Kadın veteriner hekimlere Royal Canin desteği..

0
297

Royal Canin Türkiye, geleceğin kadın veteriner hekimlerine STEM destekli yetkinlikler kazandırıyor 

 

Dünya çapındaki değişim ve dönüşüm süreçleri, STEM (Fen, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) alanındaki mesleklerin önümüzdeki on yılda daha da ön plana çıkacağını gösteriyor. Bununla birlikte, tüm dünyada kurumlar STEM alanında gerçekleştirilen çalışmalarda cinsiyet eşitsizliğini ortadan kaldıracak projeleri destekliyorlar.

 

Royal Canin Türkiye de, bu amaca yönelik olarak, bilim odağında çalışmalar gerçekleştiriyor ve hayvan sağlığını olumlu yönde dönüştüren kadın veteriner hekimlerin mesleki olarak yüksek standartlarda uzman bilgiler ile desteklenmesine ve kişisel olarak güçlendirilmesine yönelik projelere imza atıyor.

 

Royal Canin Türkiye, bu çerçevede, veteriner hekimlik mesleğinde daha çok kadının yer alarak iş gücüne katılabilmesi ve bu yönde teşvik edilerek güçlendirilmesi için üniversitelerin veteriner fakültelerinde öğrenim görmekte olan öğrencilere yönelik eğitim ve gelişim programları düzenliyor. Program kapsamında yer alan öğrencilerin seçiminde kilit unsur olarak yer bulan eşit kadın temsiliyet oranı prensibi ile, öğrencilere şirket içerisinde üst düzey yetkililer ile birebir mentorluk desteği sağlanıyor, kişisel ve profesyonel gelişim fırsatları sunuluyor. Öğrenciler, hayvan sağlığı alanında uluslararası kabul gören teknik bilgiler ile buluşturulurken,  mezuniyetleri öncesi geniş bir iletişim ağına da sahip oluyor.

 

Geleceğin veteriner hekimleri destekleniyor

 

Royal Canin tarafından hayata geçirilen Student Academy programı ile 5 binden fazla öğrenciye ulaşılırken, program kapsamında yer alan öğrencilerin seçiminde, kadın öğrenci temsiliyeti ön plana alınıyor. Buna göre, programın etkinliklerine katılım gösteren öğrencilerin yüzde 64’ü kadın.Kadın veteriner hekimlere Royal Canin desteği..

 

Royal Canin, bu konudaki çalışmalarını tek bir çatı altında toplayarak geleceğin veteriner hekimi olan öğrencilere bilimsel ve mesleki gelişim olanakları sunmak üzere bu yıl, “Masters of Tomorrow” programını hayata geçiriyor. Eğitim programına dahil olan öğrencilerin bilimsel içeriklerin yanı sıra yaratıcılık, eleştirel düşünebilme, hızlı ve pratik çözümler geliştirebilme, takım çalışması, girişimcilik ve iletişim alanlarında da kendilerini güçlendirmesi hedefleniyor. Student Academy programını başarı ile tamamlayan öğrenciler, Camp Royal etkinliğine katılım hakkı kazanacaklar ve pazarlama, işletme yönetimi ve kişisel gelişim gibi konularda eğitimler alacaklar; konusunun uzmanı, fikir lideri veteriner hekimler ile hem farklı bakış açıları yakalayabilecekler hem de ilişki ağlarını geliştirebilecekler. Proje kapsamında öğrencilere staj fırsatları da sunulacak.

 

‘Hayvanlar için daha iyi bir dünya’ amacıyla, bilimi teşvik ediyoruz 

 

11 Şubat Uluslararası Bilimde Kadın ve Kız Çocukları Günü kapsamında konuşan Royal Canin Türkiye Ülke Müdürü Aslı Çelikkol, “Öğrencilere geleceğin bilim insanları, veteriner hekimleri olmaları için tasarlanan projelerimizle yeni fırsatlar yaratıyoruz. Bu sayede onları mesleki anlamda geliştiriyoruz” dedi. Çelikkol şöyle devam etti: “STEM alanındaki multi-disipliner düşünce yaklaşımı ve problem çözme becerileri çağımızın önemli bir ihtiyacı. Sağlık sektörünün kilit paydaşları arasında yer alan veteriner hekimler, karşılaştıkları zorluklar karşısında bu disiplini sürekli günlük hayatlarında uyguluyorlar. Sektörün potansiyelini ve dünyadaki yenilikçi veterinerlik uygulamalarının yakaladığı ivmeyi göz önüne aldığımızda, STEM nitelikleri açısından güçlü nesiller yetiştirme noktasında üzerimize düşen sorumluluğu alıyor ve geleceğin veteriner hekimlerini, ihtiyaç duyulan yetkinlikler ile destekliyoruz. Bu kapsamda, eğitim ve gelişim programımızı da Masters of Tomorrow ismiyle daha kapsamlı bir hale getiriyoruz. Nitelikli işgücü ihtiyacının karşılanabilmesi ve kadınların STEM alanında eşit imkanlar ile desteklenebilmesi için, bilgi ve deneyim anlamında kadınları desteklemeye devam edeceğiz. Pozitif bilimlerde kadının gücüne inanıyoruz. Royal Canin olarak, STEM alanında ne kadar çok kadın çalışma imkanı yakalarsa o derecede büyük bir değer yaratılabileceğine inanıyoruz,” dedi.

 

Royal Canin, kendi organizasyonu içerisinde de kadınların yönetim pozisyonlarında eşit temsiliyetine ve katılımcı kültürün ön planda tutulmasına önem veriyor. Bu konuda, Çelikkol, “Kapsayıcılık & Çeşitlilik, şirketimizin en büyük öncelikleri arasında yer alıyor. Eğitim ve gelişim programlarımız ile çalışanlarımızın yetenek ve gelişimine yatırım yapıyoruz. Hayvanlar için daha iyi bir dünya yaratmak adına çalışmalar yürüten çalışanlarımıza, kültürümüz ile daha iyi bir dünya sunuyoruz. Royal Canin olarak her anlamda kadınların iş hayatındaki yerini destekliyoruz” dedi.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz