Gedik Piliç,’ten Doğaya 50 Bin Kızılçam Ve Karaçam Tohumu

0
11846

ETKİNLİK

50 Bin Kızılçam ve Karaçam Ekildi

Gedik Piliç’ten DOĞAYA TOHUM.. Gedik Piliç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anadolu Kadınının üretimine Katkı Sağladığı 50 Bin Kızılçam Ve Karaçam Tohumunu Doğaya Bıraktı.

Gedik Piliç,'ten Doğaya 50 Bin Kızılçam Ve Karaçam Tohumu

   
İmza attığı sosyal projelerde fark oluşturan Gedik Piliç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Anadolu kadınının üretimine katkı sağladığı 50 bin kızılçam ve karaçam tohumunu doğaya bıraktı.
EcoDrone yöntemiyle tohum atışı

Kanatlı sektörünün önemli markalarından olan Gedik Piliç, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde önemli bir farkındalık etkinliğine imza attı. Geleneksel hale gelen tohum etkinliğini sürdüren Gedik Piliç, ormanlaştırılması gereken ve ulaşılması zor alanlara ecoDrone yöntemiyle tohum atışı yapmaya başladı. Etkinlikte, Anadolu kadınının üretimine katkı sağladığı 50 bin kızılçam ve karaçam tohumu toprakla buluşturuluyor.
Gedik Piliç Yönetim Kurulu Üyesi Yağız Gedik
Gedik Piliç olarak senelerdir uyguladıkları sürdürebilirlik politikalarıyla somut adımlar atmaya devam ettiklerini belirten Gedik Piliç Yönetim Kurulu Üyesi Yağız Gedik, “Gedik Piliç olarak sürdürülebilirlik politikamız çerçevesinde bu yıl da 8 Mart’ta doğa için emek veren kadınların ellerinden toprağa kök salıyoruz. Küresel iklim krizine karşı inovatif çevre teknolojileri geliştiren bir sosyal girişim olan ecording ile gerçekleştirdiğimiz iş birliğiyle 8 Mart Kadınlar Günü’nü daha anlamlı hale getirmek istedik. Ormanlaştırılması gereken ve ulaşılması zor alanlara ecoDrone ile tohum atışları yapmak üzere projemizi başlattık.Gedik Piliç,'ten Doğaya 50 Bin Kızılçam Ve Karaçam Tohumu
İklim krizi yüzünden ekonomik ve sosyolojik olarak olumsuz etkilenen Anadolu kadınının üretimine katkı sağladığı 50 bin kızılçam ve karaçam tohumunu doğaya bırakarak, toprağa borcumuzu ödemeye devam ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz