Thomas K. Jeffers:” Maxiban, Uzun Süre Boyunca, İyi Koksidiyoz Kontrolü Sağlar..”

0
44

Thomas K. Jeffers:” Maxiban, Uzun Süre Boyunca, İyi Koksidiyoz Kontrolü Sağlar..

–   Elanco ; hitap ettiği sektöre  hayvan sağlığını, refahını ve kümes hayvanlarının üretim performansını arttırmaya yardımcı olmak için uzman teknik destek, tavsiye ve veri sağlıyor..  ‘Elanco, müşterilerine hayvan sağlığını, refahını ve kümes hayvanlarının üretim performansını arttırmaya yardımcı olmak için uzmanlardan oluşan ekibi ile teknik destek, tavsiye ve veri sağlıyor. 

– Thomas K. Jeffers:” Maxiban oldukça eşsiz ve sinerjistik bir kombinasyondur. Bana göre, milyarlarca broylerde yıllardır rotasyonsuz Maxiban kullanılması, Maxiban’ın tutarlı bir performans gösterdiğini anlatmaktadır.”

Thomas K. Jeffers:'' Maxiban,  Uzun Süre Boyunca, İyi Koksidiyoz Kontrolü Sağlar..''

–   Elanco kanatlıların sağlığına ve refahına odaklı çalışmalarını devam ettirmekte ve ‘hayvan refahının ekonomi ve insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunu, doğal kaynakları en üst düzeye çıkaracağını vurgulayarak, sağlıklı hayvanlar yetiştirmenin sürdürülebilirliğin temeli olduğuna dikkat çekmektedir.

Thomas K. Jeffers:'' Maxiban,  Uzun Süre Boyunca, İyi Koksidiyoz Kontrolü Sağlar..''

Elanco bugüne kadar kümes hayvanı üretiminde, Ar-Ge’de, teknik hizmetlerde, performans izlemesinde, sahadaki teknik desteklerde inovasyonun öncüsü olmuştur ve olmaya devam etmektedir. Kırk yılı aşkın bir süredir sektörde yer alan Elanco, müşterilerine hayvan sağlığını, refahını ve kümes hayvanlarının üretim performansını arttırmaya yardımcı olmak için uzmanlardan oluşan ekibi ile teknik destek, tavsiye ve veri sağlamaktadır. Sağlıklı hayvanlar yetiştirmenin sürdürülebilirliğin temeli olduğuna dikkat çekmektedir.

Elanco’nun çalışmaları ”Tek Sağlık” programına bağlılığının bir parçasıdır..

Elanco kanatlıların sağlığına ve refahına odaklı çalışmalarını devam ettirmekte, sağlıklı hayvanlar yetiştirmenin sürdürebilirliğin temeli olduğunu savunmaktadır. Aynı zamanda hayvan refahının ekonomi ve insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olduğunun ve sürdürülebilir hayvancılığın doğal kaynakları en üst düzeye çıkaracağının altını çizmektedir. Bu sav, Elanco’nun Tek Sağlık programına bağlılığının bir parçasıdır. Elanco’nun geçmiş, günümüz ve gelecekteki müşteri odaklılığının bir sonucu olarak, Maxiban müşterilerine sektördeki en iyi desteği sağlamayı amaçlamaktadır. Elanco kanatlı sağlığını, refahını ve üretim performansını, bugün ve gelecekte desteklemeye devam edecektir.

 Thomas K. Jeffers:Maxiban oldukça eşsiz ve sinerjistik bir kombinasyondur..

Maxiban hususunda bilgilendirmede bulunan Cornell Üniversitesi,Hayvan Bilimi Departmanı’ndan Thomas K. Jeffers ise, şu değerli görüşlerini paylaşıyor: ”Narasin ve Nikarbazinin bire bir oranındaki kombinasyonudur. Bu kombinasyon oldukça eşsiz ve sinerjistiktir, çünkü Maxiban’ın iki bileşeni olan nikarbazin ve narasin, Maxiban’da kullanıldıkları düzeyde kendi başlarına yeterli etkiyi göstermezler.

Nikarbazin ve Narasin kombinasyonu  oldukça eşsizdir…

Nikarbazin tüm iyonoforlar ile sinerjik olsa da, Nikarbazin ve Narasin kombinasyonu, geniş çaplı bir araştırmaya tabi tutulduğu ve bu araştırmada en etkili kombinasyon olarak öne çıktığı için, oldukça eşsizdir.

Buna ek olarak, antikoksidiyal programın bir sigorta programı olarak düşünülmesi gerektiğini belirtmek isterim. İyi bir sigorta programı size rahatlık sağlar, koksidiyoz baskısı ve benzeri durumlar hakkında endişelenmeniz gerekmez ve böylece daha önemli sorunlara odaklanarak, zamanınızı daha iyi yönetebilirsiniz. Yine aynı örneği kullanacağım ama Maxiban’ın uzun süreli kullanımı daha iyi ve sağlam bir güvence oluşturmuş ve Bağırsak Bütünlüğünün korunmasını sağlamıştır.Thomas K. Jeffers:'' Maxiban,  Uzun Süre Boyunca, İyi Koksidiyoz Kontrolü Sağlar..''

Maxiban’ın uzun süreli kullanımı daha iyi ve sağlam bir güvence oluşturur..

Kabul etmek gerekir ki broyler üreticileri, antikoksidiyal bir ürün bekledikleri gibi bir performans göstermezse, bu ürünü kullanmaya devam etmeyeceklerdir. Bana göre üreticilerin bu yaklaşımı, herhangi bir laboratuvar çalışmasının çok ötesindedir; çok daha uzun süreli bir tecrübeye dayanır, çok daha fazla broyler ve koksidiyoz döngüsünü kapsar. Yani bu yaklaşım, pek çok açıdan Maxiban’ın uzun süre boyunca, iyi koksidiyoz kontrolü sağladığına yönelik kanıtların bütününü oluşturur.

Maxiban’ın tutarlı bir performans gösteriyor..

Kanatlı anabilim dalı öğrencisi olarak çalıştığım dönemlerde profesörlerimden birinin söylediği ve böylece erken dönemde öğrendiğim bir şey var: “Bırakın hikayeyi broylerler anlatsın”. Bana göre, milyarlarca broylerde yıllardır rotasyonsuz Maxiban kullanılması, Maxiban’ın tutarlı bir performans gösterdiğini anlatmaktadır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz