GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMI Dr. Ersin DİLBER’e DEVİR..

0
5427

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMI DEVİR TESLİM TÖRENİ..

GENEL MÜDÜRLÜK MAKAMI Dr. Ersin DİLBER'e DEVİR..

Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğü Makamı devir teslim töreni düzenlendi. Genel Müdürlük Makamına Gıda ve Kontrol Genel Müdürü Durali Koçak’ın yerine  Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı  Dr. Ersin DİLBER’in atandığı görülürken, görevine yeni başlayan Genel Müdür Yardımcısı Sezai CİBELİK ve görevini teslim eden yöneticilerle birlikte diğer genel müdür yardımcıları ve daire başkanlarının katıldığı kurumsal sitelerinde haber olarak yer aldığı görüldü.

Görevini devreden ve devralan yöneticilere yeni görevlerinde başarılar dileriz.

Doktor Ersin Dilber Kimdir

1979 yılında Giresun İli Tirebolu İlçesinde doğdu. Aslen Ordu Perşembe İlçesi Nüfusuna Kayıtlıdır.

İlk ve orta eğitimini Giresun’da tamamladı. 2003 yılında Ondokuz Mayıs Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bitki Koruma bölümünü fakülte birincisi olarak bitirdi. Kafkas Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Biyoloji Anabilim Dalı Botanik Biliminde yüksek lisansını tamamladı. Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarla Bitkileri Anabilim Dalında “Süne Mücadelesinde Kullanılan Farklı Alfa Cypermethrin Dozlarının Bazı Ekmeklik Buğday Çeşitlerinde Verim ve Kalite Üzerine Etkileri” adlı tezi ile Doktora eğitimini tamamladı.

Giresun Doğankent İlçesinde 1998 yılında memuriyete başladı. Kars (Digor, Merkez) ve Ordu’da (Gürgentepe, Merkez) Bakanlığımızın taşra hizmet birimlerinde farklı pozisyonlarda çalıştı.

Tarım Orman Bakanlığının 2011 yılında açtığı kariyer uzmanlığı sınavıyla Tarım ve Orman Uzmanı olarak merkez teşkilatında göreve başladı.

2020 Yılında Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğünde Bitki Besleme ve Teknoloji Geliştirme Daire Başkanı olarak görev yaptı.

2021 Yılında Gıda ve Kontrol Genel Müdürlüğünde Bitki Sağlığı ve Karantina Daire Başkanı olarak atandı. Temmuz 2023 itibarıyla Bakanlık Makamınca Gıda ve Kontrol Genel Müdür Vekili olarak görevlendirilmiştir.

Avrupa Birliği/Uluslararası Fonlar ve Kalkınma Ajansları Projeleri konusunda eğitici, proje yürütücüsü, bağımsız dış değerlendirici ve bilirkişi olarak çalışmıştır. Bitki Sağlığı, Gıda Güvenilirliği, HACCP, Buğday Kalitesi, Fındık Piyasası ve Politikaları, Küresel Isınma, Biyoçeşitlilik, Kırsal Turizm, Kırsal Kalkınma, Organik Tarım, Tohumculuk, Bitki Besleme ve Gübreleme konularında çalışmaları ve yayınları mevcuttur.

Yabancı dili İngilizce (70-YDS), evli ve 2 çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz