Veteriner Hekimlikte Numune Alma ve Gönderme Eğitimi

0
5087

 

Veteriner Hekimlikte Numune Alma ve Gönderme Eğitimi Düzenlendi

Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdürlüğü Numune Kabul Birimi, Kanatlı Hastalıkları Teşhis Laboratuvarı, Bakteriyoloji Laboratuvarı ve Viroloji Laboratuvarında görevli veteriner hekimler tarafından Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüz toplantı salonunda İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli veteriner sağlık personellerine yönelik olarak “Numune Alma ve Gönderme” konulu bir eğitim toplantısı düzenlendi.

Samsun Veteriner Kontrol Enstitüsü Müdür Yardımcısı Sezai Cibelik’in başkanlık ettiği toplantıya; İl Müdür Yardımcıları, Hayvan Sağlığı ve Yetiştiriciliği Şube Müdürü ve İl/İlçe Tarım ve Orman Müdürlüklerinde görevli  veteriner sağlık personelleri katılım sağlamıştır.

Eğitim çalışmasında; hayvan hastalıklarının laboratuvar teşhisi için numune/marazi madde alma ve gönderme esasları, şüphe edilen hastalık çeşidine göre alınması gereken numuneler ve gönderilme şekilleri, Veteriner Laboratuvar Bilgi Sistemi’ne (VELBİS) numune kaydında dikkat edilmesi gereken hususları içeren bir sunum yapılmıştır. Soru-cevap bölümünün ardından genel bir değerlendirme yapılarak toplantı tamamlanmıştır.

Giresun İl Tarım ve Orman Müdürlüğü

 

 

 

man Müdürlüğü

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz