Tavuğun Ustalarına  Sertifika..

0
8924

Bursa’da 27 hafta süren eğitimle,

Tavuğun Ustalarına  Sertifika..

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Ustalık Telafi Programı” projesi çerçevesinde 27 hafta süren eğitimleri başarıyla tamamlayan HasTavuk çalışanlarına ‘Ustalık Belgesi’ takdim edildi.

Beyaz et ihracatının öncü kuruluşlarından HasTavuk, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen iş hayatında mesleki tecrübeyi arttıran ve pratik öğrenim sağlayan ‘Ustalık Telafi Programı’ projesi çerçevesinde 27 hafta süren eğitimleri başarıyla tamamlayan Hastavuk çalışanlarına ustalık belgelerini takdim etti.

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN “USTALIK TELAFİ PROGRAMI” PROJESİ ÇERÇEVESİNDE 27 HAFTA SÜREN EĞİTİMLERİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN HASTAVUK ÇALIŞANLARINA ‘USTALIK BELGESİ’ TAKDİM EDİLDİ.
MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN “USTALIK TELAFİ PROGRAMI” PROJESİ ÇERÇEVESİNDE 27 HAFTA SÜREN EĞİTİMLERİ BAŞARIYLA TAMAMLAYAN HASTAVUK ÇALIŞANLARINA ‘USTALIK BELGESİ’ TAKDİM EDİLDİ.
HasTavuk Beyaz Et Üretim Tesisinde gerçekleştirilen toplantıya Susurluk Belediye Başkanı Nurettin Güney, Susurluk İlçe Milli Eğitim Müdürü Sami Akoğlan, Susurluk İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Coşkun Kurt, Susurluk İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Çatak, Susurluk Tarım Orman İlçe Müdürü İsmail Göçer, Susurluk Hayme Ana Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Osman Yalçın, HasTavuk A.Ş. yöneticilerinden Mehmet Duman, Nevzat Yılmaz, Mehmet Bildibay, Bircan Özkan, Erkan Uçar, Volkan Uzunca, Pelin Savaş, Didem Arsever ve sertifika alan personeller katıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Hastavuk İnsan Kaynakları Müdürü Nevzat Yılmaz, Kısaca tanımı ‘MESEM Projesi’ olarak adlandırılsa da açılımı ustalık telafi eğitim programı olan bu uygulama ile işletmede çalışanların işle ilgili yeterli eğitim ve becerinin alınmasını amaçladıklarını söyledi.

Programın en önemli noktasının ‘Mesleki Yeterlilik Belgesi’ zorunluluğundan sürekli muafiyet alabilme imkânı sağladığını belirten Yılmaz, “Program sonunda verilecek ustalık belgesinin Europass özelliği vardır ve çalışana uluslararası çalışma yetkinliği vermektedir. Aynı zamanda bu belge MYK sertifikası olarak da kullanılabileceğinden ömür boyu geçerliliği bulunmaktadır. ”dedi.

HasTavuk Beyaz Et Üretim Tesisinde gerçekleştirilen toplantıya Bircan Özkan
HasTavuk Beyaz Et Üretim Tesisinde gerçekleştirilen toplantıya HasTavuk Kurumsal İletişim Müdürü Bircan Özkan da özellikle REFAKAT ETTİ.
HasTavuk’ta çalışan, kesim ve işleme elemanı olarak görev yapan personellerin, bu proje ile 27 haftalık programa tabi tutulduğunu, iş başında hem teorik, hem pratik eğitimlerini tamamladıklarını belirten Yılmaz, “Milli Eğitim müfredatına göre  personel kazanımı ve kişisel gelişime katkı sağlayan bu projeyi ilk uygulayan firmalardan biri olmaktan mutluyuz. . Hastavuk olarak eğitim odaklı her projede yer alacağız” dedi.

Toplantı sonunda HasTavuk çalışanlarını temsilen vardiyada çalışan işçiler sertifikalarını aldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz