TAGYAD’da İsmail Uğural oy birliği ile yeniden başkan..

0
2068

TARIM GAZETECİLERİ ANKARA’DA BİR ARAYA GELDİ..

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) geçtiğimız günlerde Ankara’da olağan genel kurulunu yaparak yeni yöneticilerini seçti. TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mekin Tüzün ile birlikte çok sayıda konuk ve üyemizin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İsmail Uğural oy birliği ile yeniden başkanlık görevine getirildi.

Seçim sonucunda, “Artık yeni dönemde yeni projeler ve yeni hedefler bizi bekliyor,” diyen Uğural şu açıklamayı yaptı: “Dünyada tarım ve gıda sektörünün giderek artan stratejik önemiyle birlikte tarım gazeteciliğinin de önemi artmaktadır. Bizler bu olgu ve somut gelişmenin farkında ve bilincindeyiz. Yeni dönem için hazırladığımız proje ve belirlediğimiz hedefleri gerçekleştirirken tarım gazeteciliğinin gerektirdiği ilke, ahlak ve sorumluluk içinde olacağız. Bizim için önemli olan, tarım, gıda ve ormancılık sektörleri hakkında bilim ve bilgiye dayalı konuşmak, bilgi ve somut verileri içeren analiz yapmaktır. Bugün bu sektörlerde bilgi kirliliği aşırı boyutlara ulaşmış bulunuyor. Yeni dönemde bir yandan mesleki ve sektörel projelerimizi hayata geçirirken, bir yandan da bilgi kirliliği ile mücadeleyi sürdüreceğiz. Ayrıca bugüne kadar Uluslararası Tarım Gazetecileri Federasyonu (IFAJ) ile başarıyla yürüttüğümüz ortak çalışma ve projelere devam edeceğiz. Son sözümüz; tarım ve gıda hayatın geleceğidir. Tarım gazeteciliğinin de bu somut gerçeği dünyaya anlatmak gibi bir misyonu vardır.”

TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mekin Tüzün ile birlikte çok sayıda konuk ve üyemizin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İsmail Uğural oy birliği ile yeniden başkanlık görevine getirildi.
TBMM Tarım Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Yunus Kılıç ve Ankara Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanı Mekin Tüzün ile birlikte çok sayıda konuk ve üyemizin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, İsmail Uğural oy birliği ile yeniden başkanlık görevine getirildi.

YENİ YÖNETİM

TAGYAD genel kurulunda yapılan oylama sonucunda, Derneğimizin üç yıllık dönem için seçilen yeni yönetim ve denetim kurullarında yer alan isimler şöyle;

1. İsmail Uğural, Hürriyet Ege Yazarı – www.turkishagrinews.com Editörü
2. Dr. Erhan Ekmen, Yüksek Ziraat Mühendisi – Tarım Yazarı
3. Buket Apaydın, Ziraat Mühendisi – TV Programcısı
4. Mehmet Efe, Ziraat Mühendisi – Tarım Yazarı
5. Mine Ataman, Tarım Yazarı

1. Gazi Kutlu, Yüksek Ziraat Mühendisi – Tarım Pusulası Genel Yönetmeni
2. Tuncay Keskin, Veteriner Hekim – TV Yapımcısı – Tarım Yazarı
3. Umut Özdil, TV Programcısı

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla…

Buket Apaydın,

TAGYAD Yönetim Kurulu Sekreter Üyesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz