Yem Katkı Komisyonu 3.Toplantısı GERÇEKLEŞTİRİLDİ..

0
4117

Yem Katkıları Üreticileri İthalatçıları ve Dağıtıcıları Derneği (TÜYEKAD)  tarafından farklı ülkelerin yem katkı mevzuatı hakkında toplantıda genel bir sunum yapıldı.

Yem Katkı Komisyonu 3.Toplantısı GERÇEKLEŞTİRİLDİ..
Yem Katkı Mevzuatı Değerlendirme Komisyonu üçüncü toplantısı geçtiğimiz günlerde Yem Daire Başkanı Mehmet Emin TURGUT’un başkanlığında ve komisyon üyelerinin katılımlarıyla Genel Müdürlük toplantı salonunda gerçekleştirdi.
Toplantıda özel sektör katılımcılarından Yem Katkıları Üreticileri İthalatçıları ve Dağıtıcıları Derneği (TÜYEKAD)  tarafından farklı ülkelerin yem katkı mevzuatı hakkında genel bir sunum yapıldı.
Ayrıca toplantıda GKGM-Yem Daire Başkanlığının yem katkı maddelerinin onay başvurusu hakkındaki tebliğ ekleri ile ilgili sunum yapıldığı ifade edildi..

Yem Katkı Komisyonu 3.Toplantısı’nda ülkemizdeki mer’i mevzuat ve AB, ABD ile Çin mevzuatı ve uygulamaları arasındaki benzerlik ve farklılıklar değerlendirildiği ifade edildi.

Toplantı sonrasında bir sonraki toplantının 27 Temmuz 2022 tarihinde yapılmasına, Yem Katkı Maddeleri başvurusunda dosya hazırlanmasına yönelik Avrupa Birliği ve diğer ülkelerde yayımlanmış olan kılavuzların incelenmesine, gıda katkı maddeleri ile veteriner ilaç başvuruları onay prosedürleri uygulamaları ile ilgili komisyona ilgililer tarafından bilgi sunulmasına karar verildiği açıklandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz