Ulusal Süt Konseyi’nde yeni dönem.

0
6801

GÜNCEL

Abdülhamit Can Yönetim Kurulu Başkanlığına seçildi..

Ulusal Süt Konseyi’nde yeni dönem..


Ulusal Süt Konseyi’nin  gerçekleştirilen 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda konsey organlarında görev alacak yeni isimler belirlendi.
Eker Süt Ürünleri Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülhamit Can Yönetim Kurulu Başkanlığına seçilirken, Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Başkanvekili ve Gönen Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hamdi Melik Aytekin, Muhasip üye olarak belirlendi.
Eker Süt Ürünleri Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülhamit Can, Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı seçildi
Eker Süt Ürünleri Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Abdülhamit Can, Ulusal Süt Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı seçildiUlusal Süt Konseyi 7. Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda yapılan seçimde yeni dönem Yönetim Kurulu ve Denetleme Kurulu üyeleri belirlendi.,


Konseyin alt grupları olan üretici alt grubları da oluşturuldu..
Genel kurul toplantısı sırasında konseyin alt grupları olan üretici alt grubu, sanayici alt grubu, kamu alt grubu ve araştırma kurumları meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları alt grubu, her bir grup kendi içinde 3 yönetim ve 1 denetleme kurulu üyesini oylayarak 12 yönetim kurulu ve 4 denetleme kurulu üyesi belirledi.

Toplantıda yapılan oylama sonucunda Eker Süt Ürünleri Gıda San. ve Tic. A.Ş. temsilcisi Abdülhamit Can, Ak Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. temsilcisi Recep Ateş ve Pınar Süt Mam. San. A.Ş. temsilcisi Serdar Türkmen, sanayici alt grubundan yönetim kurulu üyesi seçilirken; Balıkesir Süt Üreticileri Birliği Başkanı Cihat Şimşek, Gönen Süt Üreticileri Birliği Başkanı Hamdi Melik Aytekin ve Konya Karapınar Süt Üreticileri Birliği Başkanı Mehmet Tartan, üretici alt grubundan yönetim kurulunda görev alan isimler oldu.

 Bakanlıktan Genel Müdür Yardımcılığı Düzeyinde Temsiliyet

Kamu alt grubunda Tarım ve Orman Bakanlığı temsilcisi Hayvancılık Genel Müdür Yardımcısı Emre Gürçay, Et ve Süt Kurumu Genel Müdürlüğü’nde Süt İşleri Dairesi Başkanlığı görevini yürüten Seydahmet Özkan ve Hazine ve Maliye Bakanlığı temsilcisi Çağlar Kaya, konsey yönetiminde görev alan kamu temsilcileri oldu.
Araştırma kurumları meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları alt grubundan Namık Kemal Üniversitesi temsilcisi Prof. Dr. Muhittin Özder, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa temsilcisi Prof. Dr. Alper Yılmaz ve Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nden Dr. Aslı Akpınar, konsey yönetimine seçilen diğer isimler oldu.

 Dört Kişilik Denetleme Kurulu
Genel kurulda yapılan seçimde üretici alt grubundan Ulvi Murat Tunca, sanayici alt grubundan Hakan Başer, kamu alt grubundan Öner Özbey ve araştırma kurumları meslek odaları ve sivil toplum kuruluşları alt grubundan Dr. Cemal Polat, denetleme kurulunda görev alacak isimler oldu.

Abdülhamit Can hakkında

Uludağ Üniversitesi Ekonomi Bölümü mezunu olan Abdülhamit Can; 1984 yılından beri Eker bünyesinde yönetici olarak çalışıyor. Bu zamana kadar birçok meslek örgütünde Eker’i temsil eden Abdülhamit Can, Ulusal Süt Konseyi’ndeki görevinin yanı sıra Ambalajlı Süt Üreticileri Derneği’nin (ASUD) Başkan Yardımcılığı’nı yapıyor. Türkiye Süt Et Gıda Sanayicileri ve Üreticileri Birliği’nde (SETBİR) iki dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevini üstlenen Can, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde (TOBB) ise İçecek Meclisi Üyeliği yaptı.

Abdülhamit Can, yeni dönemde Ulusal Süt Konseyi’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini üstlenmekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz