TürkTraktör’den yerli kabin üretimi

0
3433

TürkTraktör’den yerli kabin üretimi

TürkTraktör, daha önce yurt dışından tedarik ettiği TR6 seri kabinlerin yerli üretimine Erenler fabrikasında başladı.

TürkTraktör, yerlilik oranını artırmaya devam ediyor. Şirket, daha önce yurt dışından tedarik ettiği TR6 seri kabinlerin yerli üretimine Erenler fabrikasında başladı. TürkTraktör’ün üretimine başladığı TR6 serisi kabinleri, doğal navigasyon ve zemine entegre şarj pedleri (fırsat şarjı) ile öne çıkıyor.

Böylelikle şarj istasyonuna ihtiyaç duyulmadan esnek bir şekilde üretim yapabilen, sektöründe kurulmuş ilk AGV’li (Automated Guided Vehicle – Otomatik Yönlendirmeli Araç) üretim hattı devreye alınmış oldu. Üretim süreçlerinde sağlanan teknolojik dönüşüm ile kabinler, klasik üretim bantları yerine AGV’ler üzerinden hareket ediyor.

20 aylık hazırlık aşaması
Konuya ilişkin açıklama yapan TürkTraktör Genel Müdürü Aykut Özüner, yaklaşık 20 ay süren bir hazırlık aşamasının ardından üretim hattında yerli kabinlerin yer almasından dolayı büyük bir memnuniyet duyduklarını belirtti. Daha önce yurt dışından tedarik ettikleri TR6 serisi kabinlerini Erenler fabrikasında üretmeye başladıklarını kaydeden Özüner, “Bundan böyle yerli pazara yönelik ürettiğimiz, Yerli Dev olarak nitelendirilen tüm TR6 serisi ürünlerimizde Erenler Fabrikamızda üretilmiş kabinler yer alacak. Mevcut durumda, Ankara Fabrikamızda motor, ön aks ve şanzıman üretimlerini gerçekleştiriyorduk. Şimdi de önemli komponentlerimizden kabin ile bir ilke daha imza atıyoruz. Kalite seviyesini en üst düzeyde tutabilmek için operasyonlara özel elektronik ekipmanlar devreye aldık. Buna ek olarak her zaman olduğu gibi, ergonomi ve iş güvenliğini önceliklendirip özel montaj ekipmanları ile hattımızı donattık. Attığımız bu adımla ülke ekonomisine de katkıda bulunmanın gururu içindeyiz. Bu alandaki üretim kapasitemizi daha da genişletmeyi hedefliyoruz.” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz