Dünya tarımı 17. kez Agroexpo’da!

0
251

Orion Fuarcılık A.Ş adına Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Tan; 90 ülkeden 1050 marka katılımcısını ve 390 bine yakın ziyaretçiyi Türkiye’nin en büyük ve modern fuar alanı olan Fuar İzmir’de ağırlayacaklarını belirtti.

Bu senenin ana teması: ‘Tarım ve İklim Stratejileri’

Ayrıca bu senenin ana teması olan ‘Tarım ve İklim Stratejileri ‘ konusunda da küresel ve toplumsal bilinci geliştirerek, ülkemizin bu konuya hassasiyet duyması adına; konusunda uzman ve kıymetli birçok konuşmacının katılım sağlayacağı bir panel düzenleneceğini belirtti.Dünya tarımı 17. kez Agroexpo’da!

58 ülkeden alım heyetleri organizasyonu gerçekleştirilecek

Konuşmacılardan Orion Fuarcılık A.Ş Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Irmak Tan ise; Tarım ve Hayvancılık sektörlerinde dünyanın kalbinin attığı fuarda; Katar, Sudan, Somali, Fas, Irak, Moritanya, Mısır, Lübnan, Gürcistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Polonya, Ukrayna, Sırbistan başta olmak üzere 58 ülkeden alım heyetleri organizasyonu gerçekleştireceklerini ve ikili görüşmeler sayesinde yaklaşık 2 milyar dolarlık bir iş hacminin olacağını dile getirdi.

Irmak Tan aynı zamanda, “Ticaret Bakanlığının koordinasyonu ve Ege İhracatçı Birliklerinin organizasyonu ile ayrı bir alım heyeti programı gerçekleşmektedir. Ciddi oranda fuarımıza alım heyeti getiren ve hiçbir zaman uluslararası anlamda desteklerini esirgemeyen Ticaret Bakanlığına ve Ege İhracatçı Birliklerine sonsuz teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz