Veteriner Hekim ve Gıda Mühendislerine Uygulamalı Eğitim Programı..

0
264

Et ve Süt Kurumu Kombinalarında görev yapan Veteriner Hekim ve Gıda Mühendisleri “Kurumumuz Mamullerinin Üretim Prosesi, Kritik Kontrol Noktaları Ve Uygulama Eğitimi” başlıklı programa katıldı.Veteriner Hekim ve Gıda Mühendislerine Uygulamalı Eğitim Programı..

AR-GE Şube Müdürlüğünün Araştırma-Geliştirme ünitesinde şarküteri ürünleri (sucuk, salam, sosis çeşitleri) geliştirme ve yeni ürün oluşturma çalışmaları,  AR-GE, Erzurum ve Sincan Et Kombina Müdürlükleri teknik personeli ile oluşturulan çalışma grubuyla geçtiğimiz günlerde başlatılmıştı

Bilim çatısı altında, kombinalar arası bilgi paylaşımı “Ortak Akıl Projeleri” prensibiyle deneme üretimleri, üretimlere ait kimyasal ve duyusal analizleri gerçekleştiriliyor.

Veteriner Hekim ve Gıda Mühendislerine Uygulamalı Eğitim Programı..

Dana ve tavuk sucuk çeşitleri, salam çeşitleri, sosis çeşitleri ile ilgili AR-GE çalışmalarına paralel olarak; Erzurum, Sincan, Yozgat, Adana ve Sakarya Kombina Müdürlüğü veteriner hekimleri, gıda mühendisleri ve şarküteri ustalarına hem teorik hem de uygulama eğitimi veriliyor. Veteriner Hekim ve Gıda Mühendislerine Uygulamalı Eğitim Programı..

Et ve Süt Kurumundan yapılan açıklamalara göre AR-GE çalışmaları ve eğitimler yıl boyunca devam edecek.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz