Alan genişlemesiyle büyüyen şirket: HEKTAŞ

0
224

Hektaş iştirak yatırımlarıyla büyüyor. Son olarak Agriventis Technologies’in yüzde 51’ini temsil eden payların devrini aldı.

Hektaş, geçtiğimiz temmuz ayında alınmasına karar verdiği Agriventis Technologies’in yüzde 51’lik payının devir işlemlerini tamamladı. Şirket dün KAP’a yaptığı açıklamada Grup şirketlerinden Oyak Sermaye Yatırımları’nın Agriventis’te sahip olduğu yüzde 51’lik  payı 28 milyon TL’ye aldığını, duyurdu.

Merkezi Avustralya’da bulunan Agriventis’in pay çoğunluğu Hektaş’a geçmesiyle birlikte şirket tohumculuk ve tohum ıslahı alanında da faaliyetlerini geliştirme imkanına sahip olacak.

Hektaş, geçtiğimiz yıl da faaliyet konusu veteriner ilaçları olan Arma İlaç’ın sermayesinin tamamını 92 milyon TL’ye almıştı. Bu iştiraki de yine grup firmalarından Oyak Biyoteknoloji’den satın aldı.

HEKTAŞ’A YARIYOR

Gerçekleştirilen pay devirleri OYAK’ın kendi iç bünyesindeki organizasyon değişikliği ile alakalı. Grup içindeki organizasyon değişikliğinin Hektaş’ın büyümesinde olumlu yönde etkisi bulunuyor.

SÜREKLİ BÜYÜYOR

Hektaş, faaliyet kapsamına yeni alanları dahil ettikçe gelir ve kârında da hızlı bir büyüme yaşıyor. Son beş yılda hem toplam varlığını büyüttü hem de kârını. Şirketin gerçekleştirdiği büyüme hissenin fiyatına da olumlu yönde yansıyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz