanlığı’nda Daire Başkanı ve 1 Mart 2017 tarihinden itibaren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Hayvancılık Genel Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcısı Vekili olarak görev yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz