Ana Sayfa Manşet En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

0
12652

SEKTÖR / ANALİZ

 

Sağlıklı beslenmek isteyenlere

En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markalarımız..

Türk mutfağında tavuk ile yapılan birçok yemek var. Tavuk sote, kızartma, tavuklu pilav ise en çok tercih edilenlerden.Önerilen tavuk markaları ise sırasıyla Beypiliç, Hastavuk, Erpiliç, Gedik Piliç, CP Piliç, Banvit, Şenpiliç, Orvital, Köy – Tav, Lezita, Yeşilküre gibi markalar  ilk  sayılabilenlerden.

 

 

Son yıllarda sağlıklı ve doğal beslenme daha fazla önemsenmeye başladı. Günümüzde birçok kişi besinlerini doğal ve organik ürünlerden seçmeye çalışıyor. Ayrıca son yıllarda tavuklarla ilgili çıkan haberler de birçok kişinin en iyi tavuğu aramasına yol açtı. Elbette en iyi tavuk köylerde, kümeste yetişen ve doğal beslenen tavuklar. Ancak birçoğumuz köye gidip doğal köy tavuğu alma imkanına sahip değil. Ben de kolay ulaşabileceğiniz hijyenik ve kaliteli en iyi tavuk markası seçeneklerini listelemek istedim.

Türk mutfağında tavuk ile yapılan birçok yemek var. Tavuk sote, kızartma, tavuklu pilav ise en çok tercih edilenlerden. Bununla birlikte sporcular ve sağlıklı beslenmek isteyen kişiler için de tavuk en pratik ve uygun fiyatlı protein kaynaklarından biri. Gelin, birlikte en iyi tavuk markalarına göz atalım!


 En İyi 11 Tavuk Markasını TANIYALIM..

Kırmızı et fiyatlarının her geçen gün pahalanmasıyla birlikte tavuk eti daha fazla tercih edilmeye başlandı. Son dönemde tavuk fiyatları da artış gösterse de hala en önemli kırmızı et alternatiflerinden biri. İşte lezzeti ve kalitesiyle ön plana çıkan en iyi tavuk markaları sizinle!
En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!
Beypiliç:

Türkiye’nin en iyi tavuk markaları seçeneklerinden biri olan Beypiliç, HACCP kalite belgesini alan ilk ve tek şirkettir. Bu belge sayesinde ham madde teminiyle başlayan ve tüketimle sonlanan süre boyunca gıda güvenliği sağlanır. Aynı zamanda Beypiliç, tavuk yemlerini kendisi üretmekte ve antibiyotik ya da hormon kullanmamaktadır. Beypiliç’in diğer bir öne çıkan özelliği ise Popeyes, Burger King, Arbys gibi büyük markaların üretimini gerçekleştirmesidir. Son olarak Beypiliç, helal sertifikasına da sahiptir.
En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!
Hastavuk:

En iyi piliç markaları söz konusuyken kuru kesim avantajı ile dikkat çeken Hastavuk’tan bahsetmemek olmaz diye düşünüyorum. Hastavuk, yerli ve en iyi tavuk markası seçeneklerinden biri olmakla birlikte ilk defa kuru kesim teknolojisini kullanan markadır. Ayrıca Hastavuk, antibiyotik kullanmayan tavuk markalarından biri. Bursa’da üretim yapan Hastavuk, soğuk zincir bozulmadan Türkiye’nin pek çok yerinde satış yapıyor.
En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!
Erpiliç:

Elle kesim ve kuru yolum avantajına sahip olan Erpiliç, en iyi tavuk markaları listesinde önemli bir yere sahiptir. AB Standartlarında üretim gerçekleştiren marka, yine aynı şekilde ihracat izni ile de ön plana çıkmaktadır. Erpiliç’in helal belgesi sertifikası da tüketiciler için oldukça güvenilir olduğunu kanıtlıyor. Elli yılı aşkın süredir üretim yapan Erpiliç, geniş ürün yelpazesiyle de sofralarda yer alıyor. Soslu ürünlerden sakatatlara, işlenmiş ürünlerden şarküteri ürünlerine kadar pek çok ürün için Erpiliç’i tercih edebilirsiniz.

En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!
Gedik:

Uşak’ta üretim yapan Gedik Piliç, Türkiye’nin en sevilen tavuk markalarından biri. Ancak her markette bulunmayabiliyor. Döner, kaplamalı ürün gibi hazır gıdalar haricinde kanat, soslu şiş, but, bonfile vb. piliç ürünleriyle de sofralarda yer alıyor. Aynı zamanda Gedik’in uygun fiyata sahip olduğunu da söylemeliyim. Ben, en çok soslu piliç ızgara tava ürününü seviyorum. Çok kısa sürede lezzetini kaybetmeden pişiyor. Ayrıca Gedik Piliç’in de helal belgesi mevcut.
En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

Banvit:
Türkiye’nin en büyük beyaz et firmalarından biri olan Banvit, yüksek standartlardaki kalitesiyle en iyi tavuk markası olarak ön plana çıkıyor. Banvit’te tavuklar buğday, mısır; soya ve ayçiçeği küspesi gibi çeşitli bitkilerden oluşan yemlerle beslenmektedir. Bitkisel yemlerin oranı %95 iken %5 oranında da mineral ve vitaminlerden oluşuyor. Ayrıca Banvit’in helal sertifikasının olduğunu da söylemeliyim. Bütün piliç, soslu tarifler, hazır gıdalar gibi seçenekleri ile en fazla tercih edilen markalardan ..
En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

Orvital: En iyi organik tavuk markası olarak ön plana çıkan Orvital, tavuklara özgür bir alan tanırken sadece organik yemleri kullanarak besliyor. Orvital, modern bir tesise sahiptir ve sık sık denetlenir. Bununla birlikte organik olmayan tavuk markaları 40 – 42 günde kesim yaparken Orvital, yaklaşık 90 gün içinde kesim yapar. Bu da tavukların yavaş ve doğal büyüme hızıyla gelişmesini sağlamaktadır. Orvital markası, kesimden sonra direkt şokladığı paketler ve herhangi bir şoklanma yapılmamış paketlerle güvenilir bir hizmet vermektedir. Ancak fiyatlarının yüksek olduğunu da söylemek gerekiyor.En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

CP Piliç: Tayland merkezli CP Piliç, Bursa’daki üretim tesisi ile ülkenin her noktasına ulaşmayı başarıyor. Ayrıca 30’u aşkın ülkede hizmet verdiğini de söylemeliyim. CP Piliç, helal belgesi ve sıkı denetim politikası sayesinde en iyi tavuk markası arayışında olanlar için önemli bir alternatiftir. 40 – 42 gün boyunca CP yemleriyle beslenen piliçler, olası risk ve hastalıklara karşı sürekli denetlenmektedir. Aynı zamanda 40’ı aşkın şehirde CP bayilerini bulabilirsiniz.

En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!
Şenpiliç: En iyi tavuk markaları arasındaki yerini uzun süredir koruyan Şenpiliç, modern üretim tesisleri ve yönetmeliğe uygun gerçekleştirdiği üretim ile ön plana çıkıyor. Şenpiliç’in deneyimli veterinerleri tarafından kontrol edilen ve gerekli takipleri yapılan piliçler yaklaşık 45 gün sonra kesimhaneye gitmekte ve daha sonra dağıtım süreci başlamaktadır.
En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

YEŞILKÜRE:

En iyi organik tavuk markaları arasında ilk olma özelliğini taşıyan Yeşil Küre, sağlıklı ve doğal ürünleriyle biliniyor. İlaçlı yem, GDO, antibiyotik vb. kimyasallar kullanılmadan tavuklara özgür bir yaşam alanı sağlanır. Aynı zamanda tesisin organikliği uluslararası kurumlar tarafından tescillenmiştir. Yeşil Küre’nin en önemli farkı ise Ay – Pi ve Orvital gibi organik tavuk markaları için de fason üretim yapması. Ayrıca Yeşil Küre organik tarım, organik süt ve organik yumurta gibi alanlarda da üretim gerçekleştiriyor. En önemli dezavantajı ise sınırlı bir dağıtım ağına sahip olması.

En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!

Lezita:

Uzun yıllardır hizmet veren Lezita, Türkiye’nin en büyük et tesislerinden birine sahiptir. Aynı zamanda geniş bir ürün yelpazesi de bulunuyor. Soslu biftek, çıtır kova, schnitzel, döner gibi pişmiş ürünleriyle de pratik bir öğün hazırlamanızı sağlayacaktır. En iyi tavuk markaları listesinde önemli bir yere sahip olan Lezita, helal belgesi sertifikasıyla da güvenirliğini ispatlıyor. Lezita, taze piliç ürünleriyle birçok markette yer almakta almakta..

En İyi ve En Sağlıklı Tavuk Markaları..!


Köy – Tav:

Ankara Üniversitesi uygulama çiftliğinde tavuk ve ördek yetiştiren Köy – Tav, en iyi köy tavuğu arayışında olanlar için harika bir seçenek sunuyor. Köy – Tav, doğadan sofraya prensibiyle tavuklara özgürce hareket edebileceği bir yaşam alanı sağlamaktadır. Aynı zamanda büyümelerini hızlandıran antibiyotik, yem vb. kimyasal maddeler kullanılmıyor. Kuru yolum olarak hazırlanan tavuklar yaklaşık 2 kg civarındadır. Ayrıca doğal ördek arıyorsanız da Köy – Tav iyi bir seçim olacaktır.


YORUM YOK

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz