Migros, Ordu’da Yumurta Üssü Kurdu

0
227

Migros, Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ”Beni Hafife Alma Projesi ”(BHA) iş birliğiyle Ordu’da organik yumurta üretimine başladı.

 

Migros Ticaret A.Ş. Taze Ürünler Pazarlama Direktörü İbrahim Sözen::”Geçtiğimiz yıllarda üretilen yumurta sayısı maksimum 50 bin adet iken, bu sayı 2021 yılında 35 milyon adete yükseldi. Yıllık 50 milyon adet yumurta üretim kapasitesine ulaşma hedefliyle çalışmalar sürüyor.”

Migros, Ordu’da Yumurta Üssü Kurdu

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin öncülüğünde Çiftçiye ve tarımsal üretimin her aşamasına sahip çıkmaya devam eden Migros;  Beni Hafife Alma Projesi’nin (BHA) katkılarıyla Ordu Yumurta Üreticilerini Birliği tarafından üretilen organik yumurtaları ülkenin her köşesindeki tüketicilere ulaştırılıyor.

2021 yılında 35 milyon adet yumurta üretimi gerçekleştirilen proje kapsamında, yıllık 50 milyon adet yumurtanın tüketicilerle buluşturulması hedefleniyor.

Proje ile beraber Migros’un desteğiyle yerel üretici ürünlerinin ulusal pazarda değer görmesinin sağlayan iş birliği kapsamında birçok önemli atıldı.

Migros’un altyapı destekleriyle kalite standartları yükseltilerek, ihraç yapabilir seviyeye getirildi. Üreticilerin kurumsal bir yapıya dönüşmesi bu proje sayesinde sağlanırken, kadın üreticilerin sayısı da artırıldı. Ayrıca yemde dışa bağımlılığın azaltılması amacıyla yem üretim tesisi kuruldu.

“YILLIK YUMURTA ÜRETİM KAPASİTESİ 50 BİNDEN 35 MİLYON ADETE YÜKSELDİ”

Migros Ticaret A.Ş. Taze Ürünler Pazarlama Direktörü İbrahim Sözen,“Türkiye’nin en büyük taze gıda alımı yapan perakende şirketi olarak, kurulduğumuz günden bu yana yerel üreticilerle omuz omuza çalışıyoruz. Gerek kooperatiflerle iş birliklerimiz gerekse yaptığımız doğrudan alımlarla yerel üretici ürünlerinin Türkiye’nin dört bir yanındaki mağazalarımızdaki raflarda yer bulmasını sağlıyor, müşterilerimizi en taze ve kaliteli ürünlerle buluşturuyoruz” dedi.

Migros, Ordu’da Yumurta Üssü Kurdu

İbrahim Sözen şöyle devam etti: “Ordu Büyükşehir Belediyesi ve ”Beni Hafife Alma Projesi” ile birlikte yürüttüğümüz proje ile Ordu Yumurta Üreticileri Birliği’ne kayıtlı üreticilere sağladığımız altyapı ve eğitim destekleriyle üretim kapasitesini ve verimliliği önemli ölçüde artırdık. Geçtiğimiz yıllarda üretilen yumurta sayısı maksimum 50 bin adet iken, bu sayı 2021 yılında 35 milyon adete yükseldi. Yıllık 50 milyon adet yumurta üretim kapasitesine ulaşma hedefiyle çalışmalar sürüyor. Migros olarak, ülkemizin her köşesindeki üreticiye ulaşmaya, dünya standartlarında üretim yapmalarını ve sürdürülebilir tarımın devamlılığını sağlamaya devam edeceğiz.”

EĞİTİMLERLE ÜRETİCİLERİN ULUSLARARASI STANDARTLARDA ÜRETİM YAPMASINA DESTEK OLUNUYOR

Migros Aile Kulübü, BHAve Ortar Gezici Tarım Okulu tarafından üreticilere uygulamalı ve teorik olarak verilen eğitim serisi ile üreticilerin uluslararası standartlarda üretim yapması sağlanıyor. Kadın üreticilerin güçlenmesi ve üretime daha fazla yer alması amacıyla kadın emekçilere öncelik veriliyor. Organik tavukçuluk başta olmak üzere yumurtacılık, etli ve damızlık tavuk yetiştiriciliğinden organik tarıma, maliyet ve pazarlamadan kooperatifçiliğe kadar pek çok farklı alanda verilen eğitimlerle verimli ve sürdürülebilir üretime katkıda bulunuluyor. www.dijiportmedya.com

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz