Ofis Yem Gıda’dan (OFSYM) Halka Arz Başvurusu..

0
8834

Ofis Yem Gıda (OFSYM) Halka Arz Başvurusu..

Türkiye’nin en büyük sanayi kuruluşları arasında yer alan ve karma yem sektörünün öncü şirketlerinden olan Ofis Yem, halka açılıyor.

Güçlü köklerden gelen endüstri kültürü ve tüm ülke genelinde hizmet veren yaygın bayi ağıyla karma yem sektörünün önde gelen şirketlerinden Ofis Yem, halka arz oluyor. Sektöründe bir ilk özelliği taşıyan halka arz, Garanti BBVA Yatırım liderliğinde Borsa İstanbul Birincil Piyasa’da gündemde yer buldu.

Ofis Yem Gıda'dan (OFSYM) Halka Arz Başvurusu..

Halka arza ilişkin konuşan Ofis Yem Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Agah Mamaloğlu, “30 yıllık köklü geçmişimiz, Ankara, Kars ve Manisa’da gelişmiş teknolojiyle donatılmış toplam 170 ton/saat üretim kapasitesine sahip tam otomasyon fabrikalarımız, son teknoloji laboratuvarlarımız, ülke geneline hizmet veren yaygın bayi ağımızla sektörümüze ve ülkemize katma değer yaratıyoruz.

Şirketimize değer katacak yatırım fırsatları..

Halka arz ile birlikte Ofis Yem’in kurumsal yapısını güçlendirmeyi, tarım – hayvancılık sektörünün gelişmesi için sağladığımız katkıyı artırmayı ve şirketimize değer katacak yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi hedefliyoruz.

Köklerimizden aldığımız güçle gelecekte de şeffaf, kurumsal ve halka açık bir şirket olarak büyümemizi sürdürmeyi istiyoruz” dedi.

Halka arz gelirleriyle yatırımları sürdürecek

Halka arzdan elde edilecek geliri şirketin kurumsal yapısını daha da güçlendirecek ve büyümesini destekleyecek yatırımlar için kullanacaklarını ifade eden Mamaloğlu, “Mevcut pazar payımızı büyütmek için kapasitemizi ve ürün gamımızı geliştirirken, işletme sermayemizi güçlendireceğiz.

Adana’daki 80 ton/saat kapasitedeki yem fabrikamızın yatırımına başlamıştık, bu yıl devreye alarak üretim gücümüzü artıracağız. Adana fabrikamıza ek olarak diğer fabrikalarımızda olduğu gibi elektrik enerjisi ihtiyacını yenilenebilir enerji olarak karşılayacağımız yeni güneş enerji santrali (GES) yatırımlarımız için de çalışmalara devam ediyoruz” diye konuştu.

2023’ün ilk çeyreğinde %25 net kar artışı

Ofis Yem, 2020 yılında 1,3 milyar TL ciro elde ederken, cirosunu 2021 yılında 3,2 milyar TL’ye, 2022 yılında ise %140 artışla 7,6 milyar TL’ye çıkardı. 2022 yılında %275 artışla 312,1 milyon TL net kara ulaşan şirket, 2023 yılının ilk çeyreğinde net karını geçen yılın aynı dönemine göre %25 oranında artırarak 84,8 milyon TL net kar elde etti.

Ofis Yem Gıda'dan (OFSYM) Halka Arz Başvurusu..

Ve, Ofis Yem Gıda Kaç Lot verdi soruları?

Türkiye için kritik öneme sahip olan karma yem sektöründe faaliyet gösteren Ofis Yem Gıda, halka arz başvuru sonuçları açıklandı.

Yatırımcıların halka arzını heyecanla beklediği Ofis Yem Gıda, “OFSYM” hisse koduyla Yıldız Pazar’da işlem görecek. Peki, 27,20 TL’den halka arz olacak Ofis Yem Gıda’nın kaç lot verdi? Taliplileri soruyor..

Ofis Yem Gıda Halka Arz Büyüklüğü ve Halka Açıklık Oranı..

Yapılan açıklamalarda Ofis Yem Gıda halka arzının büyüklüğü 618 milyon TL olarak açıklandı.

Halka arzı sırasında toplamda 22,75 milyon adet lot (hisse adedi) dağıtıldığı gözlendi. Aynı zamanda şirket hisselerini 15,56% oranında halka arz etmiş oldu.

Ofis Yem Gıda Kaç Lot Verdi?
Ofis Yem Gıda halka arzına katılan yatırımcılara 16-17 Lot dağıtım gerçekleştirildi.

Ofis Yem Gıda Ne Zaman İşlem Görecek?
Ofis Yem Gıda’nın 11 Ağustos cuma günü başvuru sonucu açıklanmasıyla birlikte 16-17-18 Ağustos’ta Borsa İstanbul’da “OFSYM” koduyla işlem görmeye başlaması beklendiği bilgileri yer alıyor.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanırken, İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerli olarak açıklandı.
”Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.” açıklamalarıyla Ofis Yem Gıda’nın, halka arz başvuru sonuçlarının ilgi göreceği açıklandı.
Kaynak-editorial düzenleme .Yılmaz KURŞUN

 

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz