Tunay Öztürk CEVA’ da..

0
311

CEVA KANATLI ÜRÜN MÜDÜRÜ TUNAY ÖZTÜRK:”Müşteri odaklı stratejiler, pazar araştırmaları, marka ve ürün, bütçe, takım yönetimi konularında uzmanlaşmaya çaba sarfettim. Şimdi de ”CEVA  Ailesi’‘nin bir üyesi olarak aynı disiplin ve inançla yoluma devam edeceğim..”

Türkiye hayvancılık sektöründe uluslararası firmalarda çalışarak, marka ve ürün, bütçe ,  takım yönetimi konularında  uzun yılların kazandırdığı büyük deneyim ile uzmanlaşan Tunay ÖZTÜRK şimdi de Ceva Kanatlı Ürün Müdürü olarak yeni görevine başladı.

Sektöre ve CEVA’ya büyük değer de katacak..

Bu yeni görevlendirmenin  başta firmaları olan CEVA’ya olmak üzere sektöre de büyük değer katacağı şimdiden ifade ediliyor..

ANIMAL DERGİSİ ve Veteriner Dergisi  başarıları diliyor..

Ceva’nın sektördeki lider varlığı ve bünyesine değer olarak kattığı Kanatlı Ürün Müdürü Tunay Öztürk’ü yeni görevleri nedeniyle kutlar  ANIMAL DERGİSİ ve Veteriner Dergisi olarak  başarılarının devamını diliyoruz..

TUNAY ÖZTÜRK’ÜN ANLATIMIYLA KİMDİR ?
Tunay Öztürk CEVA' da.. Sürekli değişen ekonomik ve teknolojik şartların, her geçen gün artan rekabet koşullarının doğurduğu yeni nesil satış ve pazarlama yöneticilerinden biriyim.

İş geliştirme süreçlerinin süreklilik gerektirdiği bu dönemde, satış, satış kanal yönetimi, iş geliştirme stratejileri, yeni projeler, ürün geliştirme, marka oluşturma ve tutundurma faaliyetlerini başarılı örnekleri ile hayata geçirme fırsatı yakaladım.

 Müşteri odaklı stratejiler, pazar araştırmaları, marka ve ürün, bütçe, takım yönetimi konularında uzmanlaşmaya çaba sarfettim.

Pazarlama benim için iyi bir fikri farkettiğim yerde, o fikri ilgilendiren ve uygulayacak olan  koca yürekli bir takımın kulağına usulca fısıldamak, gerçekleşen fikrin müşterinin yüzünde gülümsemeye dönüştüğü anda firmanın ve ülkenin de bundan fayda sağladığı görsel ve duyusal bir gösteriyi yönetmektir.

Şimdi Ceva Ailesinin bir üyesi olarak aynı disiplin ve inançla yoluma devam edeceğim.

Tunay Öztürk CEVA' da..

Kurumsal Sitesindeki Anlatımlarıyla CEVA’NIN TARİHÇESİ:

Firmamız yalnızca 1999 yılında kurulmuş olmasına rağmen, yenilikçi yaklaşımı sayesinde Dünya hayvan sağlığı sektöründe beşinci sıraya yerleşmiş ve büyümeye hızla devam etmektedir. Uzmanlığımız ilaç ve biyoloji alanları üzerine olup, bu alanlarda oluşturduğumuz ekipler, çiftlik ve kümes hayvanları başta olmak üzere, hayvancılık sektörünün kendisine özgü taleplerini karşılamayı amaçlamaktadır. Daimi surette, varolan ve ortaya yeni çıkan hastalıklara karşı en iyi çözümleri bulmaya çaba sarf ederek hayvan sağlığını ve üretkenliğini iyileştirmeye çalışmaktayız.

İlgimiz hayvan sağlığının ötesine uzanmaktadır. Günümüzde insanlarda saptanan tüm bulaşıcı hastalıkların % 75 inin şaşırtıcı bir şekilde hayvan kaynaklı olduğunu görmekteyiz. Ceva, vahşi veya evcil hayvanlardan ve kuşlardan insanlara bulaşabilen hastalıkların yayılmasına karşı yapılan mücadelede rol almaktadır. Bunlar zoonoz (hayvanlardan insanlara bulaşabilen hastalıklar) hastalıklar olup, kuş gribi, brusella ve Q-fever da bu hastalıklar arasında bulunur.

Ceva, dünyanın her yerindeki sağlıkla ilgili ve çeşitli sosyal programların önde gelen destekçisi ve katılımcısıdır. Faaliyetlerimiz hayvan sağlığı ürünleriyle ilgili araştırma, geliştirme, üretim ve bu ürünlerin yaygın dağıtımını içerir. Bunlar arasında Uganda’daki SOS (Stamp Out Sleeping sickness – Uyku hastalığının başını ezme) programımız iyi bir örnektir. Faaliyetlerimiz arasında ayrıca, İngiltere ve ABD’nin en büyük köpek sağlığı kurumuna, Adaptil tasmalarımızdan tedarik etme ve böylece barınaklardaki köpeklerin hayatını daha az stresli bir hale getirmeye yardımcı olmak da yer alır.

Ceva, karlılık ve uzun vadeli büyümeyi başarılı bir biçimde birleştirmektedir.

45 ülkede merkezimiz bulunmakta ve 110’dan fazla ülkede faaliyet göstermekteyiz, 12 araştırma ve geliştirme merkezimiz, 25 üretim merkezimiz ve 5.000’den fazla çalışanımız bulunmaktadır.

Kurumsal Sitesindeki Anlatımlarıyla TÜRKİYE’DE CEVA:

Ceva Hayvan Sağlığı A.Ş. 50 yılı aşkın süredir Türkiye’de hayvan sağlığı ilaç ve aşı pazarında lider olarak faaliyet göstermektedir.

Hayvan sağlığı ürünlerinin üretimi ve pazarlanması amacı ile 1953 yılında “Doğan Laboratuarları” adı altında temeli atılan şirketimiz, 1970 sonrasında “Doğu İlaç Fabrikası” olarak liderliğini korumuş ve 2005 yılında “Ceva Hayvan Sağlığı” ile birleşmiştir. Son beş yılda dünyanın en hızlı büyüyen ilk üç veteriner ilaç firması arasına girmiş olan Ceva Grubu ile gerçekleştirilen bu birleşme, ulusal pazarda üstün olan ve herkes tarafından kabul edilen Doğu İlaç Fabrikası’nın (DİF) tarihsel etik değerlerine sadık kalarak, ticari, teknik ve insan kaynakları sinerjisi yaratmıştır.

Yarım asırlık tecrübesi ile hayvan sağlığının korunması ve hastalıkların tedavisine uygun çözümler üreten Ceva Hayvan Sağlığı A.Ş., hayvan sağlığının ötesine geçen yeni bir yaklaşımın dünya sağlığı için gerekli olduğuna inanmaktadır. Ceva’nın misyonu, firmanın temel değerleri olan dayanışma, yenilikçilik ve girişimcilik ruhuna dayanarak, “Hep birlikte, hayvan sağlığının ötesine” sloganı ile özetlenebilir.

Bugün Türkiye veteriner ilaç sektöründe tartışmasız büyük rolü bulunan Ceva Hayvan Sağlığı A.Ş. olarak, ülkemiz hayvancılığına en iyi şekilde hizmet etmeyi kendimize ilke edinmiş bulunmaktayız. Son yıllarda önemli bir değişim sürecine giren firmamızın en önemli hedeflerinden biri veteriner hekim meslektaşlarımıza sunduğu hizmet ağının kalitesini her geçen gün artırmaktır. Uluslararası ve yerel bilimsel ve teknik tecrübeden doğan işbirliği, ticari faaliyetlerimizin temelini oluşturmaktadır.

Yenilikçilik ve Ar-Ge Ceva’nın en önemli kurumsal değerlerinden biri olmuş ve her zaman çok önemli bir noktada tutulmuştur. Türkiye’de pazarladığımız aşı ve ilaçlarımızın büyük bir bölümü Avrupa ve Amerika’daki ilaç üretim tesislerimiz ve biyololojik araştırma geliştirme merkezlerimizde üretilip tarafımızdan ithal edilmektedir. Ürünlerimizin üçte biri ise Mefar, Arion, Biofarma ve İdol İlaç gibi güvenilir üreticilerle yaptığımız ortaklıkların sonucudur. Bu ilaçların üretimi Ceva Hayvan Sağlığı A.Ş.’nin Tedarik Zinciri Departmanı ve Kalite Güvence Departmanı tarafından yönetilip, sürekli olarak denetlenmektedir.

Ceva Türkiye olarak başta büyükbaş, küçükbaş ve kanatlı hayvanlara yönelik geniş ürün portföyümüzdeki klinik ilaçlar, aşı, anti-infektif, reprodüktif, antiparaziter ve vitamin-mineraller ile sektöre geniş bir yelpazeden hizmet sunmaktayız. Tüm Türkiye’yi kapsayan ve müşterilerimizle yakın temas ve iletişim içerisinde olan etkin ve tecrübeli bir satış ve pazarlama ekibi sayesinde hizmet odaklı çalışmaktayız. Ayrıca, “Hep birlikte hayvan sağlığının ötesine” görüşümüzü, ve hizmete verdiğimiz önemi sürekli hale getirmek ve sağlamlaştırmak için düzenli eğitimler sunmaktayız. Şirket içi teknik toplantı ve eğitimler sayesinde satış ve pazarlama ekibimizin teknik bilgilerini güncellemek, ve müşteri taleplerinin daha iyi karşılanmasını sağlamak öncelik verdiğimiz konular arasındadır. Veteriner Hekimlere yönelik düzenlediğimiz bilimsel kongre ve seminerler, saha uygulamaları, ve klinik çalışmalar da bizim için çok büyük önem taşımaktadır.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz