Tarım Gazetecileri de sektörde bilgi kirliliğinden ŞİKAYETÇİ ..!

0
256

Tarım ve gıda sektöründe sürekli bilgi kirliliği yaratan ve sektör hakkında bilgiye dayalı olmayan fikir sahiplerinin ulusal medyada boy göstermeye devam ettiği kaydedilen Tarım Gazeteciliği Çalıştayı’nda, “Bundan böyle tarım ekonomisini daha çok konuşur olmalıyız. Bu çerçevede tarım ekonomistleri daha çok ulusal medyada yer almalı” değerlendirmesi yapıldı.Tarım Gazetecileri de sektörde bilgi kirliliğinden ŞİKAYETÇİ ..!

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD), bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de “Tarım Gazeteciliği” kavram ve içeriğinin, çok sık rastlanan popülizm ve ajitasyon kaynaklı format yerine, tarım, gıda ve orman ürünleri sektörlerinde bilimsel bilgi ve güncel verilere dayalı analiz ile desteklenen yorum ve habercilik anlayışıyla bütünleşmesini hedefliyor.

TAGYAD bu anlayışla, Türkiye’de tarım öğreniminin başlamasının 176’ncı yıldönümü kutlamaları dolayısıyla 10 Ocak’ta Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde “Tarım Gazeteciliği Çalıştayı” düzenledi.

“Tarım ekonomisini, tarım ekonomistleri konuşmalı”

Tarım Gazetecileri de sektörde bilgi kirliliğinden ŞİKAYETÇİ ..!

Çalıştayda, “Bundan böyle tarım ekonomisini daha çok konuşur olmalıyız. Bu çerçevede tarım ekonomistleri daha çok ulusal medyada yer almalı. Ne var ki, tarım ve gıda sektöründe sürekli bilgi kirliliği yaratan ve sektör hakkında bilgiye dayalı olmayan fikir sahiplerinin ulusal medyada boy göstermelerini hayretle izlemeye devam ediyoruz” değerlendirmeleri yapıldı.

Bu kapsamda düzenlenen paneller ve yapılan sunumlar, tarım gazeteciliği kavram ve içeriğine yeni boyutlar getirdi.

“Ulusal Medyanın Tarım ve Gıda Sektörüne Bakışı”, “Tarım ve Gıda Sektöründe Doğru Bilgiye Ulaşmak” ve “Tarım ve Gıda Haberciliğinin Sektöre Yansımaları” başlıklı panellerin konuşmacıları, “Tarım Gazeteciliği yeni ve önemli bir uzmanlık dalıdır, bu alanda yapılan yorum ve habercilik bilgi, veri ve analiz temelli olmalıdır” görüşünde birleştiler.

BAKAN PAKDEMİRLİ İLE BİRLİKTE..

TAGYAD YÖNETİMİ BAKAN PAKDEMİRLİ VE BAKAN YARDIMCISI IŞIKGECE İLE DE GEŞTİĞİMİZ GÜNLERDE BİR ARAYA GELMİŞTİ..
TAGYAD YÖNETİMİ BAKAN PAKDEMİRLİ VE BAKAN YARDIMCISI IŞIKGECE İLE DE GEŞTİĞİMİZ GÜNLERDE BİR ARAYA GELMİŞTİ..

 

Tarım, gıda ve orman ürünleri sektörlerinde gazeteci, yazar, TV programcısı, muhabir, blog yazarı, akademisyen, mühendis, veteriner hekim, çiftçi, kooperatifçi, danışman, iletişimci ve bilgi yayımcı kimlikleri ile faaliyet gösteren Türkiye’nin dört bir köşesinden 56 aktif üyesi ile sektörel medyanın resmi temsilcisi olan Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD) olarak Tarım ve Orman Bakanı Sayın Dr. Bekir Pakdemirli ile  de bir araya gelmişlerdi

TAGYAD’ı Tanıyalım..

Tarım Gazetecileri ve Yazarları Derneği (TAGYAD), tarım, gıda ve ormancılık sektörlerinde faaliyet gösteren gazeteci, yazar, muhabir, TV programcısı, akademisyen, ziraat mühendisi, gıda mühendisi, orman mühendisi, veteriner hekim, iktisatçı, işletmeci, danışman, sektörel uzman ve iş insanlarından meydana gelen Tarım Dostlarının oluşturduğu 64 üyeli ulusal bir dernek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz