Veteriner hekimden, Beş yılda 14 kitap!

0
36

YAŞAM

Vet.Hekimlik Mesleğinde 45.yılını tamamladı:

Tahir Yavuz’dan‘Meslekte 45.Yıl’ Kitabı ..

Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapan Veteriner Hekim Tahir S. Yavuz, TV programları ve Youtube kanalı ile de pek çok çiftçiye ulaşıyor.
Veteriner Hekim Yazar Tahir Selçuk Yavuz’un geçtiğimiz günlerde iki kitabı birden piyasaya çıktı. Meslek hayatında 45.Yılı tamamlayan Yavuz’un Sidas Medya tarafından yayımlanan 13. kitabı ‘Koyun-Keçi Sağlığı ve Hastalıkları’ ile 14. kitabı ‘Meslekte 45. Yıl’, veterinerlik ve hayvancılık ile uğraşanlar için başucu niteliğinde eserler…

Çeşitli gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yapan Veteriner Hekim Tahir S. Yavuz, TV programları ve Youtube kanalı ile de pek çok çiftçiye ulaşıyor.

13. kitabı ‘Koyun-Keçi Sağlığı ve Hastalıkları’

“Koyun ve keçiler, bilindiği gibi, ülkemizde önemli bir yer tutan küçükbaş geviş getiren hayvanlardır.” diyen Veteriner Hekim Tahir S. Yavuz, şunları söylüyor:

“Coğrafyamıza ve geleneklerimize uygun bir şekilde yıllardan beri üretimlerini sürdürdüğümüz koyun ve keçilerin, ne yazık ki, birçok hastalığı söz konusudur. Kuzu ve oğlak kayıpları halen sürmekte, yıllar içerisinde elde edilen teknik gelişmelere rağmen umulan başarı sağlanamamaktadır. Bu durum hayvan sahiplerinin geliri ve ülkemizin zenginliği açısından sorunlar yaratmaktadır.

Laboratuvar tahliline dayalı teşhisin önemi her canlı için geçerlidir. Ancak; küçükbaş geviş getirenler için çok daha büyük önem taşır. Çünkü hastalıkların belirtileri birbirini andırır. Klinik belirtiler bazen kesin teşhis için yeterli olmaz. Örneğin; yavru atma ile sonuçlanan hastalıkların birbirinden ayırt edilebilmesi için kesinlikle laboratuvar teşhisi şarttır. Dolayısıyla kitapta laboratuvar teşhisi ile ilgili önerileri sık sık bulacaksınız.”

Tahir Selçuk Yavuz’un son beş yılda yayınlanan kitapları şöyle:

“Meslekte 40 Yıl”, “Süt, Süt Kalitesi ve Mastitis”, “Çiftlik Hayvanlarında Solunum Yolu Hastalıkları”, “Çiftlik Hayvanlarında İshaller”, “Çiftlik Hayvanlarına Döl Verimi”, “Çiftlik Hayvanlarında Koruyucu Hekimlik”. “Çiftlik Hayvanlarında Sürü Yönetimi”, “Çiftlik Hayvanlarında Sinirsel Hastalıklar”, “Çiftlik Hayvanlarında KBB”, “Çiftlik Hayvanlarında Topallık”. “İşkembe”. “Çiftlik Hayvanlarında Göz Hastalıkları”., ‘Koyun-Keçi Sağlığı ve Hastalıkları’, ‘Meslekte 40 Yıl’

Tahir Yavuz’un kitapları www.gidakitaplari.com ve ‘Trendyol Sidas Yayıncılık’tan temin edilebiliyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz